Baskil 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Baskil sonuçlarında Evet %86,8 ile birinci, Hayır %13,2 ile ikinci; fark 73,6 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 35,6 puan üstünde. 67 mahalle ve köy arasından 64'ünde Evet önde. Evet en güçlü Beşbölük Köyü (%100,0); Hayır en güçlü Şeyh Hasan Köyü (%94,8). Katılım %90,1 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Baskil 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Baskil, Elazığ, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Baskil | Elazığ | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 7.522 | %86,8 | %71,8 | %51,2 | +35,6 |
| Hayır | 1.144 | %13,2 | %28,2 | %48,8 | −35,6 |
Baskil seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 76 | 9.722 | 8.764 | %90,1 | 8.666 | 98 |
Baskil mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akdemir Köyü | Evet | %90,9 | %9,1 | %103,1 | 32 |
| Akuşağı Köyü | Evet | %93,1 | %6,9 | %87,2 | 117 |
| Aladikme Köyü | Evet | %95,7 | %4,3 | %95,9 | 219 |
| Alangören Köyü | Evet | %92,3 | %7,7 | %95,0 | 180 |
| Altınuşağı Köyü | Evet | %99,2 | %0,8 | %100,0 | 119 |
| Aşağıkuluşağı Köyü | Evet | %96,7 | %3,3 | %96,2 | 159 |
| Beşbölük Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %80,6 | 62 |
| Bilaluşağı Köyü | Evet | %94,4 | %5,6 | %87,4 | 103 |
| Bozoğlak Köyü | Hayır | %46,2 | %53,8 | %88,6 | 88 |
| Canbeyler Mahallesi | Evet | %80,5 | %19,5 | %90,7 | 1.676 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %80,8 | %19,2 | %82,6 | 1.014 |
| Çavuşlu Köyü | Evet | %92,7 | %7,3 | %80,3 | 137 |
| Çiğdemlik Köyü | Evet | %80,9 | %19,1 | %73,2 | 97 |
| Deliktaş Köyü | Evet | %98,6 | %1,4 | %96,1 | 155 |
| Demirlibahçe Köyü | Evet | %85,1 | %14,9 | %85,7 | 56 |
| Doğancık Köyü | Evet | %74,7 | %25,3 | %91,9 | 99 |
| Düğüntepe Köyü | Evet | %77,8 | %22,2 | %70,3 | 64 |
| Emirhan Köyü | Evet | %98,9 | %1,1 | %98,9 | 92 |
| Eskibaskil Mahallesi | Evet | %75,0 | %25,0 | %93,8 | 146 |
| Eskiköy | Evet | %95,0 | %5,0 | %91,9 | 111 |
| Gemici Köyü | Evet | %93,0 | %7,0 | %95,3 | 298 |
| Habibuşağı Köyü | Evet | %76,5 | %23,5 | %65,4 | 26 |
| Hacıhüseyinler Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %92,1 | 114 |
| Hacımehmetli Köyü | Evet | %90,0 | %10,0 | %85,5 | 83 |
| Hacımustafaköy | Evet | %96,8 | %3,2 | %98,4 | 63 |
| Hacıuşağı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 30 |
| Harabekayış Köyü | Evet | %91,7 | %8,3 | %81,3 | 155 |
| Hüyükköy | Evet | %94,2 | %5,8 | %102,0 | 51 |
| Işıklar Köyü | Evet | %92,5 | %7,5 | %99,3 | 137 |
| İçlikaval Köyü | Evet | %97,1 | %2,9 | %91,9 | 37 |
| İmikuşağı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %105,6 | 36 |
| Kadıköy | Evet | %95,5 | %4,5 | %97,7 | 341 |
| Karaali Köyü | Evet | %94,1 | %5,9 | %88,4 | 233 |
| Karagedik Köyü | Evet | %94,4 | %5,6 | %102,9 | 70 |
| Karakaş Köyü | Evet | %97,7 | %2,3 | %98,5 | 134 |
| Karoğlu Köyü | Evet | %92,5 | %7,5 | %89,6 | 134 |
| Kayabeyli Köyü | Evet | %89,0 | %11,0 | %87,2 | 94 |
| Kızıluşağı Köyü | Evet | %94,5 | %5,5 | %94,9 | 136 |
| Koçyolu Köyü | Evet | %82,4 | %17,6 | %78,7 | 89 |
| Konacık Köyü | Evet | %92,4 | %7,6 | %96,1 | 206 |
| Konalga Köyü | Evet | %97,5 | %2,5 | %90,2 | 92 |
| Kumlutarla Köyü | Hayır | %17,3 | %82,7 | %104,0 | 50 |
| Kuşsarayı Köyü | Evet | %91,2 | %8,8 | %94,4 | 124 |
| Kutlugün Köyü | Evet | %97,6 | %2,4 | %101,2 | 84 |
| Meydancık Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %113,3 | 30 |
| Mustafa Demirel Mahallesi | Evet | %71,7 | %28,3 | %94,2 | 120 |
| Odabaşı Mahallesi | Evet | %76,6 | %23,4 | %86,6 | 127 |
| Paşakonağı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %104,8 | 42 |
| Pınarlı Köyü | Evet | %77,9 | %22,1 | %68,7 | 115 |
| Resulkahya Köyü | Evet | %96,8 | %3,2 | %99,2 | 127 |
| Sarıtaş Köyü | Evet | %94,6 | %5,4 | %64,4 | 59 |
| Söğütdere Köyü | Evet | %95,2 | %4,8 | %86,7 | 75 |
| Sultanuşağı Köyü | Evet | %72,5 | %27,5 | %96,2 | 53 |
| Suyatağı Köyü | Evet | %85,9 | %14,1 | %83,9 | 93 |
| Şahaplı Köyü | Evet | %93,3 | %6,7 | %107,1 | 42 |
| Şahindere Köyü | Evet | %94,5 | %5,5 | %71,6 | 102 |
| Şefkat Mahallesi | Evet | %83,5 | %16,5 | %84,8 | 282 |
| Şeyh Hasan Köyü | Hayır | %5,2 | %94,8 | %87,8 | 90 |
| Şituşağı Köyü | Evet | %66,1 | %33,9 | %82,9 | 152 |
| Tatlıpayam Köyü | Evet | %88,6 | %11,4 | %92,1 | 76 |
| Tavşanuşağı Köyü | Evet | %88,9 | %11,1 | %105,6 | 18 |
| Topaluşağı Köyü | Evet | %98,6 | %1,4 | %101,4 | 140 |
| Yalındam Köyü | Evet | %94,9 | %5,1 | %88,1 | 67 |
| Yaylanlı Köyü | Evet | %94,3 | %5,7 | %94,6 | 129 |
| Yeniocak Köyü | Evet | %85,5 | %14,5 | %87,4 | 95 |
| Yıldızlı Köyü | Evet | %95,1 | %4,9 | %95,3 | 43 |
| Yukarıkuluşağı Köyü | Evet | %96,5 | %3,5 | %84,3 | 102 |
İlgili sonuçlar