Borçka 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Borçka sonuçlarında Evet %58,8 ile birinci, Hayır %41,2 ile ikinci; fark 17,6 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 7,6 puan üstünde. 42 mahalle ve köy arasından 32'sinde Evet önde. Evet en güçlü Kayadibi Köyü (%97,6); Hayır en güçlü Aralık Köyü (%72,1). Katılım %84,4 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Borçka 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Borçka, Artvin, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Borçka | Artvin | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 8.129 | %58,8 | %46,9 | %51,2 | +7,6 |
| Hayır | 5.700 | %41,2 | %53,1 | %48,8 | −7,6 |
Borçka seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 62 | 16.770 | 14.155 | %84,4 | 13.829 | 326 |
Borçka mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adagül Köyü | Hayır | %46,4 | %53,6 | %87,0 | 184 |
| Akpınar Köyü | Hayır | %42,0 | %58,0 | %91,1 | 293 |
| Aksu Mahallesi | Evet | %54,9 | %45,1 | %83,0 | 1.197 |
| Alaca Köyü | Evet | %54,7 | %45,3 | %84,7 | 365 |
| Ambarlı Köyü | Hayır | %35,4 | %64,6 | %76,0 | 171 |
| Aralık Köyü | Hayır | %27,9 | %72,1 | %89,6 | 270 |
| Arkaköy | Evet | %56,8 | %43,2 | %83,6 | 189 |
| Atanoğlu Köyü | Evet | %69,2 | %30,8 | %79,0 | 186 |
| Avcılar Köyü | Evet | %61,0 | %39,0 | %93,0 | 114 |
| Balcı Köyü | Hayır | %43,5 | %56,5 | %79,2 | 269 |
| Boğazköy | Evet | %91,9 | %8,1 | %94,7 | 187 |
| Camili Köyü | Evet | %69,2 | %30,8 | %79,0 | 138 |
| Civan Köyü | Evet | %75,0 | %25,0 | %80,0 | 125 |
| Çavuşlu Köyü | Evet | %66,7 | %33,3 | %86,9 | 198 |
| Çaylıköy | Hayır | %30,4 | %69,6 | %86,9 | 297 |
| Çifteköprü Köyü | Hayır | %38,9 | %61,1 | %92,1 | 190 |
| Demirciler Köyü | Evet | %58,0 | %42,0 | %82,5 | 721 |
| Düzenli Köyü | Evet | %90,9 | %9,1 | %84,0 | 175 |
| Düzköy | Evet | %58,3 | %41,7 | %89,6 | 603 |
| Efeler Köyü | Evet | %87,7 | %12,3 | %85,4 | 157 |
| Fındıklı Köyü | Evet | %70,2 | %29,8 | %93,0 | 199 |
| Gündoğdu Mahallesi | Evet | %58,0 | %42,0 | %83,5 | 2.058 |
| Güneşli Köyü | Evet | %85,5 | %14,5 | %96,4 | 166 |
| Güreşen Köyü | Evet | %77,6 | %22,4 | %81,5 | 573 |
| Güzelyurt Köyü | Evet | %92,0 | %8,0 | %74,0 | 104 |
| İbrikli Köyü | Hayır | %47,5 | %52,5 | %80,3 | 300 |
| Kale Köyü | Evet | %64,7 | %35,3 | %86,7 | 256 |
| Karşıköy | Evet | %52,3 | %47,7 | %80,9 | 796 |
| Kayadibi Köyü | Evet | %97,6 | %2,4 | %100,0 | 86 |
| Kayalar Köyü | Evet | %86,2 | %13,8 | %77,3 | 75 |
| Kaynarca Köyü | Evet | %73,3 | %26,7 | %86,4 | 493 |
| Küçük Köy Mahallesi | Evet | %61,3 | %38,7 | %83,1 | 640 |
| Maralköy | Evet | %78,7 | %21,3 | %75,5 | 184 |
| Merkez Mahallesi | Evet | %52,7 | %47,3 | %84,5 | 3.333 |
| Muratlı Köyü | Hayır | %49,1 | %50,9 | %82,5 | 269 |
| Örücüler Köyü | Evet | %76,7 | %23,3 | %91,3 | 103 |
| Şerefiye Köyü | Evet | %94,4 | %5,6 | %82,7 | 110 |
| Taraklı Köyü | Evet | %59,1 | %40,9 | %89,0 | 191 |
| Uğurköy | Evet | %94,1 | %5,9 | %83,7 | 147 |
| Yeniyol Mahallesi | Evet | %55,1 | %44,9 | %82,7 | 410 |
| Yeşilköy | Hayır | %45,7 | %54,3 | %80,3 | 61 |
| Zorlu Köyü | Evet | %75,0 | %25,0 | %86,1 | 187 |
İlgili sonuçlar