Pasinler 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Pasinler sonuçlarında AK Parti %79,9 ile birinci, MHP %12,8 ile ikinci; fark 67,1 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 30,1 puan üstünde. 73 mahalle ve köy arasından 69'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Acı Köyü (%100,0); MHP en güçlü Timar Köyü (%40,0). Katılım %90,2 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Pasinler 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Pasinler, Erzurum, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Pasinler | Erzurum | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 13.562 | %79,9 | %69,2 | %49,8 | +30,1 |
| MHP | 2.172 | %12,8 | %13,3 | %13,0 | −0,2 |
| CHP | 386 | %2,3 | %4,8 | %26,0 | −23,7 |
| Saadet | 246 | %1,4 | %1,6 | %1,3 | +0,2 |
| Bağımsızlar | 233 | %1,4 | %8,2 | %6,6 | −5,2 |
| BBP | 148 | %0,9 | %0,9 | %0,8 | +0,1 |
| HAS Parti | 81 | %0,5 | %0,8 | %0,8 | −0,3 |
| DP | 60 | %0,4 | %0,4 | %0,7 | −0,3 |
| MMP | 24 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| DYP | 17 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| DSP | 14 | %0,1 | %0,3 | %0,3 | −0,2 |
| HEPAR | 12 | %0,1 | %0,1 | %0,3 | −0,2 |
| TKP | 10 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| Millet | 4 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
Pasinler seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 104 | 19.009 | 17.143 | %90,2 | 16.969 | 174 |
Pasinler mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Acı Köyü | AK Parti | %100,0 | %0,0 | %101,2 | 161 |
| Ağaçminare Mahallesi | AK Parti | %78,5 | %15,2 | %82,7 | 371 |
| Ağcalar Köyü | AK Parti | %88,5 | %6,9 | %100,0 | 174 |
| Altınbaşak Köyü | AK Parti | %91,7 | %5,2 | %91,6 | 723 |
| Alvar-30 Ekim 93 Şehitler Mahallesi | AK Parti | %73,0 | %21,9 | %88,4 | 448 |
| Alvar-Muhammed Lütfü Efendi Mahallesi | AK Parti | %82,5 | %13,3 | %94,9 | 352 |
| Ardıçlı Köyü | AK Parti | %83,9 | %11,6 | %86,8 | 438 |
| Aşıtlar Köyü | AK Parti | %77,5 | %18,9 | %85,5 | 131 |
| Bahçelievler Mahallesi | AK Parti | %72,8 | %19,5 | %89,5 | 840 |
| Baldızı Köyü | AK Parti | %92,3 | %5,8 | %102,0 | 51 |
| Başören Köyü | AK Parti | %95,9 | %4,1 | %101,4 | 73 |
| Bulkasım Köyü | AK Parti | %74,6 | %23,2 | %92,3 | 155 |
| Büyükdere Köyü | AK Parti | %83,3 | %15,6 | %93,2 | 296 |
| Büyüktüy Köyü | AK Parti | %81,0 | %9,2 | %91,6 | 178 |
| Camikebir Mahallesi | AK Parti | %74,1 | %17,4 | %91,0 | 300 |
| Çakırtaş Köyü | AK Parti | %84,6 | %13,2 | %86,4 | 308 |
| Çalıyazı Köyü | AK Parti | %95,6 | %2,2 | %92,8 | 97 |
| Çamlıca Köyü | Bağımsızlar | %37,4 | %6,6 | %98,9 | 92 |
| Çiçekli Köyü | AK Parti | %77,2 | %20,8 | %96,2 | 105 |
| Çöğender Köyü | AK Parti | %92,6 | %5,3 | %97,0 | 406 |
| Demirdöven Köyü | AK Parti | %77,1 | %13,0 | %93,0 | 626 |
| Emirşeyh Mahallesi | AK Parti | %75,9 | %18,8 | %88,0 | 217 |
| Epsemce Köyü | AK Parti | %94,4 | %4,4 | %94,4 | 340 |
| Erzurumkapı Mahallesi | AK Parti | %78,7 | %15,2 | %84,6 | 572 |
