Enez 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları
Enez sonuçlarında CHP %52,7 ile birinci, AK Parti %19,9 ile ikinci; fark 32,7 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%22,6) 30,1 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %13,8 (+3,8 puan). 21 mahalle ve köy arasından 17'sinde CHP önde. CHP en güçlü Çeribaşı Köyü (%82,3); AK Parti en güçlü Sütçüler Köyü (%51,4). Katılım %90,2 (Türkiye %88,0).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Enez 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları — Enez, Edirne, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Enez | Edirne | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 4.306 | %52,7 | %46,0 | %22,6 | +30,1 |
| AK Parti | 1.630 | %19,9 | %27,5 | %41,6 | −21,6 |
| İYİ Parti | 1.130 | %13,8 | %15,9 | %10,1 | +3,8 |
| HDP | 646 | %7,9 | %3,3 | %11,5 | −3,6 |
| MHP | 266 | %3,3 | %4,9 | %11,0 | −7,7 |
| Saadet | 68 | %0,8 | %1,0 | %1,3 | −0,5 |
| Vatan Partisi | 33 | %0,4 | %0,3 | %0,2 | +0,2 |
| HÜDA PAR | 23 | %0,3 | %0,2 | %0,3 | −0,0 |
| Bağımsızlar | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
Enez seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 34 | 9.309 | 8.398 | %90,2 | 8.172 | 226 |
Enez mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abdurrahim Köyü | CHP | %66,2 | %11,3 | %93,8 | 224 |
| Büyükevren Köyü | CHP | %64,2 | %10,6 | %92,3 | 704 |
| Çataltepe Mahallesi | HDP | %5,2 | %16,2 | %92,2 | 371 |
| Çavuşköy | CHP | %39,7 | %22,6 | %84,4 | 358 |
| Çeribaşı Köyü | CHP | %82,3 | %3,6 | %97,1 | 204 |
| Gaziömerbey Mahallesi | CHP | %47,4 | %28,4 | %88,3 | 2.101 |
| Gülçavuş Köyü | CHP | %59,8 | %19,6 | %94,4 | 323 |
| Hasköy | CHP | %74,1 | %8,8 | %93,9 | 247 |
| Hisarlı Köyü | HDP | %14,6 | %33,7 | %86,1 | 108 |
| Işıklı Köyü | CHP | %62,4 | %16,3 | %86,1 | 266 |
| Karaincirli Köyü | CHP | %64,9 | %10,4 | %94,7 | 529 |
| Kocaali Köyü | CHP | %75,2 | %13,0 | %93,6 | 173 |
| Küçükevren Köyü | CHP | %64,6 | %9,1 | %91,3 | 196 |
| Sultaniça Köyü | CHP | %56,9 | %13,6 | %92,6 | 967 |
| Sütçüler Köyü | AK Parti | %34,8 | %51,4 | %89,9 | 158 |
| Şehitler Köyü | CHP | %65,5 | %13,1 | %90,8 | 260 |
| Umurbey Köyü | CHP | %48,4 | %25,8 | %91,2 | 34 |
| Vakıf Köyü | CHP | %65,0 | %14,2 | %94,3 | 350 |
| Yazır Köyü | CHP | %62,3 | %21,9 | %97,5 | 122 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %51,3 | %23,1 | %84,9 | 943 |
| Yenice Köyü | AK Parti | %31,3 | %33,2 | %87,2 | 671 |
İlgili sonuçlar