Vezirköprü 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Vezirköprü sonuçlarında Evet %80,2 ile birinci, Hayır %19,8 ile ikinci; fark 60,4 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 22,3 puan üstünde. 161 mahalle ve köy arasından 155'inde Evet önde. Evet en güçlü Alanbaşı Köyü (%100,0); Hayır en güçlü İmircik Köyü (%91,1). Katılım %86,9 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Vezirköprü 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Vezirköprü, Samsun, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Vezirköprü | Samsun | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 46.014 | %80,2 | %67,2 | %57,9 | +22,3 |
| Hayır | 11.366 | %19,8 | %32,8 | %42,1 | −22,3 |
Vezirköprü seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 249 | 67.512 | 58.656 | %86,9 | 57.380 | 1.276 |
Vezirköprü mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abdulgani Mahallesi | Evet | %63,4 | %36,6 | %85,3 | 375 |
| Adatepe Köyü | Evet | %69,6 | %30,4 | %87,0 | 892 |
| Ağcaalan Köyü | Evet | %72,2 | %27,8 | %92,3 | 39 |
| Ağcayazı Köyü | Evet | %93,0 | %7,0 | %95,7 | 46 |
| Ahmetbaba Köyü | Evet | %95,1 | %4,9 | %83,5 | 346 |
| Akören Köyü | Evet | %78,3 | %21,7 | %90,3 | 608 |
| Alan Köyü | Evet | %83,3 | %16,7 | %89,5 | 487 |
| Alanbaşı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %102,7 | 37 |
| Alancık Köyü | Evet | %81,8 | %18,2 | %100,0 | 11 |
| Alanşeyhi Köyü | Evet | %96,5 | %3,5 | %86,2 | 789 |
| Altınkaya Köyü | Evet | %88,3 | %11,7 | %90,7 | 246 |
| Arıca Köyü | Evet | %87,6 | %12,4 | %89,6 | 518 |
| Atatürk Mahallesi | Evet | %60,6 | %39,4 | %81,5 | 2.410 |
| Avdan Köyü | Evet | %90,2 | %9,8 | %86,6 | 425 |
| Aydınlı Köyü | Evet | %97,5 | %2,5 | %91,7 | 181 |
| Aydoğdu Köyü | Evet | %71,7 | %28,3 | %94,0 | 400 |
| Ayvalı Köyü | Evet | %95,9 | %4,1 | %94,3 | 159 |
| Bahçekonak Köyü | Evet | %85,9 | %14,1 | %91,9 | 865 |
| Bahçelievler Mahallesi | Evet | %79,9 | %20,1 | %87,3 | 1.151 |
| Bahçesaray Köyü | Evet | %92,9 | %7,1 | %87,3 | 165 |
| Bakla Köyü | Evet | %88,6 | %11,4 | %91,6 | 308 |
| Başalan Köyü | Evet | %93,1 | %6,9 | %92,2 | 258 |
| Başfakı Köyü | Evet | %95,8 | %4,2 | %87,3 | 55 |
| Bayram Köyü | Evet | %62,3 | %37,7 | %95,4 | 348 |
| Bektaş Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %105,9 | 17 |
| Belalan Köyü | Evet | %64,7 | %35,3 | %88,3 | 256 |
| Beşpınar B.m Köyü | Evet | %80,0 | %20,0 | %87,4 | 878 |
| Boğa Köyü | Evet | %88,9 | %11,1 | %88,0 | 384 |
