Kızılırmak 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Kızılırmak sonuçlarında Evet %83,7 ile birinci, Hayır %16,3 ile ikinci; fark 67,3 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 32,5 puan üstünde. 29 mahalle ve köy arasından 29'unda Evet önde. Evet en güçlü Halaçlı Köyü (%97,2); Hayır en güçlü Hüseyinli Mahallesi (%29,8). Katılım %86,4 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kızılırmak 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Kızılırmak, Çankırı, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Kızılırmak | Çankırı | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 4.062 | %83,7 | %73,3 | %51,2 | +32,5 |
| Hayır | 793 | %16,3 | %26,7 | %48,8 | −32,5 |
Kızılırmak seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 32 | 5.716 | 4.940 | %86,4 | 4.855 | 85 |
Kızılırmak mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aşağıalagöz Köyü | Evet | %80,4 | %19,6 | %93,5 | 261 |
| Aşağıovacık Köyü | Evet | %95,6 | %4,4 | %98,9 | 91 |
| Bayanpınar Köyü | Evet | %78,0 | %22,0 | %89,4 | 47 |
| Bostanlı Köyü | Evet | %80,0 | %20,0 | %85,7 | 105 |
| Boyacıoğlu Köyü | Evet | %75,6 | %24,4 | %70,3 | 64 |
| Büyükbahçeli Köyü | Evet | %72,0 | %28,0 | %119,0 | 21 |
| Cacıklar Köyü | Evet | %87,6 | %12,4 | %83,2 | 155 |
| Güneykışla Köyü | Evet | %78,1 | %21,9 | %85,4 | 89 |
| Hacılar Köyü | Evet | %88,3 | %11,7 | %90,6 | 255 |
| Halaçlı Köyü | Evet | %97,2 | %2,8 | %86,3 | 124 |
| Hüseyinli Mahallesi | Evet | %70,2 | %29,8 | %83,3 | 233 |
| Kahyalı Köyü | Evet | %77,1 | %22,9 | %91,0 | 201 |
| Kapaklı Köyü | Evet | %74,2 | %25,8 | %82,1 | 39 |
| Karadibek Köyü | Evet | %79,1 | %20,9 | %98,9 | 88 |
| Karallı Köyü | Evet | %96,6 | %3,4 | %88,8 | 304 |
| Karamürsel Köyü | Evet | %72,1 | %27,9 | %85,4 | 254 |
| Karaömer Köyü | Evet | %85,7 | %14,3 | %82,6 | 86 |
| Kavlaklı Köyü | Evet | %89,1 | %10,9 | %83,9 | 186 |
| Kemallı Köyü | Evet | %88,3 | %11,7 | %85,4 | 240 |
| Korçullu Köyü | Evet | %90,9 | %9,1 | %87,7 | 228 |
| Kuzeykışla Köyü | Evet | %82,7 | %17,3 | %87,2 | 86 |
| Osmanlı Mahallesi | Evet | %74,1 | %25,9 | %82,7 | 341 |
| Sakarca Köyü | Evet | %74,2 | %25,8 | %89,7 | 107 |
| Saraycık Köyü | Evet | %84,9 | %15,1 | %79,1 | 67 |
| Tepealagöz Köyü | Evet | %87,2 | %12,8 | %80,3 | 178 |
| Tımarlı Köyü | Evet | %89,3 | %10,7 | %90,8 | 238 |
| Yeni Mahallesi | Evet | %78,5 | %21,5 | %82,5 | 1.015 |
| Yeniyapan Köyü | Evet | %89,7 | %10,3 | %80,0 | 50 |
| Yukarıalagöz Köyü | Evet | %92,0 | %8,0 | %89,5 | 563 |
İlgili sonuçlar