Sultangazi 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Sultangazi sonuçlarında Evet %61,4 ile birinci, Hayır %38,6 ile ikinci; fark 22,8 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 10,2 puan üstünde. 15 mahalle ve köy arasından 11'inde Evet önde. Evet en güçlü Malkoçoğlu Mahallesi (%83,4); Hayır en güçlü Gazi Mahallesi (%79,8). Katılım %89,4 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Sultangazi 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Sultangazi, İstanbul, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Sultangazi | İstanbul | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 188.862 | %61,4 | %48,6 | %51,2 | +10,2 |
| Hayır | 118.638 | %38,6 | %51,4 | %48,8 | −10,2 |
Sultangazi seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 858 | 348.712 | 311.869 | %89,4 | 307.500 | 4.369 |
Sultangazi mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| 50. Yıl Mahallesi | Evet | %76,5 | %23,5 | %89,4 | 47.271 |
| 75. Yıl Mahallesi | Hayır | %45,3 | %54,7 | %90,2 | 21.771 |
| Cebeci Mahallesi | Evet | %70,0 | %30,0 | %89,0 | 40.387 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %61,6 | %38,4 | %89,8 | 9.705 |
| Esentepe Mahallesi | Evet | %66,3 | %33,7 | %88,7 | 39.163 |
| Eski Habipler Mahallesi | Evet | %78,9 | %21,1 | %90,5 | 4.057 |
| Gazi Mahallesi | Hayır | %20,2 | %79,8 | %91,2 | 24.451 |
| Habibler Mahallesi | Evet | %72,5 | %27,5 | %88,2 | 4.809 |
| İsmetpaşa Mahallesi | Evet | %76,4 | %23,6 | %88,2 | 35.468 |
| Malkoçoğlu Mahallesi | Evet | %83,4 | %16,6 | %90,7 | 8.624 |
| Sultançiftliği Mahallesi | Evet | %73,4 | %26,6 | %89,0 | 25.944 |
| Uğur Mumcu Mahallesi | Evet | %67,3 | %32,7 | %89,8 | 28.494 |
| Yayla Mahallesi | Evet | %79,7 | %20,3 | %90,9 | 5.457 |
| Yunus Emre Mahallesi | Hayır | %40,7 | %59,3 | %89,6 | 30.947 |
| Zübeyde Hanım Mahallesi | Hayır | %32,8 | %67,2 | %89,6 | 22.164 |
İlgili sonuçlar