Köprüköy 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Köprüköy sonuçlarında AK Parti %76,2 ile birinci, Bağımsızlar %8,9 ile ikinci; fark 67,3 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 26,4 puan üstünde. 44 mahalle ve köy arasından 40'ında AK Parti önde. AK Parti en güçlü Yukarısöğütlü Köyü (%100,0); Bağımsızlar en güçlü Dilek Köyü (%56,0). Katılım %85,9 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Köprüköy 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Köprüköy, Erzurum, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Köprüköy | Erzurum | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 6.522 | %76,2 | %69,2 | %49,8 | +26,4 |
| Bağımsızlar | 758 | %8,9 | %8,2 | %6,6 | +2,3 |
| MHP | 756 | %8,8 | %13,3 | %13,0 | −4,2 |
| CHP | 129 | %1,5 | %4,8 | %26,0 | −24,5 |
| Saadet | 107 | %1,2 | %1,6 | %1,3 | −0,0 |
| HAS Parti | 102 | %1,2 | %0,8 | %0,8 | +0,4 |
| BBP | 77 | %0,9 | %0,9 | %0,8 | +0,1 |
| DP | 45 | %0,5 | %0,4 | %0,7 | −0,1 |
| DSP | 31 | %0,4 | %0,3 | %0,3 | +0,1 |
| DYP | 16 | %0,2 | %0,1 | %0,2 | +0,0 |
| TKP | 7 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| HEPAR | 6 | %0,1 | %0,1 | %0,3 | −0,2 |
| MMP | 6 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Millet | 2 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
Köprüköy seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 60 | 10.083 | 8.660 | %85,9 | 8.564 | 96 |
Köprüköy mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | Bağımsızlar | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağcaşar Köyü | AK Parti | %90,4 | %8,9 | %99,0 | 590 |
| Akçam Köyü | AK Parti | %64,9 | %27,9 | %89,2 | 251 |
| Alaca Köyü | AK Parti | %99,3 | %0,2 | %81,8 | 550 |
| Aşağıçakmak Köyü | AK Parti | %81,3 | %0,0 | %90,6 | 53 |
| Aşağıkızılkale Köyü | AK Parti | %54,7 | %36,0 | %63,2 | 136 |
| Ataköy | AK Parti | %62,1 | %37,9 | %91,2 | 34 |
| Buğdaylı Köyü | AK Parti | %64,4 | %0,0 | %85,2 | 378 |
| Camikebir Mahallesi | AK Parti | %79,3 | %0,0 | %89,1 | 92 |
| Çullu Köyü | AK Parti | %65,6 | %29,9 | %70,9 | 669 |
| Derebaşı Köyü | Saadet | %27,9 | %0,0 | %95,8 | 71 |
| Dilek Köyü | Bağımsızlar | %44,0 | %56,0 | %81,7 | 104 |
| Duatepe Köyü | AK Parti | %86,7 | %10,4 | %92,1 | 189 |
| Dumankaya Köyü | AK Parti | %61,3 | %8,8 | %77,6 | 317 |
| Eğirmez Köyü | AK Parti | %90,6 | %0,0 | %88,9 | 289 |
| Emre Köyü | AK Parti | %60,5 | %0,0 | %92,2 | 383 |
| Eyüpler Köyü | AK Parti | %91,8 | %6,5 | %97,9 | 189 |
| Geyikli Köyü | AK Parti | %85,0 | %7,5 | %93,0 | 86 |
| Gölçayır Köyü | AK Parti | %85,5 | %0,0 | %95,8 | 260 |
| Güzelhisar Köyü | AK Parti | %70,1 | %0,4 | %79,7 | 591 |
| Ilıcasu Köyü | AK Parti | %86,9 | %0,0 | %86,1 | 302 |
| Karataşlar Köyü | AK Parti | %53,5 | %45,1 | %100,9 | 211 |
| Kayabaşı Köyü | AK Parti | %92,3 | %6,8 | %98,6 | 346 |
| Kıyıkonak Köyü | AK Parti | %91,7 | %1,4 | %76,5 | 204 |
| Marifet Köyü | AK Parti | %89,0 | %4,0 | %60,8 | 166 |
| Mescitli B.m Köyü | Bağımsızlar | %40,8 | %51,6 | %78,9 | 213 |
| Ortaklar Köyü | AK Parti | %95,4 | %0,0 | %87,2 | 149 |
| Örentaş Köyü | AK Parti | %91,0 | %0,0 | %94,4 | 72 |
| Pekecik Köyü | AK Parti | %86,7 | %4,0 | %85,4 | 89 |
| Sarıtaş Köyü | AK Parti | %61,5 | %35,4 | %92,7 | 109 |
| Savatlı Köyü | AK Parti | %81,0 | %0,0 | %87,5 | 24 |
| Soğuksu Köyü | AK Parti | %94,2 | %2,2 | %98,7 | 229 |
| Şehitler Mahallesi | AK Parti | %75,7 | %1,2 | %74,0 | 469 |
| Topçu Köyü | AK Parti | %48,4 | %48,4 | %96,0 | 99 |
| Yağan-Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %69,8 | %0,6 | %81,7 | 420 |
| Yağan-Kazımkarabekir Mahallesi | AK Parti | %77,4 | %2,4 | %95,1 | 347 |
| Yağan-Şehitler Mahallesi | AK Parti | %64,8 | %0,7 | %84,7 | 542 |
| Yapağılı Köyü | AK Parti | %75,3 | %0,0 | %92,1 | 101 |
| Yemlik Köyü | AK Parti | %52,9 | %5,9 | %100,0 | 18 |
| Yeşilöz Köyü | CHP | %9,7 | %0,0 | %96,9 | 32 |
| Yılanlı Köyü | AK Parti | %72,1 | %14,8 | %81,5 | 81 |
| Yukarıkızılca Köyü | AK Parti | %86,5 | %0,0 | %75,6 | 127 |
| Yukarıkızılkale Köyü | AK Parti | %53,0 | %37,9 | %90,5 | 74 |
| Yukarısöğütlü Köyü | AK Parti | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 28 |
| Ziyaret Mahallesi | AK Parti | %88,5 | %2,2 | %89,5 | 399 |
İlgili sonuçlar