Yakakent 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Yakakent sonuçlarında Evet %62,5 ile birinci, Hayır %37,5 ile ikinci; fark 24,9 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 4,6 puan üstünde. 17 mahalle ve köy arasından 15'inde Evet önde. Evet en güçlü Sarıgöl Köyü (%97,6); Hayır en güçlü Merkez Mahallesi (%61,1). Katılım %84,8 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Yakakent 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Yakakent, Samsun, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Yakakent | Samsun | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 3.408 | %62,5 | %67,2 | %57,9 | +4,6 |
| Hayır | 2.049 | %37,5 | %32,8 | %42,1 | −4,6 |
Yakakent seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 25 | 6.620 | 5.615 | %84,8 | 5.457 | 158 |
Yakakent mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Asmapınar Köyü | Evet | %72,9 | %27,1 | %87,6 | 274 |
| Büyükkırık Köyü | Evet | %93,1 | %6,9 | %87,7 | 138 |
| Çamalan Köyü | Evet | %85,9 | %14,1 | %84,9 | 159 |
| Çepni Köyü | Evet | %93,1 | %6,9 | %80,4 | 112 |
| Gündüzlü Köyü | Evet | %91,7 | %8,3 | %84,9 | 166 |
| Karaaba Köyü | Evet | %82,9 | %17,1 | %81,9 | 360 |
| Kayalı Köyü | Evet | %63,1 | %36,9 | %89,9 | 159 |
| Kozköy Mahallesi | Hayır | %43,2 | %56,8 | %88,7 | 702 |
| Kuzören Köyü | Evet | %81,1 | %18,9 | %81,4 | 236 |
| Küplüağzı Köyü | Evet | %77,5 | %22,5 | %83,3 | 263 |
| Kürüz Mahallesi | Evet | %77,0 | %23,0 | %92,7 | 275 |
| Liman Mahallesi | Evet | %68,9 | %31,1 | %92,2 | 425 |
| Merkez Mahallesi | Hayır | %38,9 | %61,1 | %81,0 | 2.403 |
| Mutaflı Köyü | Evet | %86,4 | %13,6 | %88,9 | 252 |
| Sarıgöl Köyü | Evet | %97,6 | %2,4 | %88,3 | 240 |
| Yassıdağ Köyü | Evet | %76,1 | %23,9 | %93,9 | 99 |
| Yeşilköy | Evet | %93,6 | %6,4 | %82,1 | 357 |
İlgili sonuçlar