Şenkaya 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Şenkaya sonuçlarında AK Parti %53,2 ile birinci, CHP %35,4 ile ikinci; fark 17,8 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 3,4 puan üstünde. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %35,4 (+9,4 puan). 73 mahalle ve köy arasından 55'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Deliktaş Köyü (%98,4); CHP en güçlü Nişantaşı Köyü (%98,2). Katılım %86,2 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Şenkaya 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Şenkaya, Erzurum, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Şenkaya | Erzurum | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 6.670 | %53,2 | %69,2 | %49,8 | +3,4 |
| CHP | 4.441 | %35,4 | %4,8 | %26,0 | +9,4 |
| MHP | 942 | %7,5 | %13,3 | %13,0 | −5,5 |
| Bağımsızlar | 143 | %1,1 | %8,2 | %6,6 | −5,4 |
| Saadet | 110 | %0,9 | %1,6 | %1,3 | −0,4 |
| DP | 57 | %0,5 | %0,4 | %0,7 | −0,2 |
| BBP | 50 | %0,4 | %0,9 | %0,8 | −0,4 |
| HAS Parti | 45 | %0,4 | %0,8 | %0,8 | −0,4 |
| DSP | 26 | %0,2 | %0,3 | %0,3 | −0,0 |
| Millet | 20 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| HEPAR | 15 | %0,1 | %0,1 | %0,3 | −0,2 |
| TKP | 14 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| DYP | 13 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,0 |
| MMP | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
Şenkaya seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 101 | 14.765 | 12.724 | %86,2 | 12.547 | 177 |
Şenkaya mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akşar B.m Köyü | AK Parti | %76,6 | %15,1 | %87,8 | 787 |
| Aktaş Köyü | CHP | %8,2 | %91,8 | %102,1 | 48 |
| Alıcık Köyü | AK Parti | %62,9 | %22,0 | %85,8 | 345 |
| Aşağı Mahallesi | AK Parti | %41,4 | %33,3 | %75,6 | 944 |
| Aşağıbakraçlı Köyü | AK Parti | %63,6 | %4,5 | %91,8 | 73 |
| Atyolu Köyü | CHP | %14,9 | %83,4 | %92,6 | 312 |
| Aydoğdu Köyü | CHP | %23,8 | %73,0 | %91,4 | 70 |
| Balkaya Köyü | AK Parti | %83,6 | %1,9 | %74,7 | 217 |
| Bereketli Köyü | AK Parti | %93,2 | %2,3 | %78,6 | 56 |
| Beşpınarlar Köyü | CHP | %5,1 | %92,3 | %96,3 | 243 |
| Beykaynak Köyü | AK Parti | %77,8 | %6,3 | %97,0 | 66 |
| Çamlıalan Köyü | CHP | %8,3 | %89,3 | %83,2 | 624 |
| Çatalelma Köyü | AK Parti | %73,6 | %0,0 | %94,7 | 76 |
| Değirmenlidere Köyü | AK Parti | %85,8 | %1,4 | %91,0 | 409 |
| Deliktaş Köyü | AK Parti | %98,4 | %0,8 | %86,6 | 142 |
| Doğanköy | AK Parti | %64,0 | %14,0 | %96,3 | 109 |
| Dokuzelma Köyü | AK Parti | %68,4 | %0,0 | %76,0 | 25 |
| Dolunay Köyü | AK Parti | %88,5 | %0,9 | %86,1 | 267 |
| Dörtyol Köyü | AK Parti | %80,4 | %7,5 | %82,4 | 131 |
| Esence Köyü | AK Parti | %84,8 | %9,1 | %103,1 | 32 |
| Esenyurt Köyü | AK Parti | %75,5 | %1,0 | %87,9 | 116 |
| Evbakan Köyü | AK Parti | %86,9 | %2,9 | %90,1 | 152 |
| Gaziler B.m Köyü | AK Parti | %74,3 | %2,4 | %90,2 | 286 |