| Boğazkoru Köyü | Evet | %83,8 | %16,2 | %86,6 | 172 |
| Boruk Köyü | Evet | %77,4 | %22,6 | %70,6 | 618 |
| Burhaniye Köyü | Evet | %98,0 | %2,0 | %98,0 | 51 |
| Büyükkale Köyü | Evet | %97,8 | %2,2 | %95,1 | 285 |
| Cebeli Köyü | Evet | %87,9 | %12,1 | %92,8 | 278 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %52,4 | %47,6 | %80,4 | 3.425 |
| Çakırtaş Köyü | Evet | %91,0 | %9,0 | %94,6 | 295 |
| Çal Köyü | Evet | %88,3 | %11,7 | %88,4 | 346 |
| Çalman Köyü | Evet | %73,5 | %26,5 | %88,0 | 150 |
| Çaltu Köyü | Evet | %89,3 | %10,7 | %72,6 | 234 |
| Çamlıca Köyü | Evet | %84,5 | %15,5 | %89,2 | 232 |
| Çamlıkonak Köyü | Evet | %82,6 | %17,4 | %85,2 | 108 |
| Çanaklı Mahallesi | Evet | %73,3 | %26,7 | %84,6 | 778 |
| Çayırbaşı Mahallesi | Evet | %72,0 | %28,0 | %88,3 | 792 |
| Çekalan Köyü | Evet | %67,3 | %32,7 | %92,9 | 522 |
| Çekmeden Köyü | Evet | %77,9 | %22,1 | %94,3 | 192 |
| Çeltek Köyü | Evet | %95,0 | %5,0 | %98,8 | 243 |
| Çorakdere Köyü | Evet | %97,3 | %2,7 | %87,9 | 381 |
| Danabaş Köyü | Evet | %65,9 | %34,1 | %86,1 | 101 |
| Darıçay Köyü | Evet | %82,9 | %17,1 | %85,5 | 200 |
| Darıçayalanı Köyü | Evet | %91,8 | %8,2 | %88,0 | 208 |
| Değirmenbaşı Mahallesi | Hayır | %37,0 | %63,0 | %84,0 | 156 |
| Devalan Köyü | Evet | %83,4 | %16,6 | %87,8 | 435 |
| Doyran Köyü | Evet | %83,1 | %16,9 | %92,7 | 331 |
| Duruçay Köyü | Evet | %76,0 | %24,0 | %82,3 | 62 |
| Elaldı Köyü | Evet | %97,2 | %2,8 | %88,1 | 571 |
| Elbeği Köyü | Evet | %98,6 | %1,4 | %92,1 | 152 |
| Elmalı Köyü | Evet | %92,5 | %7,5 | %96,4 | 55 |
| Esen Köyü | Evet | %85,6 | %14,4 | %79,0 | 491 |
| Esentepe Köyü | Evet | %92,6 | %7,4 | %87,7 | 138 |
| Esentepe Mahallesi | Evet | %64,3 | %35,7 | %82,2 | 1.301 |
| Esenyurt Köyü | Hayır | %49,3 | %50,7 | %92,2 | 154 |
| Fazıl Ahmet Paşa Mahallesi | Evet | %56,8 | %43,2 | %78,7 | 903 |
| Göl-Fatih Mahallesi | Evet | %77,2 | %22,8 | %81,5 | 617 |
| Göl-Güney Mahallesi | Evet | %86,6 | %13,4 | %90,4 | 261 |
| Göl-Yeni Mahallesi | Evet | %75,5 | %24,5 | %81,8 | 570 |
| Göllüalan Köyü | Evet | %92,1 | %7,9 | %93,6 | 297 |
| Gömlekhisar Köyü | Evet | %97,8 | %2,2 | %86,6 | 372 |
| Güder Köyü | Evet | %89,1 | %10,9 | %94,1 | 271 |
| Güldere Köyü | Hayır | %13,1 | %86,9 | %93,4 | 213 |
| Habibfakı Köyü | Evet | %78,6 | %21,4 | %90,7 | 943 |
| Hacılı Köyü | Evet | %91,9 | %8,1 | %90,1 | 192 |
| Halilbaba Köyü | Evet | %93,5 | %6,5 | %90,8 | 206 |
| Halkahavlı Köyü | Evet | %77,6 | %22,4 | %83,6 | 207 |
