Eldivan 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Eldivan sonuçlarında Evet %73,2 ile birinci, Hayır %26,8 ile ikinci; fark 46,4 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 22,0 puan üstünde. 22 mahalle ve köy arasından 22'sinde Evet önde. Evet en güçlü Elmacı Köyü (%99,4); Hayır en güçlü Çay Mahallesi (%43,5). Katılım %88,0 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Eldivan 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Eldivan, Çankırı, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Eldivan | Çankırı | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 2.798 | %73,2 | %73,3 | %51,2 | +22,0 |
| Hayır | 1.024 | %26,8 | %26,7 | %48,8 | −22,0 |
Eldivan seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 25 | 4.454 | 3.919 | %88,0 | 3.822 | 97 |
Eldivan mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akbulut Köyü | Evet | %96,2 | %3,8 | %100,0 | 26 |
| Akçalı Köyü | Evet | %88,7 | %11,3 | %80,9 | 89 |
| Alva Köyü | Evet | %77,6 | %22,4 | %89,1 | 55 |
| Bahçelievler Mahallesi | Evet | %58,2 | %41,8 | %88,3 | 443 |
| Beydere Mahallesi | Evet | %69,9 | %30,1 | %86,2 | 167 |
| Büyükhacıbey Köyü | Evet | %97,6 | %2,4 | %98,4 | 127 |
| Cami Mahallesi | Evet | %64,9 | %35,1 | %86,6 | 471 |
| Çay Mahallesi | Evet | %56,5 | %43,5 | %86,0 | 484 |
| Çiftlikköy | Evet | %66,7 | %33,3 | %94,4 | 71 |
| Çukuröz Köyü | Evet | %90,7 | %9,3 | %80,9 | 68 |
| Dere Mahallesi | Evet | %60,2 | %39,8 | %85,5 | 366 |
| Elmacı Köyü | Evet | %99,4 | %0,6 | %96,6 | 174 |
| Gölez Köyü | Evet | %93,8 | %6,3 | %80,2 | 101 |
| Gölezkayı Köyü | Evet | %88,1 | %11,9 | %85,6 | 160 |
| Hisarcık Köyü | Evet | %95,5 | %4,5 | %91,8 | 73 |
| Hisarcıkkayı Köyü | Evet | %95,5 | %4,5 | %92,5 | 346 |
| Küçükhacıbey Köyü | Evet | %98,3 | %1,7 | %97,2 | 179 |
| Sarayköy | Evet | %57,2 | %42,8 | %88,2 | 346 |
| Sarıtarla Köyü | Evet | %82,8 | %17,2 | %85,3 | 109 |
| Seydiköy | Evet | %82,3 | %17,7 | %88,1 | 109 |
| Topraklık Mahallesi | Evet | %63,2 | %36,8 | %81,6 | 408 |
| Yukarıyanlar Köyü | Evet | %74,0 | %26,0 | %96,3 | 82 |
İlgili sonuçlar