Alacakaya 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Alacakaya sonuçlarında Evet %79,4 ile birinci, Hayır %20,6 ile ikinci; fark 58,8 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 28,2 puan üstünde. 16 mahalle ve köy arasından 16'sında Evet önde. Evet en güçlü İncebayır Köyü (%98,4); Hayır en güçlü Altıoluk Mahallesi (%43,8). Katılım %86,3 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Alacakaya 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Alacakaya, Elazığ, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Alacakaya | Elazığ | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 3.071 | %79,4 | %71,8 | %51,2 | +28,2 |
| Hayır | 797 | %20,6 | %28,2 | %48,8 | −28,2 |
Alacakaya seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 19 | 4.603 | 3.971 | %86,3 | 3.868 | 103 |
Alacakaya mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Altınçanak Mahallesi | Evet | %73,0 | %27,0 | %83,3 | 551 |
| Altıoluk Mahallesi | Evet | %56,2 | %43,8 | %94,7 | 283 |
| Bakladamlar Köyü | Evet | %93,3 | %6,7 | %84,4 | 109 |
| Çakmakkaya Köyü | Evet | %98,0 | %2,0 | %87,8 | 616 |
| Çanakça Köyü | Evet | %98,0 | %2,0 | %125,0 | 40 |
| Çataklı Köyü | Evet | %65,0 | %35,0 | %82,4 | 614 |
| Esenlik Köyü | Evet | %88,1 | %11,9 | %72,0 | 239 |
| Gülaman Mahallesi | Evet | %76,8 | %23,2 | %86,5 | 163 |
| Gündoğdu Mahallesi | Evet | %72,0 | %28,0 | %77,3 | 362 |
| Gürçubuk Köyü | Evet | %90,9 | %9,1 | %89,5 | 219 |
| Halkalı Köyü | Evet | %98,0 | %2,0 | %84,8 | 414 |
| İncebayır Köyü | Evet | %98,4 | %1,6 | %98,5 | 66 |
| Kayranlı Köyü | Evet | %71,3 | %28,7 | %101,1 | 94 |
| Merkez Mahallesi | Evet | %78,4 | %21,6 | %80,7 | 233 |
| Sularbaşı Mahallesi | Evet | %89,9 | %10,1 | %91,6 | 251 |
| Yalnızdamlar Köyü | Evet | %59,2 | %40,8 | %96,6 | 349 |
İlgili sonuçlar