| Hayranlı Köyü | Evet | %88,8 | %11,2 | %94,6 | 277 |
| Hıdırlık Mahallesi | Evet | %72,4 | %27,6 | %67,9 | 654 |
| İmircik Köyü | Hayır | %8,9 | %91,1 | %98,4 | 188 |
| İncesu Köyü | Evet | %67,9 | %32,1 | %91,6 | 983 |
| İnkaya Köyü | Evet | %88,1 | %11,9 | %97,4 | 379 |
| Kabalı Köyü | Evet | %95,2 | %4,8 | %86,2 | 587 |
| Kadıçayırı Köyü | Evet | %76,9 | %23,1 | %102,6 | 38 |
| Kadıoğlu Köyü | Evet | %93,2 | %6,8 | %91,8 | 183 |
| Kapaklı Köyü | Evet | %96,3 | %3,7 | %94,1 | 322 |
| Kapaklıeşme Köyü | Evet | %96,3 | %3,7 | %90,1 | 121 |
| Kaplancık Köyü | Evet | %89,5 | %10,5 | %88,0 | 217 |
| Karabük Köyü | Evet | %87,0 | %13,0 | %85,5 | 55 |
| Karacaören Köyü | Evet | %54,9 | %45,1 | %94,1 | 152 |
| Karadoruk Köyü | Evet | %86,0 | %14,0 | %91,5 | 201 |
| Karaköy | Evet | %94,2 | %5,8 | %85,7 | 434 |
| Karanar Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %91,1 | 359 |
| Karapınar Köyü | Evet | %96,4 | %3,6 | %83,3 | 203 |
| Karkucak Köyü | Evet | %94,2 | %5,8 | %92,5 | 724 |
| Karlı Köyü | Evet | %84,2 | %15,8 | %94,5 | 218 |
| Kavakpınarı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 29 |
| Kılıçgüney Köyü | Evet | %93,2 | %6,8 | %87,1 | 278 |
| Kıranalan Köyü | Evet | %95,0 | %5,0 | %88,0 | 685 |
| Kıratbükü Köyü | Evet | %67,1 | %32,9 | %80,4 | 97 |
| Kırma Köyü | Evet | %91,9 | %8,1 | %87,5 | 296 |
| Kızılcakoru Köyü | Evet | %95,2 | %4,8 | %93,9 | 179 |
| Kızılcaören Köyü | Evet | %81,4 | %18,6 | %98,7 | 310 |
| Kızılkese Köyü | Evet | %96,3 | %3,7 | %87,0 | 253 |
| Kocakaya Köyü | Evet | %95,2 | %4,8 | %78,9 | 266 |
| Kovalı Köyü | Evet | %95,8 | %4,2 | %95,6 | 315 |
| Köprübaşı B.m Köyü | Evet | %70,1 | %29,9 | %84,3 | 115 |
| Kumral Köyü | Evet | %98,8 | %1,2 | %94,6 | 447 |
| Kuruçay Köyü | Evet | %95,5 | %4,5 | %87,5 | 514 |
| Kuruçay Mahallesi | Evet | %79,0 | %21,0 | %88,2 | 238 |
| Kuşcular Köyü | Evet | %93,5 | %6,5 | %83,7 | 300 |
| Kuyaş Köyü | Evet | %86,8 | %13,2 | %89,1 | 119 |
| Kuyumcu Köyü | Evet | %50,0 | %50,0 | %0,5 | 371 |
| Küçükkale Köyü | Evet | %88,5 | %11,5 | %91,2 | 68 |
| Kületek Köyü | Evet | %85,0 | %15,0 | %85,1 | 47 |
| Mahmatlı Köyü | Evet | %93,2 | %6,8 | %95,5 | 157 |
| Mehmet Paşa Mahallesi | Evet | %54,7 | %45,3 | %81,8 | 384 |
| Melikli Köyü | Evet | %93,2 | %6,8 | %96,2 | 79 |
| Meşeli Köyü | Evet | %89,9 | %10,1 | %91,3 | 540 |
| Mezraa B.m Köyü | Evet | %96,4 | %3,6 | %89,0 | 535 |
| Nalbantlı Mahallesi | Evet | %71,0 | %29,0 | %85,4 | 431 |
| Narlısaray-Narlı Mahallesi | Evet | %62,0 | %38,0 | %87,0 | 1.044 |
