Orta 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Orta sonuçlarında Evet %88,7 ile birinci, Hayır %11,3 ile ikinci; fark 77,4 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 37,5 puan üstünde. 33 mahalle ve köy arasından 33'ünde Evet önde. Evet en güçlü Hüyükköy (%100,0); Hayır en güçlü Cem Sultan Mahallesi (%23,0). Katılım %78,5 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Orta 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Orta, Çankırı, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Orta | Çankırı | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 5.604 | %88,7 | %73,3 | %51,2 | +37,5 |
| Hayır | 713 | %11,3 | %26,7 | %48,8 | −37,5 |
Orta seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 43 | 8.163 | 6.410 | %78,5 | 6.317 | 93 |
Orta mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Buğurören Köyü | Evet | %86,9 | %13,1 | %69,6 | 158 |
| Büğdüz Köyü | Evet | %94,9 | %5,1 | %62,1 | 95 |
| Cem Sultan Mahallesi | Evet | %77,0 | %23,0 | %77,1 | 1.401 |
| Derebayındır Köyü | Evet | %98,2 | %1,8 | %101,8 | 56 |
| Dodurga Köyü | Evet | %91,1 | %8,9 | %77,3 | 489 |
| Doğanlar Köyü | Evet | %93,0 | %7,0 | %104,9 | 41 |
| Elden Köyü | Evet | %97,7 | %2,3 | %93,0 | 143 |
| Elmalık Köyü | Evet | %94,9 | %5,1 | %98,5 | 403 |
| Eski Yayla Mahallesi | Evet | %90,2 | %9,8 | %100,0 | 51 |
| Gökçeören Köyü | Evet | %88,5 | %11,5 | %83,8 | 105 |
| Hasanhacı Köyü | Evet | %96,4 | %3,6 | %58,9 | 146 |
| Hüyükköy | Evet | %100,0 | %0,0 | %83,9 | 93 |
| İncecik Köyü | Evet | %88,4 | %11,6 | %45,7 | 94 |
| Kalfat Köyü | Evet | %93,5 | %6,5 | %77,3 | 651 |
| Kanlıca Mahallesi | Evet | %88,2 | %11,8 | %65,4 | 338 |
| Karaağaç Köyü | Evet | %97,7 | %2,3 | %89,7 | 97 |
| Kayıören Köyü | Evet | %95,6 | %4,4 | %80,0 | 200 |
| Kırsakal Köyü | Evet | %83,9 | %16,1 | %88,6 | 70 |
| Kısaç Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 62 |
| Ortabayındır Köyü | Evet | %90,9 | %9,1 | %74,6 | 59 |
| Özlü Köyü | Evet | %90,8 | %9,2 | %72,6 | 413 |
| Sakaeli Köyü | Evet | %92,0 | %8,0 | %90,5 | 222 |
| Sakarcaören Köyü | Evet | %94,6 | %5,4 | %93,0 | 100 |
| Salur Köyü | Evet | %89,8 | %10,2 | %89,9 | 69 |
| Sancar Köyü | Evet | %91,5 | %8,5 | %92,2 | 64 |
| Sultan Beyazıt Mahallesi | Evet | %81,6 | %18,4 | %83,7 | 564 |
| Tutmaçbayındır Köyü | Evet | %92,1 | %7,9 | %79,7 | 79 |
| Yaylakent-Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %91,0 | %9,0 | %70,5 | 545 |
| Yaylakent-Hürriyet Mahallesi | Evet | %88,2 | %11,8 | %73,9 | 712 |
| Yaylakent-İnkilap Mahallesi | Evet | %98,7 | %1,3 | %74,1 | 108 |
| Yaylakent-Kayılar Mahallesi | Evet | %94,4 | %5,6 | %80,4 | 317 |
| Yenice Köyü | Evet | %83,8 | %16,2 | %84,1 | 132 |
| Yuva Köyü | Evet | %83,3 | %16,7 | %72,1 | 86 |
İlgili sonuçlar