| Esendere Köyü | CHP | %4,5 | %3,2 | %82,5 | 275 |
| Gerdekkaya Köyü | AK Parti | %89,4 | %6,4 | %87,0 | 54 |
| Gölciğez Köyü | AK Parti | %75,0 | %15,5 | %102,4 | 82 |
| Hanahmet Köyü | AK Parti | %100,0 | %0,0 | %107,7 | 26 |
| Hasandede Mahallesi | AK Parti | %87,0 | %2,5 | %78,4 | 213 |
| Kaplıcalar Mahallesi | AK Parti | %76,8 | %17,0 | %88,0 | 923 |
| Karakale Köyü | AK Parti | %87,5 | %4,2 | %104,2 | 24 |
| Karavelet Köyü | AK Parti | %86,5 | %9,0 | %95,0 | 141 |
| Kasımpaşa Mahallesi | AK Parti | %73,3 | %22,7 | %86,1 | 1.321 |
| Kavuşturan Köyü | AK Parti | %94,8 | %5,2 | %97,8 | 273 |
| Kethuda Mahallesi | AK Parti | %80,7 | %13,7 | %79,1 | 817 |
| Kevenlik Köyü | AK Parti | %71,3 | %24,9 | %97,3 | 188 |
| Kızılören Köyü | CHP | %12,5 | %17,9 | %83,6 | 67 |
| Korucuk Köyü | AK Parti | %93,7 | %0,0 | %97,5 | 243 |
| Kotandüzü Köyü | AK Parti | %90,5 | %7,1 | %102,4 | 41 |
| Kurbançayır Köyü | AK Parti | %92,1 | %5,9 | %98,1 | 103 |
| Kurtuluş Mahallesi | AK Parti | %75,9 | %18,7 | %92,6 | 879 |
| Küçüktüy Köyü | AK Parti | %84,5 | %6,4 | %83,6 | 134 |
| Otlukkapı Köyü | AK Parti | %74,6 | %15,8 | %92,6 | 336 |
| Ovaköy | AK Parti | %91,8 | %5,5 | %98,7 | 75 |
| Övenler Köyü | AK Parti | %96,1 | %1,7 | %100,6 | 180 |
| Paşabey Mahallesi | AK Parti | %73,9 | %17,3 | %85,6 | 699 |
| Pelitli Köyü | AK Parti | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 25 |
| Porsuk Köyü | AK Parti | %77,7 | %4,9 | %99,1 | 226 |
| Pusudere Köyü | AK Parti | %86,0 | %10,5 | %100,0 | 57 |
| Reşadiye Mahallesi | AK Parti | %72,6 | %20,4 | %81,8 | 369 |
| Saksı Köyü | AK Parti | %84,4 | %9,2 | %80,3 | 178 |
| Serçeboğazı Köyü | AK Parti | %86,7 | %9,9 | %91,0 | 201 |
| Sivas Mahallesi | AK Parti | %78,6 | %10,9 | %90,0 | 219 |
| Sunak Köyü | AK Parti | %96,5 | %1,4 | %96,0 | 150 |
| Taşağıl Köyü | AK Parti | %99,1 | %0,0 | %79,1 | 139 |
| Taşkaynak Köyü | AK Parti | %86,0 | %11,9 | %95,3 | 300 |
| Taşlıgüney Köyü | AK Parti | %75,0 | %2,7 | %79,2 | 144 |
| Taşlıyurt Köyü | AK Parti | %80,6 | %2,8 | %78,7 | 47 |
| Tepecik Köyü | AK Parti | %83,0 | %14,7 | %91,1 | 247 |
| Timar Köyü | AK Parti | %60,0 | %40,0 | %106,1 | 33 |
| Uzunark Köyü | AK Parti | %80,0 | %13,6 | %82,8 | 174 |
| Üğümü Köyü | AK Parti | %77,7 | %20,6 | %97,3 | 182 |
| Yamaç Mahallesi | AK Parti | %74,2 | %9,8 | %88,7 | 151 |
| Yastıktepe Köyü | AK Parti | %87,7 | %8,9 | %95,7 | 305 |
| Yavuzlu Köyü | Bağımsızlar | %31,2 | %0,0 | %102,2 | 91 |
| Yayla Köyü | AK Parti | %98,4 | %1,6 | %96,9 | 64 |
| Yayladağ Köyü | AK Parti | %91,6 | %6,7 | %98,8 | 242 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %82,2 | %11,9 | %90,2 | 377 |
| Yeniköy | AK Parti | %98,6 | %0,0 | %96,6 | 149 |
| Yiğitpınarı Köyü | AK Parti | %88,9 | %11,1 | %108,0 | 25 |
| Yiğittaşı Köyü | AK Parti | %97,2 | %1,1 | %99,5 | 183 |
| Yukarıçakmak Köyü | AK Parti | %64,2 | %28,4 | %86,6 | 97 |
| Yukarıdanişment Köyü | AK Parti | %87,2 | %12,8 | %90,7 | 86 |
İlgili sonuçlar