| Gezenek Köyü | AK Parti | %54,0 | %24,0 | %86,7 | 60 |
| Göllet B.m Köyü | AK Parti | %81,6 | %4,8 | %84,8 | 151 |
| Göreşken Köyü | AK Parti | %48,0 | %7,1 | %89,9 | 148 |
| Gözalan Köyü | AK Parti | %93,2 | %0,0 | %91,1 | 248 |
| Gözebaşı Köyü | AK Parti | %66,7 | %11,1 | %90,0 | 20 |
| Gülveren Köyü | AK Parti | %85,8 | %4,5 | %87,1 | 178 |
| Hoşköy | AK Parti | %83,1 | %4,8 | %83,0 | 100 |
| İçmesu Köyü | AK Parti | %91,7 | %2,8 | %92,3 | 39 |
| İğdeli Köyü | AK Parti | %82,1 | %2,4 | %82,2 | 208 |
| İkizpınar Köyü | CHP | %26,2 | %63,1 | %93,2 | 74 |
| İnceçay Köyü | AK Parti | %91,8 | %3,5 | %96,6 | 88 |
| Kayalısu Köyü | CHP | %5,6 | %91,6 | %69,1 | 207 |
| Kaynak Köyü | MHP | %40,0 | %9,0 | %94,6 | 112 |
| Kireçli Köyü | AK Parti | %60,0 | %26,7 | %93,8 | 16 |
| Köroğlu Köyü | AK Parti | %55,0 | %5,6 | %90,0 | 260 |
| Köşkköy | AK Parti | %93,4 | %0,0 | %84,0 | 181 |
| Kürkçü Köyü | CHP | %15,1 | %81,3 | %90,6 | 159 |
| Nişantaşı Köyü | CHP | %1,3 | %98,2 | %99,1 | 456 |
| Ormanlı Köyü | AK Parti | %85,0 | %6,4 | %95,9 | 341 |
| Oyuktaş Köyü | AK Parti | %95,4 | %1,5 | %87,8 | 74 |
| Özyurt Köyü | AK Parti | %86,8 | %1,6 | %83,7 | 381 |
| Paşalı-Altınova Mahallesi | AK Parti | %79,1 | %11,9 | %59,4 | 298 |
| Paşalı-Merkez Mahallesi | CHP | %26,4 | %64,5 | %76,3 | 566 |
| Paşalı-Orta Mahallesi | CHP | %24,4 | %64,8 | %79,1 | 627 |
| Penek Köyü | AK Parti | %69,0 | %17,5 | %91,3 | 138 |
| Sarıkayalar Köyü | AK Parti | %75,0 | %11,4 | %95,7 | 47 |
| Sarıyar Köyü | AK Parti | %75,0 | %15,8 | %95,7 | 162 |
| Sındıran Köyü | AK Parti | %50,0 | %30,2 | %96,1 | 102 |
| Söğütler Köyü | AK Parti | %94,8 | %0,9 | %84,4 | 276 |
| Susuz Köyü | AK Parti | %95,1 | %1,6 | %84,3 | 217 |
| Şenpınar Köyü | AK Parti | %61,9 | %11,4 | %92,9 | 113 |
| Tahtköy | AK Parti | %75,3 | %15,5 | %88,3 | 111 |
| Tazeköy | AK Parti | %83,3 | %5,6 | %78,3 | 23 |
| Teketaş Köyü | AK Parti | %74,5 | %19,8 | %89,2 | 120 |
| Timurkışla Köyü | AK Parti | %74,3 | %14,9 | %86,0 | 86 |
| Turnalı Köyü | AK Parti | %84,4 | %4,1 | %91,0 | 134 |
| Tütenocak Köyü | AK Parti | %52,3 | %20,5 | %86,8 | 53 |
| Uğurlu Köyü | CHP | %12,8 | %84,4 | %87,3 | 126 |
| Yanıkkaval Köyü | CHP | %3,8 | %95,0 | %92,7 | 368 |
| Yaymeşe Köyü | AK Parti | %88,5 | %1,6 | %98,4 | 126 |
| Yazılı Köyü | CHP | %3,8 | %93,8 | %95,2 | 84 |
| Yelkıran Köyü | CHP | %4,2 | %91,7 | %80,0 | 30 |
| Yeşildemet Köyü | CHP | %1,4 | %95,7 | %94,6 | 74 |
| Yeşilkaya Köyü | AK Parti | %41,5 | %23,1 | %102,8 | 71 |
| Yoğurtçular Köyü | CHP | %1,2 | %97,4 | %96,2 | 635 |
| Yukarı Mahallesi | AK Parti | %44,6 | %33,3 | %73,4 | 721 |
| Yukarıbakraçlı Köyü | AK Parti | %90,5 | %4,1 | %87,1 | 85 |
| Yünören Köyü | AK Parti | %83,0 | %13,2 | %86,9 | 61 |
| Yürekli Köyü | AK Parti | %86,3 | %7,5 | %93,6 | 157 |
| Zümrüt Köyü | AK Parti | %88,8 | %7,5 | %87,8 | 123 |
İlgili sonuçlar