Saraykent 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Saraykent sonuçlarında Evet %89,8 ile birinci, Hayır %10,2 ile ikinci; fark 79,6 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 38,6 puan üstünde. 26 mahalle ve köy arasından 26'sında Evet önde. Evet en güçlü Dedefakılı-Balkaya Mahallesi (%100,0); Hayır en güçlü Karşıyaka Mahallesi (%22,4). Katılım %70,7 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Saraykent 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Saraykent, Yozgat, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Saraykent | Yozgat | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 5.305 | %89,8 | %74,3 | %51,2 | +38,6 |
| Hayır | 603 | %10,2 | %25,7 | %48,8 | −38,6 |
Saraykent seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 35 | 8.490 | 6.002 | %70,7 | 5.908 | 94 |
Saraykent mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Altınsu Köyü | Evet | %92,2 | %7,8 | %78,5 | 358 |
| Başpınar Köyü | Evet | %99,0 | %1,0 | %76,5 | 136 |
| Benli Köyü | Evet | %92,7 | %7,3 | %81,1 | 275 |
| Beşkavak Köyü | Evet | %87,5 | %12,5 | %75,0 | 96 |
| Büyük Camii Mahallesi | Evet | %85,7 | %14,3 | %70,3 | 286 |
| Çiçekli Köyü | Evet | %97,6 | %2,4 | %73,6 | 470 |
| Çiçeklihüyüğü Köyü | Evet | %91,9 | %8,1 | %83,9 | 211 |
| Dedefakılı-Balkaya Mahallesi | Evet | %100,0 | %0,0 | %110,7 | 28 |
| Dedefakılı-Dedefakılı Merkez Mahallesi | Evet | %89,7 | %10,3 | %55,6 | 860 |
| Divanlı Mahallesi | Evet | %95,2 | %4,8 | %71,7 | 237 |
| Fatih Sultan Mehmet Mahallesi | Evet | %81,3 | %18,7 | %66,7 | 1.109 |
| Güldibi Mahallesi | Evet | %93,8 | %6,3 | %86,6 | 336 |
| İzibüyük Köyü | Evet | %99,0 | %1,0 | %68,2 | 154 |
| Kamberli Köyü | Evet | %90,2 | %9,8 | %95,3 | 43 |
| Karapınar Köyü | Evet | %91,5 | %8,5 | %64,3 | 381 |
| Karşıyaka Mahallesi | Evet | %77,6 | %22,4 | %66,4 | 640 |
| Kesikköprü Köyü | Evet | %90,0 | %10,0 | %79,4 | 126 |
| Kösealili Köyü | Evet | %98,8 | %1,2 | %80,7 | 202 |
| M.fevzi Çakmak Mahallesi | Evet | %87,8 | %12,2 | %71,3 | 209 |
| Ozan-Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %89,3 | %10,7 | %69,4 | 507 |
| Ozan-Merkez Mahallesi | Evet | %92,7 | %7,3 | %71,5 | 481 |
| Parmaksız Köyü | Evet | %90,8 | %9,2 | %71,9 | 121 |
| Saray Mahallesi | Evet | %94,8 | %5,2 | %65,4 | 295 |
| Sarayözü Köyü | Evet | %99,5 | %0,5 | %80,5 | 236 |
| Söğütlü Köyü | Evet | %99,0 | %1,0 | %72,9 | 133 |
| Yeni Mahallesi | Evet | %83,2 | %16,8 | %70,9 | 560 |
İlgili sonuçlar