Karayazı 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Karayazı sonuçlarında Bağımsızlar %73,5 ile birinci, AK Parti %21,4 ile ikinci; fark 52,1 puan. Bağımsızlar burada Türkiye ortalamasının (%6,6) 66,9 puan üstünde. 75 mahalle ve köy arasından 62'sinde Bağımsızlar önde. Bağımsızlar en güçlü Kurupınar Köyü (%97,9); AK Parti en güçlü Payveren Köyü (%74,7). Katılım %81,2 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Karayazı 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Karayazı, Erzurum, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Karayazı | Erzurum | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Bağımsızlar | 9.635 | %73,5 | %8,2 | %6,6 | +66,9 |
| AK Parti | 2.809 | %21,4 | %69,2 | %49,8 | −28,4 |
| BBP | 143 | %1,1 | %0,9 | %0,8 | +0,3 |
| MHP | 125 | %1,0 | %13,3 | %13,0 | −12,1 |
| CHP | 114 | %0,9 | %4,8 | %26,0 | −25,1 |
| HAS Parti | 94 | %0,7 | %0,8 | %0,8 | −0,1 |
| DSP | 87 | %0,7 | %0,3 | %0,3 | +0,4 |
| DP | 33 | %0,3 | %0,4 | %0,7 | −0,4 |
| Saadet | 24 | %0,2 | %1,6 | %1,3 | −1,1 |
| TKP | 16 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| HEPAR | 14 | %0,1 | %0,1 | %0,3 | −0,2 |
| MMP | 9 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| DYP | 5 | %0,0 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
Karayazı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 109 | 16.371 | 13.287 | %81,2 | 13.108 | 179 |
Karayazı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Bağımsızlar | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abdurrahmanköy | Bağımsızlar | %58,7 | %38,4 | %78,8 | 179 |
| Ağaçlı Köyü | Bağımsızlar | %90,6 | %6,9 | %96,7 | 212 |
| Akarsu Köyü | Bağımsızlar | %85,4 | %14,0 | %81,6 | 201 |
| Akpınar Köyü | Bağımsızlar | %68,0 | %32,0 | %92,6 | 27 |
| Alemdağı Köyü | Bağımsızlar | %91,7 | %6,1 | %74,6 | 256 |
| Aliküllek Köyü | Bağımsızlar | %96,9 | %0,0 | %71,7 | 92 |
| Anıtlı Köyü | AK Parti | %36,8 | %53,3 | %74,1 | 340 |
| Aşağıincesu Köyü | Bağımsızlar | %79,8 | %16,7 | %66,4 | 307 |
| Aşağısöylemez Köyü | Bağımsızlar | %94,2 | %4,2 | %84,5 | 574 |
| Aydınsu Köyü | Bağımsızlar | %89,8 | %7,0 | %86,8 | 182 |
| Bayraktar Mahallesi | Bağımsızlar | %72,0 | %18,8 | %84,6 | 625 |
| Bezirhane Köyü | Bağımsızlar | %73,5 | %25,0 | %82,1 | 84 |
| Çakmaközü Köyü | Bağımsızlar | %90,2 | %8,1 | %90,2 | 194 |
| Çalışkan Köyü | AK Parti | %34,6 | %63,5 | %83,9 | 62 |
| Çaltılı Köyü | Bağımsızlar | %85,2 | %11,5 | %89,1 | 138 |
| Çatalören Köyü | AK Parti | %37,3 | %59,4 | %82,1 | 268 |
| Çavuşköy | Bağımsızlar | %67,2 | %22,4 | %70,7 | 355 |
| Çayırbeyli Köyü | AK Parti | %39,3 | %54,8 | %77,5 | 387 |
| Çelikli Köyü | Bağımsızlar | %49,3 | %45,5 | %78,6 | 271 |
| Çepi Köyü | Bağımsızlar | %90,9 | %8,3 | %92,3 | 143 |
| Değirmenkaya Köyü | Bağımsızlar | %85,0 | %11,7 | %78,4 | 791 |
| Doruca Köyü | Bağımsızlar | %93,8 | %3,1 | %100,0 | 65 |
| Dörtpınar Köyü | Bağımsızlar | %55,3 | %41,8 | %91,0 | 155 |
| Duruca Köyü | Bağımsızlar | %94,6 | %5,4 | %82,3 | 181 |
| Dündar Köyü | Bağımsızlar | %96,2 | %1,3 | %88,6 | 88 |
