Aydıncık 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Aydıncık sonuçlarında Evet %81,7 ile birinci, Hayır %18,3 ile ikinci; fark 63,3 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 30,5 puan üstünde. 27 mahalle ve köy arasından 17'sinde Evet önde. Evet en güçlü Kocabekir Köyü (%100,0); Hayır en güçlü Aşağıkuyucak Köyü (%95,5). Katılım %91,4 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Aydıncık 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Aydıncık, Yozgat, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Aydıncık | Yozgat | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 5.280 | %81,7 | %74,3 | %51,2 | +30,5 |
| Hayır | 1.186 | %18,3 | %25,7 | %48,8 | −30,5 |
Aydıncık seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 38 | 7.217 | 6.596 | %91,4 | 6.466 | 130 |
Aydıncık mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağıllı Köyü | Evet | %85,7 | %14,3 | %95,7 | 23 |
| Aşağıkuyucak Köyü | Hayır | %4,5 | %95,5 | %79,1 | 86 |
| Bakırboğazı Köyü | Evet | %66,7 | %33,3 | %80,0 | 15 |
| Baştürk Mahallesi | Evet | %90,4 | %9,6 | %89,9 | 436 |
| Baydiğin-Merkez Mahallesi | Evet | %95,5 | %4,5 | %96,6 | 1.859 |
| Benlioğlu Köyü | — | %0,0 | %0,0 | — | — |
| Boğazkaya Köyü | Evet | %86,0 | %14,0 | %90,9 | 55 |
| Büyüktoraman Köyü | Hayır | %7,9 | %92,1 | %94,6 | 148 |
| Danlıdağ Mahallesi | Evet | %88,7 | %11,3 | %90,5 | 662 |
| Dereçiftlik Köyü | Evet | %95,7 | %4,3 | %86,8 | 379 |
| Güroğlu Köyü | Hayır | %10,5 | %89,5 | %97,5 | 40 |
| Hacıilyas Köyü | Evet | %99,1 | %0,9 | %99,2 | 238 |
| Kazankaya Köyü | Evet | %70,3 | %29,7 | %89,2 | 1.176 |
| Kırımoluk Köyü | Evet | %58,3 | %41,7 | %120,0 | 10 |
| Kıyıkışla Köyü | — | %0,0 | %0,0 | — | — |
| Kızılcakışla Köyü | Evet | %95,5 | %4,5 | %98,2 | 113 |
| Kocabekir Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %101,3 | 78 |
| Kösrelik Köyü | Evet | %90,8 | %9,2 | %90,2 | 447 |
| Kuşsaray Köyü | Evet | %97,2 | %2,8 | %102,9 | 35 |
| Kuyuköy | Hayır | %7,7 | %92,3 | %96,3 | 54 |
| Küçüktoraman Köyü | Hayır | %10,0 | %90,0 | %117,6 | 17 |
| Mercimekören Köyü | Evet | %86,1 | %13,9 | %80,0 | 45 |
| Mollaismail Köyü | Hayır | %49,0 | %51,0 | %76,1 | 67 |
| Sakızlık Köyü | Hayır | %8,6 | %91,4 | %88,8 | 80 |
| Üzümlük Köyü | Hayır | %40,0 | %60,0 | %80,6 | 31 |
| Yeni Mahallesi | Evet | %74,9 | %25,1 | %85,9 | 1.049 |
| Yenice Mahallesi | Evet | %100,0 | %0,0 | %91,9 | 74 |
İlgili sonuçlar