Kadışehri 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Kadışehri sonuçlarında Evet %84,6 ile birinci, Hayır %15,4 ile ikinci; fark 69,2 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 33,4 puan üstünde. 34 mahalle ve köy arasından 32'sinde Evet önde. Evet en güçlü Belören Köyü (%100,0); Hayır en güçlü Yavıhasan Köyü (%96,3). Katılım %86,3 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kadışehri 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Kadışehri, Yozgat, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Kadışehri | Yozgat | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 5.892 | %84,6 | %74,3 | %51,2 | +33,4 |
| Hayır | 1.074 | %15,4 | %25,7 | %48,8 | −33,4 |
Kadışehri seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 36 | 8.183 | 7.059 | %86,3 | 6.966 | 93 |
Kadışehri mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçakale Köyü | Evet | %97,7 | %2,3 | %90,8 | 98 |
| Aşağıkızılöz Köyü | Evet | %98,2 | %1,8 | %73,7 | 76 |
| Belören Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %101,4 | 71 |
| Buzluk Köyü | Evet | %88,1 | %11,9 | %79,5 | 132 |
| Çamsaray Köyü | Evet | %93,5 | %6,5 | %83,8 | 204 |
| Çaypınar Mahallesi | Evet | %78,8 | %21,2 | %80,0 | 804 |
| Derbent Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %86,8 | 68 |
| Dikmesöğüt Köyü | Evet | %97,7 | %2,3 | %92,1 | 189 |
| Elmalı Köyü | Evet | %99,2 | %0,8 | %81,2 | 149 |
| Elmalıçiftliği Köyü | Evet | %99,1 | %0,9 | %87,7 | 268 |
| Elmalıütüğü Köyü | Hayır | %7,1 | %92,9 | %91,6 | 95 |
| Gümüşdiğin Mahallesi | Evet | %97,6 | %2,4 | %81,4 | 419 |
| Gümüşsu Köyü | Evet | %97,3 | %2,7 | %77,9 | 294 |
| Halıköy-Bahçeli Evler Mahallesi | Evet | %94,0 | %6,0 | %93,1 | 216 |
| Halıköy-Fatih Mahallesi | Evet | %94,7 | %5,3 | %87,9 | 305 |
| Hanözü Köyü | Evet | %98,4 | %1,6 | %91,7 | 206 |
| Kabalı Köyü | Evet | %98,0 | %2,0 | %89,7 | 397 |
| Kadıoğlu Mahallesi | Evet | %72,2 | %27,8 | %84,0 | 313 |
| Kemalli Köyü | Evet | %98,3 | %1,7 | %81,4 | 145 |
| Kıyılı Köyü | Evet | %98,9 | %1,1 | %97,9 | 97 |
| Lütfullah Kayalar Mahallesi | Evet | %88,5 | %11,5 | %93,2 | 397 |
| Ovacık Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %84,6 | 162 |
| Örencik Köyü | Evet | %94,7 | %5,3 | %95,0 | 259 |
| Seyhan Köyü | Evet | %88,8 | %11,2 | %85,3 | 170 |
| Üçağaç Mahallesi | Evet | %89,9 | %10,1 | %83,9 | 322 |
| Vasfıbey Mahallesi | Evet | %97,1 | %2,9 | %86,2 | 327 |
| Yakacık Köyü | Evet | %93,9 | %6,1 | %89,7 | 203 |
| Yangı Köyü | Evet | %95,0 | %5,0 | %90,9 | 330 |
| Yanık Köyü | Evet | %81,0 | %19,0 | %92,6 | 95 |
| Yavıhasan Köyü | Hayır | %3,7 | %96,3 | %86,2 | 578 |
| Yelten Köyü | Evet | %98,5 | %1,5 | %95,0 | 141 |
| Yeni Mahallesi | Evet | %78,5 | %21,5 | %82,0 | 399 |
| Yoncalık Köyü | Evet | %95,0 | %5,0 | %81,8 | 220 |
| Yukarıkızılöz Köyü | Evet | %85,2 | %14,8 | %82,4 | 34 |
İlgili sonuçlar