| Narlısaray-Saray Mahallesi | Evet | %66,3 | %33,7 | %92,0 | 300 |
| Orta Köyü | Evet | %92,4 | %7,6 | %94,8 | 154 |
| Ortacami Mahallesi | Evet | %57,1 | %42,9 | %87,4 | 111 |
| Oruç Köyü | Evet | %87,0 | %13,0 | %96,4 | 276 |
| Ovacık Köyü | Evet | %96,1 | %3,9 | %88,8 | 286 |
| Oymaağaç Köyü | Evet | %78,6 | %21,4 | %92,3 | 985 |
| Öğürlü Köyü | Evet | %90,7 | %9,3 | %87,9 | 1.323 |
| Örencik Köyü | Evet | %88,9 | %11,1 | %86,3 | 284 |
| Özyörük Köyü | Evet | %89,9 | %10,1 | %84,1 | 82 |
| Paşa Köyü | Evet | %96,5 | %3,5 | %85,4 | 419 |
| Pazarcı Köyü | Evet | %84,8 | %15,2 | %88,7 | 150 |
| Samukalan Köyü | Evet | %88,0 | %12,0 | %93,7 | 334 |
| Samur Köyü | Evet | %85,3 | %14,7 | %98,7 | 158 |
| Saraycık Köyü | Evet | %95,1 | %4,9 | %93,5 | 541 |
| Sarıalan Köyü | Evet | %80,7 | %19,3 | %90,9 | 898 |
| Sarıdibek Köyü | Evet | %98,5 | %1,5 | %88,8 | 1.602 |
| Sarıyar Köyü | Evet | %91,7 | %8,3 | %84,4 | 128 |
| Sırbaşmak Köyü | Evet | %94,7 | %5,3 | %89,3 | 581 |
| Sofular Köyü | Evet | %92,8 | %7,2 | %83,9 | 378 |
| Soğucak Köyü | Evet | %97,8 | %2,2 | %100,0 | 184 |
| Susuz Köyü | Evet | %91,1 | %8,9 | %82,1 | 593 |
| Şentepe Köyü | Evet | %90,6 | %9,4 | %88,9 | 234 |
| Tabakhane Mahallesi | Evet | %60,9 | %39,1 | %81,2 | 724 |
| Tahtaköprü Köyü | Evet | %96,3 | %3,7 | %81,4 | 1.079 |
| Taşkale Mahallesi | Evet | %65,7 | %34,3 | %81,6 | 1.564 |
| Taşlıyük Köyü | Evet | %85,7 | %14,3 | %90,8 | 315 |
| Tatarkale Köyü | Evet | %88,3 | %11,7 | %92,4 | 131 |
| Teberük Köyü | Evet | %90,1 | %9,9 | %98,4 | 248 |
| Tekkekıran Köyü | Hayır | %42,1 | %57,9 | %92,2 | 180 |
| Tepeören Köyü | Evet | %96,0 | %4,0 | %90,4 | 788 |
| Tikenli Mahallesi | Evet | %68,6 | %31,4 | %86,6 | 724 |
| Türkmen Köyü | Evet | %84,5 | %15,5 | %84,7 | 561 |
| Yağcı Köyü | Evet | %85,4 | %14,6 | %91,4 | 568 |
| Yağınözü Köyü | Evet | %76,7 | %23,3 | %88,7 | 914 |
| Yarbaşı Köyü | Evet | %66,7 | %33,3 | %100,0 | 9 |
| Yeni Mahallesi | Evet | %76,2 | %23,8 | %84,4 | 1.959 |
| Yeniçelik Köyü | Evet | %96,1 | %3,9 | %91,2 | 365 |
| Yenidüzce Köyü | Evet | %96,0 | %4,0 | %91,8 | 305 |
| Yeşilada Mahallesi | Evet | %77,1 | %22,9 | %90,8 | 316 |
| Yeşiltepe Köyü | Evet | %87,8 | %12,2 | %92,6 | 148 |
| Yolpınar Köyü | Evet | %97,5 | %2,5 | %97,0 | 164 |
| Yukarınarlı Köyü | Hayır | %48,1 | %51,9 | %92,6 | 622 |
| Yurtdağı Köyü | Evet | %93,3 | %6,7 | %95,7 | 94 |
| Yürükçal Köyü | Evet | %93,5 | %6,5 | %95,5 | 178 |
İlgili sonuçlar