Yozgat Merkez 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Yozgat Merkez sonuçlarında Evet %73,0 ile birinci, Hayır %27,0 ile ikinci; fark 45,9 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 21,8 puan üstünde. 122 mahalle ve köy arasından 99'unda Evet önde. Evet en güçlü Alemdar Köyü (%100,0); Hayır en güçlü Dağyenicesi Köyü (%100,0). Katılım %88,9 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Yozgat Merkez 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Yozgat Merkez, Yozgat, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Yozgat Merkez | Yozgat | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 43.386 | %73,0 | %74,3 | %51,2 | +21,8 |
| Hayır | 16.080 | %27,0 | %25,7 | %48,8 | −21,8 |
Yozgat Merkez seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 251 | 67.998 | 60.459 | %88,9 | 59.466 | 993 |
Yozgat Merkez mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Agahefendi Mahallesi | Evet | %86,7 | %13,3 | %89,2 | 706 |
| Aktaş Köyü | Hayır | %16,0 | %84,0 | %83,3 | 30 |
| Akyamaç Köyü | Evet | %97,3 | %2,7 | %95,7 | 117 |
| Alemdar Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 72 |
| Aşağı Çatak Mahallesi | Evet | %78,8 | %21,2 | %90,5 | 876 |
| Aşağınohutlu Mahallesi | Evet | %67,2 | %32,8 | %87,5 | 4.493 |
| Aydoğan Köyü | Evet | %66,0 | %34,0 | %83,1 | 118 |
| Azizli Köyü | Evet | %95,6 | %4,4 | %100,0 | 45 |
| Azizlibağları Köyü | Evet | %85,2 | %14,8 | %89,0 | 91 |
| Bacılı Köyü | Evet | %78,3 | %21,7 | %91,5 | 71 |
| Bahçecik Köyü | Evet | %77,8 | %22,2 | %96,9 | 65 |
| Bahçeşehir Mahallesi | Evet | %76,3 | %23,7 | %89,1 | 3.368 |
| Baltasarılar Köyü | Evet | %91,5 | %8,5 | %94,2 | 154 |
| Başıbüyüklü Köyü | Evet | %88,5 | %11,5 | %92,2 | 179 |
| Başınayayla Köyü | Evet | %78,0 | %22,0 | %86,1 | 216 |
| Battal Köyü | Evet | %79,7 | %20,3 | %88,2 | 68 |
| Bayatören Köyü | Hayır | %1,6 | %98,4 | %89,9 | 69 |
| Beyvelioğlu Köyü | Evet | %73,6 | %26,4 | %94,9 | 78 |
| Bilal Şahin Mahallesi | Evet | %63,2 | %36,8 | %89,4 | 3.496 |
| Bişek Köyü | Evet | %95,8 | %4,2 | %89,1 | 266 |
| Bozlar Köyü | Evet | %84,6 | %15,4 | %101,4 | 69 |
| Buzağcıoğlu Köyü | Evet | %90,1 | %9,9 | %91,4 | 105 |
| Büyükincirli Köyü | Hayır | %8,5 | %91,5 | %99,1 | 108 |
| Büyükmahal Köyü | Hayır | %1,8 | %98,2 | %97,1 | 171 |
| Büyüknefes Köyü | Evet | %86,2 | %13,8 | %87,7 | 212 |
| Cihanpaşa Köyü | Evet | %96,5 | %3,5 | %97,1 | 205 |
| Çadırardıç Köyü | Evet | %96,3 | %3,7 | %87,9 | 719 |
| Çağlayan Köyü | Evet | %94,7 | %5,3 | %146,2 | 13 |
| Çalatlı Köyü | Evet | %85,7 | %14,3 | %94,0 | 250 |
| Çalılı Köyü | Evet | %89,2 | %10,8 | %96,5 | 86 |
