Çayıralan 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Çayıralan sonuçlarında Evet %64,0 ile birinci, Hayır %36,0 ile ikinci; fark 28,0 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 12,8 puan üstünde. 33 mahalle ve köy arasından 24'ünde Evet önde. Evet en güçlü Yukarıyahyasaray Köyü (%96,8); Hayır en güçlü Evciler Köyü (%98,2). Katılım %67,1 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çayıralan 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Çayıralan, Yozgat, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Çayıralan | Yozgat | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 4.042 | %64,0 | %74,3 | %51,2 | +12,8 |
| Hayır | 2.276 | %36,0 | %25,7 | %48,8 | −12,8 |
Çayıralan seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 41 | 9.642 | 6.466 | %67,1 | 6.318 | 148 |
Çayıralan mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alidemirci Köyü | Evet | %88,8 | %11,2 | %70,6 | 170 |
| Aşağıtekke Köyü | Evet | %67,3 | %32,7 | %62,1 | 161 |
| Aşağıyahyasaray Köyü | Evet | %85,0 | %15,0 | %83,3 | 48 |
| Avcılar Mahallesi | Evet | %62,4 | %37,6 | %76,5 | 277 |
| Avşaralanı Köyü | Evet | %83,1 | %16,9 | %66,1 | 109 |
| Bağlarbaşı Mahallesi | Evet | %55,0 | %45,0 | %69,4 | 674 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Hayır | %41,9 | %58,1 | %67,6 | 592 |
| Curali Köyü | Hayır | %48,2 | %51,8 | %44,3 | 630 |
| Çokradan Köyü | Evet | %58,7 | %41,3 | %59,9 | 546 |
| Çukurören Köyü | Hayır | %5,7 | %94,3 | %71,3 | 174 |
| Derekemal Köyü | Evet | %91,6 | %8,4 | %67,7 | 251 |
| Elçi Köyü | Evet | %62,5 | %37,5 | %76,0 | 96 |
| Evciler Köyü | Hayır | %1,8 | %98,2 | %48,7 | 115 |
| Fahralı Köyü | Evet | %71,0 | %29,0 | %86,9 | 107 |
| Fatih Mahallesi | Evet | %59,8 | %40,2 | %74,9 | 514 |
| Gülderesi Köyü | Hayır | %10,0 | %90,0 | %61,8 | 68 |
| Günyayla Köyü | Evet | %86,9 | %13,1 | %74,7 | 277 |
| Güzelyayla Köyü | Hayır | %26,7 | %73,3 | %88,2 | 17 |
| İnönü Köyü | Evet | %78,5 | %21,5 | %72,8 | 202 |
| İshaklı Mahallesi | Hayır | %45,6 | %54,4 | %73,9 | 651 |
| Kaletepe Köyü | Evet | %75,6 | %24,4 | %52,5 | 158 |
| Karaazap Köyü | Hayır | %3,5 | %96,5 | %55,9 | 102 |
| Karakışla Köyü | Evet | %95,2 | %4,8 | %78,7 | 239 |
| Konuklar-Fatih Mahallesi | Evet | %77,3 | %22,7 | %47,2 | 377 |
| Konuklar-Yavuz Sultan Selim Mahallesi | Evet | %81,4 | %18,6 | %47,4 | 312 |
| Konuklar-Yıldırım Beyazıt Mahallesi | Evet | %75,8 | %24,2 | %56,8 | 285 |
| Külekçi Köyü | Evet | %90,2 | %9,8 | %67,6 | 306 |
| Menteşe Köyü | Evet | %87,5 | %12,5 | %75,6 | 320 |
| Söbeçimen Köyü | Evet | %72,0 | %28,0 | %65,9 | 129 |
| Turluhan Köyü | Evet | %73,6 | %26,4 | %78,3 | 253 |
| Yeni Mahallesi | Hayır | %48,7 | %51,3 | %72,5 | 949 |
| Yukarıtekke Köyü | Evet | %77,8 | %22,2 | %70,2 | 131 |
| Yukarıyahyasaray Köyü | Evet | %96,8 | %3,2 | %81,3 | 402 |
İlgili sonuçlar