Bağcılar 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Bağcılar sonuçlarında Evet %61,1 ile birinci, Hayır %38,9 ile ikinci; fark 22,1 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 9,9 puan üstünde. 22 mahalle ve köy arasından 20'sinde Evet önde. Evet en güçlü 100. Yıl Mahallesi (%70,3); Hayır en güçlü Bağlar Mahallesi (%55,4). Katılım %88,1 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Bağcılar 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Bağcılar, İstanbul, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Bağcılar | İstanbul | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 270.469 | %61,1 | %48,6 | %51,2 | +9,9 |
| Hayır | 172.518 | %38,9 | %51,4 | %48,8 | −9,9 |
Bağcılar seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 1.252 | 510.640 | 450.017 | %88,1 | 442.987 | 7.030 |
Bağcılar mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| 100. Yıl Mahallesi | Evet | %70,3 | %29,7 | %89,1 | 32.746 |
| 15 Temmuz Mahallesi | Evet | %65,3 | %34,7 | %86,1 | 33.902 |
| Bağlar Mahallesi | Hayır | %44,6 | %55,4 | %89,1 | 10.646 |
| Barbaros Mahallesi | Evet | %62,9 | %37,1 | %87,7 | 14.916 |
| Çınar Mahallesi | Evet | %63,3 | %36,7 | %88,0 | 25.750 |
| Demirkapı Mahallesi | Evet | %60,3 | %39,7 | %87,4 | 36.291 |
| Fatih Mahallesi | Evet | %59,7 | %40,3 | %88,1 | 30.319 |
| Fevzi Çakmak Mahallesi | Evet | %59,7 | %40,3 | %87,7 | 24.171 |
| Göztepe Mahallesi | Evet | %64,0 | %36,0 | %88,0 | 23.214 |
| Güneşli Mahallesi | Evet | %62,8 | %37,2 | %88,0 | 31.900 |
| Hürriyet Mahallesi | Hayır | %49,3 | %50,7 | %88,0 | 18.304 |
| İnönü Mahallesi | Evet | %64,2 | %35,8 | %88,6 | 17.385 |
| Kazım Karabekir Mahallesi | Evet | %62,7 | %37,3 | %88,8 | 19.549 |
| Kemalpaşa Mahallesi | Evet | %54,1 | %45,9 | %88,4 | 23.282 |
| Kirazlı Mahallesi | Evet | %61,5 | %38,5 | %89,0 | 29.795 |
| Mahmutbey Mahallesi | Evet | %60,5 | %39,5 | %88,7 | 16.291 |
| Merkez Mahallesi | Evet | %57,5 | %42,5 | %87,7 | 18.559 |
| Sancaktepe Mahallesi | Evet | %55,5 | %44,5 | %88,7 | 13.755 |
| Yavuz Selim Mahallesi | Evet | %62,1 | %37,9 | %88,4 | 20.519 |
| Yenigün Mahallesi | Evet | %65,4 | %34,6 | %88,1 | 16.630 |
| Yenimahalle Mahallesi | Evet | %56,0 | %44,0 | %89,0 | 24.540 |
| Yıldıztepe Mahallesi | Evet | %63,8 | %36,2 | %87,9 | 28.176 |
İlgili sonuçlar