Torbalı 2014 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Torbalı sonuçlarında AK Parti %39,9 ile birinci, CHP %38,0 ile ikinci; fark 1,9 puan. AK Parti burada 30 büyükşehir ortalamasının (%45,5) 5,7 puan altında. CHP 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %38,0 (+7,0 puan). 60 mahalle ve köy arasından 23'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Atatürk Mahallesi (%67,6); CHP en güçlü Göllüce Mahallesi (%73,8). Katılım %91,8 (30 büyükşehir %89,5).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Torbalı 2014 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Torbalı, İzmir, 30 büyükşehir karşılaştırması| Parti | Oy | Torbalı | İzmir | 30 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 35.599 | %39,9 | %35,9 | %45,5 | −5,7 |
| CHP | 33.914 | %38,0 | %49,6 | %31,0 | +7,0 |
| MHP | 9.709 | %10,9 | %8,0 | %13,6 | −2,8 |
| HDP | 5.593 | %6,3 | %3,4 | %2,3 | +3,9 |
| DSP | 2.258 | %2,5 | %0,5 | %0,1 | +2,4 |
| Saadet | 530 | %0,6 | %0,5 | %1,7 | −1,1 |
| BBP | 320 | %0,4 | %0,5 | %0,7 | −0,4 |
| İp | 272 | %0,3 | %0,4 | %0,1 | +0,2 |
| DP | 161 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
| HEPAR | 156 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| Yurt-p | 142 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| BTP | 107 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| HKP | 97 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| DYP | 77 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| HAK-PAR | 77 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| TKP | 71 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| Turk Parti | 67 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| Bağımsızlar | 54 | %0,1 | %0,1 | %0,6 | −0,5 |
| Millet | 42 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
| LDP | 23 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Torbalı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 363 | 101.832 | 93.457 | %91,8 | 89.269 | 4.188 |
Torbalı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| 19 Mayıs Mahallesi | AK Parti | %40,7 | %25,7 | %92,7 | 561 |
| Ahmetli Mahallesi | CHP | %17,3 | %62,5 | %97,9 | 806 |
| Alpkent Mahallesi | CHP | %38,0 | %43,4 | %90,6 | 4.794 |
| Arslanlar Mahallesi | CHP | %31,3 | %47,7 | %90,0 | 762 |
| Atalan Mahallesi | CHP | %15,2 | %53,7 | %97,1 | 415 |
| Atatürk Mahallesi | AK Parti | %67,6 | %4,9 | %89,6 | 7.004 |
| Ayrancılar Mahallesi | AK Parti | %45,6 | %36,0 | %90,9 | 7.494 |
| Bahçelievler Mahallesi | AK Parti | %52,7 | %29,2 | %90,9 | 1.874 |
| Bozköy Mahallesi | CHP | %26,9 | %58,3 | %98,8 | 326 |
| Bülbüldere Mahallesi | CHP | %25,6 | %40,0 | %98,8 | 164 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %32,7 | %47,9 | %91,0 | 6.161 |
| Çakırbeyli Mahallesi | AK Parti | %48,1 | %35,1 | %95,2 | 517 |
| Çamlıca Mahallesi | AK Parti | %39,0 | %37,7 | %94,2 | 155 |
| Çapak Mahallesi | AK Parti | %44,4 | %32,5 | %91,2 | 1.325 |
