Arhavi 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Arhavi sonuçlarında Evet %51,1 ile birinci, Hayır %48,9 ile ikinci; fark 2,2 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 0,1 puan altında. 37 mahalle ve köy arasından 27'sinde Evet önde. Evet en güçlü Boyuncuk Köyü (%100,0); Hayır en güçlü Kestanealan Köyü (%69,1). Katılım %85,0 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Arhavi 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Arhavi, Artvin, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Arhavi | Artvin | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 6.822 | %51,1 | %46,9 | %51,2 | −0,1 |
| Hayır | 6.533 | %48,9 | %53,1 | %48,8 | +0,1 |
Arhavi seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 65 | 15.960 | 13.572 | %85,0 | 13.355 | 217 |
Arhavi mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Arılı Köyü | Evet | %74,1 | %25,9 | %89,5 | 95 |
| Aşağı Hacılar Mahallesi | Hayır | %45,3 | %54,7 | %82,1 | 997 |
| Aşağışahinler Köyü | Evet | %53,4 | %46,6 | %87,0 | 69 |
| Balıklı Köyü | Evet | %62,2 | %37,8 | %86,1 | 115 |
| Başköy | Evet | %69,1 | %30,9 | %74,3 | 109 |
| Boğaziçi Mahallesi | Hayır | %48,7 | %51,3 | %84,9 | 4.074 |
| Boyuncuk Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %93,8 | 16 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %55,5 | %44,5 | %88,6 | 642 |
| Derecik Köyü | Hayır | %47,8 | %52,2 | %78,0 | 118 |
| Dereüstü Köyü | Hayır | %42,7 | %57,3 | %79,2 | 125 |
| Dikyamaç Köyü | Evet | %73,3 | %26,7 | %80,0 | 75 |
| Dülgerli Köyü | Evet | %82,9 | %17,1 | %73,0 | 115 |
| Güneşli Köyü | Evet | %89,1 | %10,9 | %91,8 | 61 |
| Güngören Köyü | Evet | %54,0 | %46,0 | %90,9 | 154 |
| Gürgencik Köyü | Evet | %57,1 | %42,9 | %94,6 | 37 |
| Kale Mahallesi | Evet | %55,4 | %44,6 | %88,3 | 444 |
| Kavakköy | Hayır | %49,7 | %50,3 | %83,0 | 376 |
| Kemerköprü Köyü | Evet | %51,0 | %49,0 | %94,6 | 112 |
| Kestanealan Köyü | Hayır | %30,9 | %69,1 | %97,9 | 97 |
| Kireçlik Köyü | Hayır | %49,0 | %51,0 | %92,0 | 113 |
| Konaklı Köyü | Hayır | %49,7 | %50,3 | %81,9 | 216 |
| Küçükköy | Evet | %66,0 | %34,0 | %80,3 | 61 |
| Musazade Mahallesi | Hayır | %46,8 | %53,2 | %84,1 | 5.393 |
| Ortaköy | Evet | %54,1 | %45,9 | %87,3 | 71 |
| Sırtoba Köyü | Evet | %77,3 | %22,7 | %83,6 | 116 |
| Soğucak Köyü | Evet | %60,4 | %39,6 | %81,5 | 65 |
| Şenköy | Evet | %57,1 | %42,9 | %116,7 | 12 |
| Tepeyurt Köyü | Evet | %53,7 | %46,3 | %87,2 | 78 |
| Ulaş Köyü | Evet | %69,0 | %31,0 | %86,4 | 103 |
| Ulukent Köyü | Evet | %53,1 | %46,9 | %85,1 | 154 |
| Üçırmak Köyü | Evet | %78,8 | %21,2 | %91,2 | 147 |
| Üçler Köyü | Evet | %61,1 | %38,9 | %86,5 | 111 |
| Yemişlik Mahallesi | Hayır | %43,2 | %56,8 | %90,5 | 242 |
| Yıldızlı Köyü | Evet | %82,6 | %17,4 | %118,2 | 22 |
| Yolgeçen Köyü | Evet | %66,7 | %33,3 | %88,0 | 317 |
| Yukarı Hacılar Mahallesi | Evet | %59,5 | %40,5 | %84,6 | 764 |
| Yukarışahinler Köyü | Evet | %52,7 | %47,3 | %92,4 | 144 |
İlgili sonuçlar