Olur 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Olur sonuçlarında AK Parti %69,7 ile birinci, MHP %19,3 ile ikinci; fark 50,4 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 19,9 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %19,3 (+6,3 puan). 43 mahalle ve köy arasından 41'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Bozdoğan Köyü (%100,0); MHP en güçlü Ekinlik Köyü (%48,1). Katılım %84,3 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Olur 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Olur, Erzurum, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Olur | Erzurum | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 3.623 | %69,7 | %69,2 | %49,8 | +19,9 |
| MHP | 1.002 | %19,3 | %13,3 | %13,0 | +6,3 |
| CHP | 297 | %5,7 | %4,8 | %26,0 | −20,3 |
| Saadet | 92 | %1,8 | %1,6 | %1,3 | +0,5 |
| HAS Parti | 50 | %1,0 | %0,8 | %0,8 | +0,2 |
| DP | 38 | %0,7 | %0,4 | %0,7 | +0,1 |
| BBP | 29 | %0,6 | %0,9 | %0,8 | −0,2 |
| DSP | 14 | %0,3 | %0,3 | %0,3 | +0,0 |
| DYP | 13 | %0,3 | %0,1 | %0,2 | +0,1 |
| TKP | 13 | %0,3 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Millet | 12 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| HEPAR | 8 | %0,2 | %0,1 | %0,3 | −0,1 |
| Bağımsızlar | 5 | %0,1 | %8,2 | %6,6 | −6,5 |
| MMP | 3 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
Olur seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 54 | 6.327 | 5.334 | %84,3 | 5.199 | 135 |
Olur mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akbayır Köyü | AK Parti | %77,8 | %11,1 | %100,0 | 21 |
| Aktepe Mahallesi | AK Parti | %69,4 | %24,7 | %75,2 | 250 |
| Altunkaya Köyü | AK Parti | %70,5 | %19,7 | %87,1 | 70 |
| Aşağıçayırlı Köyü | AK Parti | %63,8 | %23,8 | %90,5 | 148 |
| Aşağıkaracasu Köyü | AK Parti | %82,7 | %8,8 | %87,0 | 262 |
| Atlı Köyü | AK Parti | %79,7 | %12,6 | %87,9 | 173 |
| Beğendik Köyü | AK Parti | %80,5 | %16,3 | %82,6 | 149 |
| Beşkaya Köyü | AK Parti | %82,2 | %8,2 | %86,4 | 88 |
| Boğazgören Köyü | AK Parti | %84,1 | %5,7 | %88,5 | 104 |
| Bozdoğan Köyü | AK Parti | %100,0 | %0,0 | %104,3 | 23 |
| Coşkunlar Köyü | AK Parti | %78,6 | %9,5 | %86,6 | 97 |
| Çataksu Köyü | AK Parti | %69,3 | %12,6 | %79,2 | 337 |
| Eğlek Köyü | AK Parti | %78,7 | %14,9 | %90,0 | 110 |
| Ekinlik Köyü | MHP | %44,4 | %48,1 | %103,7 | 27 |
| Filizli Köyü | AK Parti | %77,3 | %13,6 | %91,7 | 72 |
| Güngöründü Köyü | AK Parti | %95,0 | %5,0 | %95,7 | 23 |
| Ilıkaynak Köyü | AK Parti | %67,1 | %26,3 | %82,8 | 93 |
| Kaban Köyü | AK Parti | %81,4 | %5,7 | %88,9 | 81 |
| Kaledibi Köyü | AK Parti | %87,5 | %9,6 | %89,7 | 116 |
| Karakoçlar Köyü | AK Parti | %96,4 | %3,6 | %87,5 | 32 |
| Keçili Köyü | AK Parti | %63,3 | %20,0 | %81,1 | 37 |
| Kekikli Köyü | AK Parti | %65,8 | %25,4 | %86,1 | 137 |
| Köprübaşı Köyü | AK Parti | %82,3 | %8,1 | %90,0 | 70 |
| Merkez Mahallesi | AK Parti | %53,6 | %31,5 | %78,2 | 1.140 |
| Merkez-Merkez Yeşilbağlar Mahallesi | AK Parti | %80,9 | %7,5 | %86,8 | 235 |
| Oğuzkent Köyü | AK Parti | %100,0 | %0,0 | %107,1 | 28 |
| Olgun Köyü | AK Parti | %87,0 | %7,4 | %93,8 | 64 |
| Olurdere Köyü | CHP | %18,6 | %16,9 | %87,1 | 70 |
| Ormanağzı Köyü | AK Parti | %44,8 | %42,9 | %84,1 | 572 |
| Sarıbaşak Köyü | AK Parti | %61,9 | %23,8 | %80,8 | 26 |
| Soğukgöze Köyü | AK Parti | %71,6 | %21,1 | %87,7 | 114 |
| Süngübayır Köyü | AK Parti | %82,9 | %4,9 | %97,6 | 42 |
| Şalpazarı Köyü | AK Parti | %86,2 | %5,2 | %83,8 | 74 |
| Taşgeçit Köyü | AK Parti | %57,8 | %37,6 | %85,2 | 128 |
| Taşlıköy | AK Parti | %80,5 | %10,7 | %82,3 | 513 |
| Uzunharman Köyü | AK Parti | %46,9 | %46,9 | %97,0 | 33 |
| Ürünlü Köyü | AK Parti | %79,4 | %11,1 | %91,3 | 69 |
| Yaylabaşı Köyü | AK Parti | %79,5 | %15,9 | %91,8 | 49 |
| Yeşilbağlar Köyü | AK Parti | %66,4 | %10,0 | %84,3 | 178 |
| Yıldızkaya Köyü | AK Parti | %86,3 | %7,8 | %84,3 | 121 |
| Yolgözler Köyü | AK Parti | %87,2 | %2,6 | %97,5 | 40 |
| Yukarıçayırlı Köyü | AK Parti | %88,9 | %1,9 | %91,5 | 59 |
| Yukarıkaracasu Köyü | AK Parti | %86,9 | %8,3 | %83,3 | 252 |
İlgili sonuçlar