Kurşunlu 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Kurşunlu sonuçlarında Evet %72,7 ile birinci, Hayır %27,3 ile ikinci; fark 45,5 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 21,5 puan üstünde. 38 mahalle ve köy arasından 36'sında Evet önde. Evet en güçlü Ağılözü Köyü (%100,0); Hayır en güçlü Eskiahır Köyü (%52,6). Katılım %80,5 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kurşunlu 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Kurşunlu, Çankırı, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Kurşunlu | Çankırı | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 3.437 | %72,7 | %73,3 | %51,2 | +21,5 |
| Hayır | 1.289 | %27,3 | %26,7 | %48,8 | −21,5 |
Kurşunlu seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 43 | 5.979 | 4.814 | %80,5 | 4.726 | 88 |
Kurşunlu mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağılözü Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %83,3 | 36 |
| Başovacık Köyü | Evet | %73,3 | %26,7 | %69,8 | 43 |
| Bereket Köyü | Evet | %62,9 | %37,1 | %87,8 | 41 |
| Beşpınar Mahallesi | Evet | %80,4 | %19,6 | %59,1 | 88 |
| Cömertler Mahallesi | Evet | %51,3 | %48,7 | %72,6 | 431 |
| Çal Mahallesi | Hayır | %48,1 | %51,9 | %78,0 | 141 |
| Çatkese Köyü | Evet | %83,0 | %17,0 | %78,9 | 128 |
| Çavundur Köyü | Evet | %87,1 | %12,9 | %77,0 | 265 |
| Çaylıca Köyü | Evet | %95,2 | %4,8 | %90,0 | 70 |
| Çırdak Köyü | Evet | %68,4 | %31,6 | %111,8 | 17 |
| Çiyni Köyü | Evet | %76,9 | %23,1 | %86,7 | 45 |
| Çukurca Köyü | Evet | %94,4 | %5,6 | %90,2 | 41 |
| Dağören Köyü | Evet | %94,1 | %5,9 | %70,8 | 24 |
| Demirciören Köyü | Evet | %85,4 | %14,6 | %77,4 | 53 |
| Dumanlı Köyü | Evet | %93,7 | %6,3 | %76,2 | 256 |
| Erenler Mahallesi | Evet | %74,9 | %25,1 | %74,0 | 562 |
| Eskiahır Köyü | Hayır | %47,4 | %52,6 | %95,3 | 64 |
| Göllüce Köyü | Evet | %97,1 | %2,9 | %92,5 | 40 |
| Hacı Bekir Mahallesi | Evet | %52,0 | %48,0 | %75,9 | 203 |
| Hacımuslu Köyü | Evet | %79,5 | %20,5 | %82,2 | 107 |
| Hocahasan Köyü | Evet | %82,6 | %17,4 | %70,9 | 134 |
| İğdir Köyü | Evet | %90,5 | %9,5 | %93,3 | 45 |
| Kale Mahallesi | Evet | %65,7 | %34,3 | %83,8 | 247 |
| Kalekapu Mahallesi | Evet | %58,8 | %41,2 | %77,2 | 391 |
| Kapaklı Köyü | Evet | %90,5 | %9,5 | %80,8 | 78 |
| Kızılca Köyü | Evet | %87,3 | %12,7 | %80,9 | 68 |
| Köpürlü Köyü | Evet | %88,5 | %11,5 | %72,5 | 120 |
| Madenli Köyü | Evet | %60,6 | %39,4 | %84,6 | 39 |
| Müslüm Mahallesi | Evet | %62,6 | %37,4 | %84,9 | 954 |
| Sarıalan Köyü | Evet | %83,7 | %16,3 | %83,3 | 54 |
| Sivricek Köyü | Evet | %91,8 | %8,2 | %83,8 | 191 |
| Sumucak Köyü | Evet | %87,1 | %12,9 | %87,8 | 115 |
| Sünürlü Köyü | Evet | %94,5 | %5,5 | %90,2 | 102 |
| Taşkaracalar Köyü | Evet | %97,0 | %3,0 | %96,6 | 207 |
| Yeni Mahallesi | Evet | %60,4 | %39,6 | %83,4 | 332 |
| Yeşil Mahallesi | Evet | %60,9 | %39,1 | %84,8 | 105 |
| Yeşilören Köyü | Evet | %93,5 | %6,5 | %68,9 | 45 |
| Yeşilöz Köyü | Evet | %81,3 | %18,8 | %84,5 | 97 |
İlgili sonuçlar