| Çapanoğlu Mahallesi | Evet | %71,9 | %28,1 | %88,8 | 5.669 |
| Çatma Köyü | Evet | %89,7 | %10,3 | %93,2 | 73 |
| Çorak Köyü | Hayır | %27,6 | %72,4 | %87,9 | 33 |
| Dağyenicesi Köyü | Hayır | %0,0 | %100,0 | %98,3 | 58 |
| Dambasan Köyü | Evet | %89,8 | %10,2 | %86,7 | 158 |
| Darıcı Köyü | Evet | %53,2 | %46,8 | %94,0 | 184 |
| Dayılı Köyü | Evet | %91,7 | %8,3 | %95,2 | 230 |
| Delihasanlı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %84,0 | 25 |
| Derbent Köyü | Evet | %95,8 | %4,2 | %85,0 | 286 |
| Dereboymul Köyü | Evet | %97,7 | %2,3 | %81,5 | 54 |
| Derekışla Köyü | Hayır | %35,7 | %64,3 | %100,0 | 14 |
| Deremahal Köyü | Hayır | %3,7 | %96,3 | %96,4 | 28 |
| Deremumlu Köyü | Hayır | %6,5 | %93,5 | %110,7 | 28 |
| Develik Mahallesi | Evet | %77,4 | %22,6 | %88,9 | 217 |
| Divanlı Köyü | Evet | %94,1 | %5,9 | %93,2 | 383 |
| Erdoğan Akdağ Mahallesi | Evet | %74,8 | %25,2 | %89,5 | 3.591 |
| Erkekli Köyü | Evet | %79,2 | %20,8 | %87,6 | 145 |
| Esenli Köyü | Evet | %85,8 | %14,2 | %87,0 | 632 |
| Eskipazar Mahallesi | Evet | %79,8 | %20,2 | %87,4 | 2.393 |
| Evci Köyü | Evet | %98,3 | %1,7 | %91,5 | 129 |
| Fakıbeyli Köyü | Evet | %85,8 | %14,2 | %88,8 | 152 |
| Fatih Mahallesi | Evet | %75,3 | %24,7 | %87,4 | 2.297 |
| Gevrek Köyü | Evet | %87,0 | %13,0 | %95,9 | 49 |
| Gökçekışla Köyü | Evet | %53,3 | %46,7 | %86,8 | 53 |
| Güdülelmahacılı Köyü | Evet | %91,9 | %8,1 | %91,8 | 122 |
| Güllük Köyü | Hayır | %6,8 | %93,2 | %98,4 | 61 |
| Güllüoluk Köyü | Evet | %94,7 | %5,3 | %88,6 | 44 |
| Gülyayla Köyü | Evet | %98,7 | %1,3 | %83,6 | 286 |
| Güneşli Köyü | Evet | %93,9 | %6,1 | %89,2 | 148 |
| Hamzalı Köyü | Evet | %91,2 | %8,8 | %95,0 | 60 |
| Haydarbeyli Köyü | Evet | %92,1 | %7,9 | %93,5 | 154 |
| İnceçayır Köyü | Evet | %77,8 | %22,2 | %92,3 | 168 |
| İstanbulluoğlu Mahallesi | Evet | %79,8 | %20,2 | %88,1 | 974 |
| İşleğen Köyü | Evet | %94,4 | %5,6 | %91,1 | 79 |
| Kababel Köyü | Hayır | %9,8 | %90,2 | %85,0 | 60 |
| Kaleköy | Evet | %96,7 | %3,3 | %94,8 | 97 |
| Karabıyık Köyü | Evet | %66,7 | %33,3 | %84,2 | 57 |
| Karacalar Köyü | Evet | %84,2 | %15,8 | %90,7 | 162 |
| Karalar Köyü | Evet | %86,0 | %14,0 | %87,7 | 122 |
| Karatepe Mahallesi | Evet | %70,3 | %29,7 | %89,5 | 2.653 |
| Kaşkışla Köyü | Hayır | %3,4 | %96,6 | %87,1 | 70 |
| Kavurgalı Köyü | Evet | %87,6 | %12,4 | %94,8 | 154 |
| Kırıksoku Köyü | Hayır | %28,3 | %71,7 | %100,0 | 46 |
| Kırım Köyü | Evet | %95,7 | %4,3 | %86,3 | 160 |
| Kışlaköy | Hayır | %12,8 | %87,2 | %88,6 | 44 |
| Kızıltepe Köyü | Evet | %92,9 | %7,1 | %90,2 | 82 |
