Terme 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Terme sonuçlarında Evet %75,6 ile birinci, Hayır %24,4 ile ikinci; fark 51,2 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 17,7 puan üstünde. 104 mahalle ve köy arasından 99'unda Evet önde. Evet en güçlü Kazımkarabekirpaşa Köyü (%97,3); Hayır en güçlü Sivaslılar Köyü (%98,1). Katılım %82,4 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Terme 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Terme, Samsun, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Terme | Samsun | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 33.494 | %75,6 | %67,2 | %57,9 | +17,7 |
| Hayır | 10.814 | %24,4 | %32,8 | %42,1 | −17,7 |
Terme seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 184 | 54.822 | 45.197 | %82,4 | 44.308 | 889 |
Terme mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ahmetbey Köyü | Evet | %85,0 | %15,0 | %85,2 | 514 |
| Akbucak Köyü | Evet | %90,9 | %9,1 | %82,7 | 626 |
| Akçagün Köyü | Evet | %84,5 | %15,5 | %85,8 | 379 |
| Akçay Köyü | Evet | %82,1 | %17,9 | %84,4 | 671 |
| Akçaykaracalı Köyü | Evet | %68,0 | %32,0 | %92,4 | 251 |
| Altunlu Köyü | Evet | %79,1 | %20,9 | %80,2 | 243 |
| Ambartepe-Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %53,8 | %46,2 | %74,5 | 400 |
| Ambartepe-Merkez Mahallesi | Hayır | %35,7 | %64,3 | %72,6 | 358 |
| Ambartepe-Orta Mahallesi | Evet | %71,9 | %28,1 | %69,6 | 474 |
| Ambartepe-Tellipınar Mahallesi | Hayır | %46,8 | %53,2 | %68,2 | 220 |
| Aybeder Köyü | Evet | %92,1 | %7,9 | %86,4 | 88 |
| Bafracalı Köyü | Evet | %69,3 | %30,7 | %97,2 | 355 |
| Bağsaray Köyü | Evet | %82,6 | %17,4 | %89,5 | 352 |
| Bahçelievler Mahallesi | Evet | %66,0 | %34,0 | %77,8 | 927 |
| Bazlamaç-Acıincir Mahallesi | Evet | %80,2 | %19,8 | %78,8 | 236 |
| Bazlamaç-Aşağı Mahallesi | Evet | %87,9 | %12,1 | %88,9 | 334 |
| Bazlamaç-Hacıali Mahallesi | Evet | %74,8 | %25,2 | %86,6 | 127 |
| Bazlamaç-Hoylan Mahallesi | Evet | %87,3 | %12,7 | %82,9 | 187 |
| Bazlamaç-Merkez Mahallesi | Evet | %84,4 | %15,6 | %88,8 | 492 |
| Bazlamaç-Orta Mahallesi | Evet | %83,5 | %16,5 | %94,7 | 187 |
| Beşikli Köyü | Evet | %89,1 | %10,9 | %83,2 | 380 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %77,8 | %22,2 | %84,7 | 688 |
| Çamlıca Köyü | Evet | %92,9 | %7,1 | %94,1 | 136 |
| Çanaklı Köyü | Evet | %64,1 | %35,9 | %82,7 | 336 |
| Çangallar Köyü | Evet | %81,6 | %18,4 | %60,7 | 369 |
| Çardak Köyü | Evet | %82,0 | %18,0 | %82,5 | 502 |
| Çay Mahallesi | Evet | %79,6 | %20,4 | %79,4 | 5.325 |
| Dağdıralı Köyü | Evet | %72,2 | %27,8 | %94,3 | 281 |
| Dereyol Köyü | Evet | %74,1 | %25,9 | %88,4 | 181 |
| Dibekli Köyü | Evet | %88,5 | %11,5 | %87,5 | 303 |
| Dumantepe Köyü | Evet | %63,2 | %36,8 | %86,4 | 587 |
| Eğercili Köyü | Evet | %74,5 | %25,5 | %92,0 | 112 |
| Elmaköy | Evet | %80,7 | %19,3 | %89,1 | 257 |
| Elmalık Mahallesi | Evet | %70,1 | %29,9 | %84,5 | 2.126 |
| Emiryusuf Köyü | Evet | %60,1 | %39,9 | %82,6 | 420 |
| Erenköy | Evet | %81,8 | %18,2 | %82,5 | 252 |
| Etyemezli Köyü | Evet | %79,0 | %21,0 | %96,6 | 176 |
| Evci-Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %85,5 | %14,5 | %82,6 | 447 |
| Evci-Gökseki Mahallesi | Evet | %91,1 | %8,9 | %81,1 | 180 |
| Evci-Hürriyet Mahallesi | Evet | %76,4 | %23,6 | %82,6 | 576 |
| Evci-Karasu Mahallesi | Evet | %92,3 | %7,7 | %89,6 | 318 |
| Evci-Merkez Mahallesi | Evet | %65,2 | %34,8 | %87,7 | 228 |
| Evci-Miliç Mahallesi | Evet | %78,5 | %21,5 | %88,0 | 317 |
| Evci-Yahyalı Mahallesi | Evet | %67,5 | %32,5 | %81,5 | 314 |
| Fenk Mahallesi | Evet | %65,1 | %34,9 | %78,8 | 5.975 |