| Çaybaşı Mahallesi | CHP | %30,7 | %46,1 | %94,2 | 1.115 |
| Dağkızılca Mahallesi | CHP | %31,6 | %44,1 | %96,1 | 709 |
| Dağteke Mahallesi | AK Parti | %38,2 | %36,0 | %100,0 | 138 |
| Demirci Mahallesi | CHP | %24,6 | %64,2 | %94,9 | 434 |
| Dirmil Mahallesi | AK Parti | %39,7 | %39,0 | %92,9 | 688 |
| Düverlik Mahallesi | CHP | %36,7 | %40,0 | %92,8 | 97 |
| Eğerci Mahallesi | AK Parti | %39,9 | %26,8 | %94,8 | 553 |
| Ertuğrul Mahallesi | CHP | %31,9 | %49,5 | %90,3 | 10.113 |
| Fevzi Çakmak Mahallesi | AK Parti | %53,1 | %27,7 | %91,3 | 3.849 |
| Gazi Mustafa Kemal Mahallesi | CHP | %35,7 | %36,2 | %93,6 | 796 |
| Göllüce Mahallesi | CHP | %10,7 | %73,8 | %90,6 | 488 |
| Helvacı Mahallesi | CHP | %28,1 | %50,7 | %96,0 | 225 |
| İnönü Mahallesi | AK Parti | %46,8 | %32,5 | %89,9 | 6.100 |
| İstiklal Mahallesi | CHP | %34,6 | %36,2 | %93,7 | 1.529 |
| Kaplancık Mahallesi | CHP | %31,5 | %36,5 | %95,9 | 220 |
| Karakızlar Mahallesi | CHP | %32,1 | %53,3 | %98,1 | 360 |
| Karakuyu Mahallesi | CHP | %34,2 | %41,2 | %96,3 | 432 |
| Karaot Mahallesi | CHP | %21,5 | %63,2 | %98,0 | 256 |
| Karşıyaka Mahallesi | AK Parti | %43,3 | %8,0 | %89,7 | 1.695 |
| Kazım Karabekir Mahallesi | CHP | %25,8 | %42,4 | %95,4 | 1.492 |
| Kırbaş Mahallesi | AK Parti | %41,3 | %35,8 | %94,0 | 200 |
| Kuşçuburun Mahallesi | CHP | %32,7 | %36,4 | %92,0 | 1.483 |
| Muratbey Mahallesi | CHP | %32,3 | %46,9 | %92,1 | 8.111 |
| Mustafa Kemal Atatürk Mahallesi | AK Parti | %46,3 | %38,2 | %96,5 | 748 |
| Naime Mahallesi | CHP | %30,6 | %57,3 | %94,9 | 277 |
| Ormanköy Mahallesi | CHP | %21,2 | %53,9 | %96,7 | 210 |
| Ortaköy Mahallesi | AK Parti | %59,4 | %29,0 | %101,4 | 72 |
| Özbey Mahallesi | AK Parti | %51,4 | %19,3 | %92,8 | 1.897 |
| Pamukyazı Mahallesi | AK Parti | %34,0 | %25,5 | %94,8 | 1.488 |
| Pancar Mahallesi | CHP | %28,4 | %53,2 | %95,8 | 983 |
| Sağlık Mahallesi | CHP | %31,1 | %42,9 | %96,2 | 130 |
| Saipler Mahallesi | CHP | %34,4 | %48,2 | %96,2 | 260 |
| Subaşı Mahallesi | HDP | %32,5 | %21,6 | %93,5 | 1.487 |
| Şehitler Mahallesi | CHP | %25,8 | %52,3 | %93,0 | 702 |
| Taşkesik Mahallesi | HDP | %26,8 | %16,6 | %92,9 | 326 |
| Tepeköy Mahallesi | CHP | %35,0 | %45,0 | %90,5 | 4.037 |
| Torbalı Mahallesi | AK Parti | %42,6 | %39,4 | %92,0 | 8.317 |
| Tulum Mahallesi | CHP | %18,8 | %51,1 | %93,7 | 302 |
| Türkmenköy Mahallesi | CHP | %25,2 | %63,7 | %92,2 | 784 |
| Yazıbaşı Mahallesi | CHP | %38,5 | %38,7 | %92,4 | 1.917 |
| Yedi Eylül Mahallesi | AK Parti | %52,5 | %24,0 | %87,9 | 1.145 |
| Yemişlik Mahallesi | CHP | %29,8 | %43,5 | %91,0 | 567 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %50,2 | %41,5 | %92,4 | 955 |
| Yeniköy Mahallesi | CHP | %34,3 | %47,3 | %97,5 | 1.103 |
| Yeşilköy Mahallesi | AK Parti | %55,1 | %33,0 | %94,7 | 432 |
| Yoğurtçular Mahallesi | AK Parti | %45,5 | %29,1 | %89,3 | 252 |
İlgili sonuçlar