| Elmaağaç Mahallesi | Bağımsızlar | %49,3 | %40,0 | %66,2 | 231 |
| Geventepe Köyü | Bağımsızlar | %97,5 | %1,3 | %82,3 | 96 |
| Göksu B.m Köyü | Bağımsızlar | %94,9 | %2,2 | %75,2 | 363 |
| Göktepe Köyü | Bağımsızlar | %58,5 | %35,4 | %75,0 | 88 |
| Güllü Köyü | Bağımsızlar | %95,9 | %2,7 | %91,4 | 81 |
| Hacıbayram Köyü | Bağımsızlar | %73,1 | %17,9 | %73,4 | 109 |
| Hasanova Köyü | Bağımsızlar | %93,8 | %5,0 | %87,6 | 186 |
| Kapanlı Köyü | Bağımsızlar | %97,0 | %0,0 | %86,2 | 116 |
| Karaağıl Köyü | Bağımsızlar | %52,1 | %45,3 | %78,7 | 300 |
| Karabey Köyü | Bağımsızlar | %78,5 | %20,0 | %80,2 | 81 |
| Karakale Köyü | Bağımsızlar | %52,1 | %37,6 | %76,6 | 154 |
| Karakaya Köyü | AK Parti | %44,5 | %54,0 | %82,7 | 243 |
| Karasu Köyü | AK Parti | %42,0 | %51,2 | %74,2 | 225 |
| Karşıyaka Mahallesi | Bağımsızlar | %64,1 | %32,3 | %75,4 | 264 |
| Kayalar Köyü | Bağımsızlar | %80,4 | %11,8 | %82,3 | 124 |
| Kazbel Köyü | Bağımsızlar | %77,3 | %18,0 | %82,9 | 181 |
| Kırgındere Köyü | Bağımsızlar | %59,3 | %35,2 | %79,3 | 116 |
| Kırıkpınar Köyü | Bağımsızlar | %85,2 | %13,0 | %79,7 | 69 |
| Kösehasan Köyü | Bağımsızlar | %87,1 | %0,8 | %70,2 | 188 |
| Köyceğiz Köyü | Bağımsızlar | %69,6 | %24,2 | %73,8 | 404 |
| Kurupınar Köyü | Bağımsızlar | %97,9 | %0,0 | %81,0 | 58 |
| Molla Osman B.m Köyü | Bağımsızlar | %60,0 | %26,2 | %77,5 | 187 |
| Mollabekir Köyü | Bağımsızlar | %92,6 | %3,7 | %81,8 | 33 |
| Muratlı Köyü | Bağımsızlar | %86,0 | %14,0 | %81,1 | 53 |
| Payveren Köyü | AK Parti | %21,5 | %74,7 | %88,2 | 212 |
| Salyamaç Köyü | Bağımsızlar | %89,0 | %9,5 | %86,3 | 387 |
| Sancaktar Köyü | Bağımsızlar | %94,7 | %4,2 | %92,2 | 103 |
| Sarıçiçek Köyü | AK Parti | %28,6 | %71,4 | %63,6 | 22 |
| Selenli Köyü | Bağımsızlar | %97,2 | %2,8 | %98,2 | 220 |
| Sukonak Köyü | Bağımsızlar | %92,7 | %6,0 | %87,3 | 173 |
| Sulutaş Köyü | Bağımsızlar | %95,6 | %1,5 | %85,0 | 80 |
| Şakirköy | Bağımsızlar | %97,5 | %2,5 | %88,3 | 137 |
| Taşan Köyü | Bağımsızlar | %62,2 | %37,8 | %102,3 | 44 |
| Tosunlu Köyü | Bağımsızlar | %95,2 | %3,6 | %92,2 | 361 |
| Turnagöl Köyü | AK Parti | %43,2 | %49,0 | %79,8 | 372 |
| Uğurdalı Köyü | AK Parti | %30,8 | %69,2 | %59,1 | 22 |
| Ulucanlar Köyü | Bağımsızlar | %97,9 | %1,3 | %75,8 | 500 |
| Üzengili Köyü | Bağımsızlar | %94,6 | %4,6 | %81,6 | 320 |
| Yahyaköy | Bağımsızlar | %96,1 | %3,9 | %88,8 | 143 |
| Yalındal Köyü | Bağımsızlar | %80,3 | %14,4 | %79,6 | 167 |
| Yeni Mahallesi | Bağımsızlar | %60,2 | %25,2 | %78,1 | 1.470 |
| Yeniköy | AK Parti | %40,7 | %57,6 | %84,3 | 70 |
| Yeşilova Köyü | Bağımsızlar | %53,7 | %46,3 | %82,4 | 68 |
| Yeşilyurt Köyü | AK Parti | %49,1 | %49,1 | %100,0 | 57 |
| Yiğityolu Köyü | Bağımsızlar | %97,0 | %2,3 | %92,7 | 330 |
| Yolgören Köyü | Bağımsızlar | %97,0 | %2,0 | %93,6 | 109 |
| Yukarıcihanbey Köyü | AK Parti | %25,4 | %56,7 | %92,5 | 146 |
| Yukarıçığılgan Köyü | Bağımsızlar | %72,0 | %27,3 | %82,5 | 183 |
| Yukarısöylemez Köyü | Bağımsızlar | %89,9 | %2,0 | %78,8 | 193 |
| Yücelik Köyü | Bağımsızlar | %52,4 | %33,8 | %77,2 | 355 |
İlgili sonuçlar