| Geçmiş Köyü | Evet | %60,6 | %39,4 | %87,3 | 606 |
| Gölyazı-Akgöl Mahallesi | Evet | %79,2 | %20,8 | %84,9 | 423 |
| Gölyazı-Balkamlı Mahallesi | Evet | %90,9 | %9,1 | %85,4 | 486 |
| Gölyazı-Kabalı Mahallesi | Evet | %70,1 | %29,9 | %80,2 | 323 |
| Gündoğdu Köyü | Evet | %87,0 | %13,0 | %79,2 | 965 |
| Hüseyinmescit-Esen Mahallesi | Evet | %93,3 | %6,7 | %87,3 | 450 |
| Hüseyinmescit-Fatih Mahallesi | Evet | %87,0 | %13,0 | %89,9 | 495 |
| Hüseyinmescit-Merkez Mahallesi | Evet | %84,4 | %15,6 | %83,9 | 484 |
| İmanalisi Köyü | Evet | %84,7 | %15,3 | %88,5 | 286 |
| Karacaköy | Evet | %79,8 | %20,2 | %86,8 | 302 |
| Karacalı Köyü | Evet | %66,9 | %33,1 | %91,9 | 384 |
| Karamahmut Köyü | Evet | %95,1 | %4,9 | %91,2 | 159 |
| Karkucak Köyü | Evet | %84,0 | %16,0 | %88,0 | 167 |
| Kazımkarabekirpaşa Köyü | Evet | %97,3 | %2,7 | %84,4 | 436 |
| Kesikkaya Köyü | Evet | %91,5 | %8,5 | %76,8 | 375 |
| Kocaman-Merkez Mahallesi | Evet | %81,5 | %18,5 | %86,5 | 674 |
| Kocaman-Mıhlıpelit Mahallesi | Evet | %87,1 | %12,9 | %83,9 | 678 |
| Kocamanbaşı Köyü | Evet | %91,7 | %8,3 | %90,3 | 400 |
| Kozluk-Fatih Mahallesi | Evet | %80,1 | %19,9 | %72,6 | 749 |
| Kozluk-Yavuz Mahallesi | Evet | %75,4 | %24,6 | %68,9 | 518 |
| Köybucağı Köyü | Evet | %70,0 | %30,0 | %86,1 | 509 |
| Kumcığaz Köyü | Evet | %81,9 | %18,1 | %84,6 | 474 |
| Kuşca Köyü | Evet | %70,2 | %29,8 | %86,5 | 111 |
| Kuşculu Köyü | Evet | %92,4 | %7,6 | %89,6 | 241 |
| Mescitli Köyü | Evet | %91,9 | %8,1 | %88,8 | 278 |
| Meşeyazı Köyü | Evet | %67,1 | %32,9 | %95,1 | 81 |
| Muratlı Köyü | Evet | %90,8 | %9,2 | %92,2 | 372 |
| Oğuzlu Köyü | Evet | %81,5 | %18,5 | %87,4 | 366 |
| Ortasöğütlü Köyü | Evet | %91,8 | %8,2 | %88,5 | 279 |
| Örencik Köyü | Evet | %57,5 | %42,5 | %79,0 | 286 |
| Özyurt Köyü | Evet | %84,9 | %15,1 | %85,4 | 246 |
| Sakarlı-Anaçökek Mahallesi | Evet | %77,8 | %22,2 | %76,3 | 169 |
| Sakarlı-Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %66,4 | %33,6 | %82,9 | 655 |
| Sakarlı-Çağlayan Mahallesi | Evet | %58,3 | %41,7 | %88,6 | 308 |
| Sakarlı-Çamlık Mahallesi | Hayır | %8,2 | %91,8 | %96,2 | 266 |
| Sakarlı-Hürriyet Mahallesi | Hayır | %33,1 | %66,9 | %87,1 | 318 |
| Sakarlı-Merkez Mahallesi | Evet | %55,7 | %44,3 | %85,0 | 660 |
| Sakarlı-Yeni Mahallesi | Evet | %68,2 | %31,8 | %73,2 | 272 |
| Sancaklı Köyü | Evet | %74,4 | %25,6 | %84,8 | 256 |
| Sarayköy | Evet | %76,2 | %23,8 | %80,0 | 470 |
| Sivaslılar Köyü | Hayır | %1,9 | %98,1 | %82,3 | 524 |
| Söğütlü-Adalet Mahallesi | Evet | %76,2 | %23,8 | %89,8 | 391 |
| Söğütlü-Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %85,0 | %15,0 | %87,5 | 591 |
| Söğütlü-Hürriyet Mahallesi | Evet | %95,3 | %4,7 | %90,2 | 173 |
| Sütözü Köyü | Evet | %86,2 | %13,8 | %80,4 | 378 |
| Şeyhli Köyü | Evet | %87,3 | %12,7 | %86,9 | 519 |
| Şuayip Köyü | Evet | %75,6 | %24,4 | %88,8 | 187 |
| Taşlık Köyü | Evet | %92,5 | %7,5 | %93,7 | 142 |
| Taşpınar Köyü | Evet | %65,1 | %34,9 | %78,5 | 311 |
| Uludere Köyü | Evet | %95,9 | %4,1 | %92,4 | 79 |
| Uzungazi Köyü | Evet | %61,3 | %38,7 | %83,2 | 463 |
| Yalı Mahallesi | Evet | %82,2 | %17,8 | %76,0 | 1.166 |
| Yeni Mahallesi | Evet | %72,1 | %27,9 | %78,6 | 2.223 |
| Yenicami Köyü | Evet | %88,2 | %11,8 | %82,6 | 241 |
| Yenidoğan Mahallesi | Evet | %88,0 | %12,0 | %79,8 | 1.461 |
| Yerli Köyü | Evet | %80,5 | %19,5 | %86,6 | 262 |
| Yukarıtaşpınar Köyü | Evet | %66,9 | %33,1 | %83,6 | 305 |
| Yunus Emre Mahallesi | Evet | %89,2 | %10,8 | %79,5 | 1.044 |
| Yüksekyayla Köyü | Evet | %89,9 | %10,1 | %83,7 | 178 |
İlgili sonuçlar