| Kolanlı Köyü | Hayır | %5,6 | %94,4 | %94,7 | 76 |
| Koyunculu Köyü | Evet | %93,8 | %6,3 | %81,7 | 60 |
| Köçekkömü Köyü | Hayır | %21,4 | %78,6 | %93,3 | 45 |
| Köçeklioğlu Köyü | Evet | %83,7 | %16,3 | %91,5 | 47 |
| Körpeli Köyü | Evet | %75,0 | %25,0 | %87,8 | 41 |
| Köseoğlu Mahallesi | Evet | %72,4 | %27,6 | %88,1 | 2.846 |
| Köseyusuflu Köyü | Evet | %92,2 | %7,8 | %91,4 | 128 |
| Kuşçu Köyü | Evet | %73,9 | %26,1 | %85,0 | 160 |
| Kuyumcu Köyü | Hayır | %1,7 | %98,3 | %92,1 | 126 |
| Lökköy | Evet | %70,9 | %29,1 | %88,1 | 294 |
| Medrese Mahallesi | Evet | %59,5 | %40,5 | %85,9 | 2.257 |
| Mehmet Hulusi Efendi Mahallesi | Evet | %76,2 | %23,8 | %89,7 | 2.721 |
| Mezraa Köyü | Hayır | %28,0 | %72,0 | %86,2 | 29 |
| Musabeyli Köyü | Evet | %87,1 | %12,9 | %89,9 | 218 |
| Musabeyliboğazı Köyü | Evet | %98,6 | %1,4 | %88,5 | 78 |
| Mutafoğlu Mahallesi | Evet | %79,5 | %20,5 | %90,3 | 1.160 |
| Osmanpaşa Köyü | Evet | %73,4 | %26,6 | %87,4 | 435 |
| Örencik Köyü | Evet | %79,3 | %20,7 | %82,9 | 35 |
| Özlüce Köyü | Evet | %66,7 | %33,3 | %93,8 | 48 |
| Pembecik Köyü | Hayır | %5,6 | %94,4 | %98,9 | 92 |
| Recepli Köyü | Evet | %88,0 | %12,0 | %86,4 | 88 |
| Sağlık Köyü | Evet | %77,9 | %22,1 | %90,0 | 120 |
| Salmanfakılı Köyü | Evet | %96,3 | %3,7 | %92,0 | 88 |
| Sarıfatma Köyü | Evet | %88,2 | %11,8 | %87,3 | 157 |
| Sarıhacılı Köyü | Evet | %75,4 | %24,6 | %100,0 | 120 |
| Sarımbey Köyü | Hayır | %1,8 | %98,2 | %99,1 | 111 |
| Sarınınören Köyü | Hayır | %5,7 | %94,3 | %95,4 | 130 |
| Söğütyayla Köyü | Evet | %64,2 | %35,8 | %85,9 | 64 |
| Şeyhosman Mahallesi | Evet | %71,7 | %28,3 | %87,8 | 5.805 |
| Taşköprü Mahallesi | Evet | %71,1 | %28,9 | %87,7 | 1.946 |
| Tayfur Köyü | Evet | %93,8 | %6,2 | %97,1 | 68 |
| Tayip Köyü | Hayır | %3,3 | %96,7 | %91,0 | 100 |
| Tekke Mahallesi | Evet | %70,5 | %29,5 | %90,8 | 1.390 |
| Tekkeyenicesi Köyü | Evet | %79,7 | %20,3 | %87,1 | 93 |
| Topaç Köyü | Evet | %86,3 | %13,7 | %96,6 | 147 |
| Topçu Köyü | Evet | %93,4 | %6,6 | %86,8 | 159 |
| Tuzkaya Mahallesi | Evet | %76,7 | %23,3 | %86,9 | 968 |
| Türkmen Köyü | Evet | %93,5 | %6,5 | %94,7 | 131 |
| Türkmensarılar Köyü | Evet | %93,3 | %6,7 | %94,9 | 175 |
| Yassıhüyük Köyü | Hayır | %36,4 | %63,6 | %90,2 | 123 |
| Yazpınarı Köyü | Evet | %97,7 | %2,3 | %95,1 | 185 |
| Yenicami Mahallesi | Evet | %69,6 | %30,4 | %87,4 | 2.349 |
| Yeşilova Köyü | Evet | %74,2 | %25,8 | %95,7 | 94 |
| Yudan Köyü | Evet | %86,7 | %13,3 | %97,7 | 86 |
| Yukarıçatak Mahallesi | Evet | %72,0 | %28,0 | %89,9 | 585 |
| Yukarınohutlu Mahallesi | Evet | %72,8 | %27,2 | %88,5 | 2.620 |
İlgili sonuçlar