Maden 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Maden sonuçlarında Evet %66,7 ile birinci, Hayır %33,3 ile ikinci; fark 33,4 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 15,5 puan üstünde. 40 mahalle ve köy arasından 38'inde Evet önde. Evet en güçlü Kumyazı Köyü (%99,2); Hayır en güçlü Çayırköy (%66,0). Katılım %73,6 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Maden 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Maden, Elazığ, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Maden | Elazığ | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 4.081 | %66,7 | %71,8 | %51,2 | +15,5 |
| Hayır | 2.036 | %33,3 | %28,2 | %48,8 | −15,5 |
Maden seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 49 | 8.576 | 6.308 | %73,6 | 6.117 | 191 |
Maden mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağadibek Köyü | Evet | %58,1 | %41,9 | %75,3 | 89 |
| Akboğa Köyü | Evet | %87,1 | %12,9 | %80,8 | 78 |
| Altıntarla Köyü | Evet | %76,6 | %23,4 | %75,2 | 145 |
| Arslantaşı Köyü | Evet | %76,9 | %23,1 | %81,3 | 96 |
| Bahçedere Köyü | Evet | %71,3 | %28,7 | %86,6 | 216 |
| Bahçelievler Mahallesi | Evet | %61,1 | %38,9 | %69,0 | 1.187 |
| Camii Kebir Mahallesi | Evet | %54,7 | %45,3 | %69,3 | 1.974 |
| Cumhuriyetçi Köyü | Evet | %88,2 | %11,8 | %76,8 | 69 |
| Çakıroğlu Köyü | Evet | %96,2 | %3,8 | %87,0 | 154 |
| Çalkaya Köyü | Evet | %85,4 | %14,6 | %50,2 | 261 |
| Çayırköy | Hayır | %34,0 | %66,0 | %52,8 | 89 |
| Çitliköy | Evet | %67,2 | %32,8 | %77,6 | 170 |
| Durmuştepe Köyü | Evet | %69,6 | %30,4 | %73,2 | 224 |
| Dutpınar Köyü | Evet | %62,1 | %37,9 | %68,8 | 48 |
| Eğrikavak Köyü | Evet | %86,9 | %13,1 | %84,0 | 131 |
| Gezin Köyü | Hayır | %41,6 | %58,4 | %79,1 | 912 |
| Hanevleri Köyü | Evet | %63,2 | %36,8 | %69,2 | 133 |
| Hatunköy | Evet | %54,5 | %45,5 | %93,6 | 47 |
| Işıktepe Köyü | Evet | %83,7 | %16,3 | %76,6 | 64 |
| Karatop Köyü | Evet | %90,5 | %9,5 | %90,4 | 83 |
| Kartaldere Köyü | Evet | %92,4 | %7,6 | %80,5 | 195 |
| Kaşlıca Köyü | Evet | %88,5 | %11,5 | %53,0 | 117 |
| Kavak Köyü | Evet | %64,2 | %35,8 | %72,7 | 308 |
| Kayalar Köyü | Evet | %64,3 | %35,7 | %93,3 | 30 |
| Kızıltepe Köyü | Evet | %79,1 | %20,9 | %83,8 | 167 |
| Koçkonağı Köyü | Evet | %85,0 | %15,0 | %43,5 | 46 |
| Kumyazı Köyü | Evet | %99,2 | %0,8 | %99,2 | 128 |
| Küçükova Köyü | Evet | %91,9 | %8,1 | %84,4 | 77 |
| Naldöken Köyü | Evet | %80,7 | %19,3 | %63,9 | 368 |
| Örtülü Köyü | Evet | %94,5 | %5,5 | %100,0 | 73 |
| Plajköy | Evet | %56,9 | %43,1 | %76,6 | 77 |
| Polatköy | Evet | %95,0 | %5,0 | %82,2 | 73 |
| Sağrılı Köyü | Evet | %75,8 | %24,2 | %81,2 | 186 |
| Tekevler Köyü | Evet | %72,1 | %27,9 | %73,3 | 191 |
| Tepecik Köyü | Evet | %88,7 | %11,3 | %81,7 | 93 |
| Topaluşağı Köyü | Evet | %68,3 | %31,7 | %85,7 | 49 |
| Yenibahçe Köyü | Evet | %78,3 | %21,7 | %64,5 | 76 |
| Yeşilova Köyü | Evet | %66,7 | %33,3 | %86,7 | 45 |
| Yıldızhan Köyü | Evet | %96,1 | %3,9 | %77,3 | 66 |
| Yoncapınar Köyü | Evet | %57,6 | %42,4 | %85,4 | 41 |
İlgili sonuçlar