Bayramören 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Bayramören sonuçlarında Evet %82,4 ile birinci, Hayır %17,6 ile ikinci; fark 64,8 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 31,2 puan üstünde. 30 mahalle ve köy arasından 30'unda Evet önde. Evet en güçlü Boğazkaya Köyü (%100,0); Hayır en güçlü Zübeyde Hanım Mahallesi (%43,1). Katılım %77,7 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Bayramören 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Bayramören, Çankırı, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Bayramören | Çankırı | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 1.217 | %82,4 | %73,3 | %51,2 | +31,2 |
| Hayır | 260 | %17,6 | %26,7 | %48,8 | −31,2 |
Bayramören seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 30 | 1.939 | 1.506 | %77,7 | 1.477 | 29 |
Bayramören mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akgüney Köyü | Evet | %77,8 | %22,2 | %85,7 | 21 |
| Akseki Köyü | Evet | %82,8 | %17,2 | %87,9 | 33 |
| Boğazkaya Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %83,3 | 24 |
| Çakırbağ Köyü | Evet | %87,9 | %12,1 | %75,0 | 44 |
| Çayırcık Köyü | Evet | %96,3 | %3,7 | %77,1 | 35 |
| Dalkoz Köyü | Evet | %75,0 | %25,0 | %78,7 | 89 |
| Dereköy | Evet | %85,7 | %14,3 | %84,0 | 25 |
| Dolaşlar Köyü | Evet | %70,6 | %29,4 | %82,1 | 67 |
| Erenler Köyü | Evet | %76,9 | %23,1 | %82,0 | 100 |
| Feriz Köyü | Evet | %86,4 | %13,6 | %61,1 | 36 |
| Göynükören Köyü | Evet | %89,9 | %10,1 | %75,5 | 110 |
| Harmancık Köyü | Evet | %83,3 | %16,7 | %66,7 | 63 |
| İncekaya Köyü | Evet | %92,9 | %7,1 | %87,5 | 80 |
| Karakuzu Köyü | Evet | %97,4 | %2,6 | %74,3 | 105 |
| Karataş Köyü | Evet | %88,5 | %11,5 | %80,3 | 66 |
| Kavakköy | Evet | %88,0 | %12,0 | %72,9 | 70 |
| Koçlu Köyü | Evet | %93,7 | %6,3 | %92,0 | 87 |
| Köprülübey Mahallesi | Evet | %86,7 | %13,3 | %83,8 | 37 |
| Merkez Mahallesi | Evet | %57,6 | %42,4 | %66,3 | 249 |
| Oluklu Köyü | Evet | %92,7 | %7,3 | %80,0 | 70 |
| Oymaağaç Köyü | Evet | %84,4 | %15,6 | %77,6 | 58 |
| Sarıkaya Köyü | Evet | %93,8 | %6,3 | %88,9 | 18 |
| Topçu Köyü | Evet | %92,1 | %7,9 | %85,1 | 47 |
| Ulumelan Köyü | Evet | %86,7 | %13,3 | %50,0 | 60 |
| Üçgazi Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %87,0 | 23 |
| Yaylatepesi Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 30 |
| Yazıören Köyü | Evet | %97,1 | %2,9 | %71,4 | 49 |
| Yurtpınar Köyü | Evet | %83,8 | %16,2 | %95,0 | 40 |
| Yusufoğlu Köyü | Evet | %88,1 | %11,9 | %80,3 | 76 |
| Zübeyde Hanım Mahallesi | Evet | %56,9 | %43,1 | %82,7 | 127 |
İlgili sonuçlar