Ağın 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Ağın sonuçlarında Evet %60,7 ile birinci, Hayır %39,3 ile ikinci; fark 21,4 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 9,5 puan üstünde. 20 mahalle ve köy arasından 15'inde Evet önde. Evet en güçlü Aşağıyabanlı Köyü (%100,0); Hayır en güçlü Dibekli Köyü (%82,4). Katılım %79,6 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Ağın 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Ağın, Elazığ, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Ağın | Elazığ | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 1.009 | %60,7 | %71,8 | %51,2 | +9,5 |
| Hayır | 653 | %39,3 | %28,2 | %48,8 | −9,5 |
Ağın seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 23 | 2.150 | 1.712 | %79,6 | 1.662 | 50 |
Ağın mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akpınar Mahallesi | Hayır | %48,9 | %51,1 | %77,8 | 63 |
| Altınayva Köyü | Evet | %97,2 | %2,8 | %69,8 | 53 |
| Aşağıyabanlı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %86,7 | 15 |
| Bademli Köyü | Evet | %90,9 | %9,1 | %90,0 | 30 |
| Bahadırlar Köyü | Evet | %69,6 | %30,4 | %82,8 | 29 |
| Balkayası Köyü | Evet | %92,0 | %8,0 | %78,1 | 32 |
| Başpınar Mahallesi | Hayır | %40,0 | %60,0 | %83,3 | 36 |
| Beyelması Köyü | Hayır | %39,7 | %60,3 | %78,2 | 78 |
| Demirçarık Köyü | Evet | %77,3 | %22,7 | %81,5 | 27 |
| Dibekli Köyü | Hayır | %17,6 | %82,4 | %77,3 | 22 |
| Kaşpınar Köyü | Evet | %81,8 | %18,2 | %95,7 | 23 |
| Merkez Mahallesi | Evet | %51,7 | %48,3 | %77,7 | 1.128 |
| Modanlı Köyü | Evet | %95,5 | %4,5 | %78,0 | 59 |
| Öğrendik Köyü | Evet | %71,0 | %29,0 | %88,6 | 35 |
| Pulköy | Evet | %92,9 | %7,1 | %82,4 | 51 |
| Samançay Köyü | Evet | %83,9 | %16,1 | %100,0 | 32 |
| Saraycık Köyü | Evet | %74,2 | %25,8 | %80,2 | 207 |
| Şenpınar Mahallesi | Hayır | %36,0 | %64,0 | %82,8 | 93 |
| Yedibağ Köyü | Evet | %80,5 | %19,5 | %87,2 | 94 |
| Yenipayam Köyü | Evet | %81,8 | %18,2 | %76,7 | 43 |
İlgili sonuçlar