İpsala 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları
İpsala sonuçlarında CHP %43,3 ile birinci, AK Parti %34,2 ile ikinci; fark 9,1 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%22,5) 20,8 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %14,4 (+4,5 puan). 31 mahalle ve köy arasından 20'sinde CHP önde. CHP en güçlü Turpçular Köyü (%64,8); AK Parti en güçlü Pazardere Köyü (%56,8). Katılım %89,4 (Türkiye %85,9).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
İpsala 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları — İpsala, Edirne, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | İpsala | Edirne | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 8.199 | %43,3 | %46,0 | %22,5 | +20,8 |
| AK Parti | 6.475 | %34,2 | %27,5 | %41,8 | −7,7 |
| İYİ Parti | 2.736 | %14,4 | %15,9 | %9,9 | +4,5 |
| MHP | 916 | %4,8 | %4,9 | %10,9 | −6,1 |
| HDP | 199 | %1,0 | %3,3 | %11,7 | −10,7 |
| Saadet | 129 | %0,7 | %1,0 | %1,3 | −0,6 |
| HÜDA PAR | 78 | %0,4 | %0,2 | %0,3 | +0,1 |
| Vatan Partisi | 63 | %0,3 | %0,3 | %0,2 | +0,1 |
| Bağımsızlar | 10 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
İpsala seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 74 | 21.984 | 19.661 | %89,4 | 18.953 | 708 |
İpsala mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ahır Köyü | AK Parti | %32,4 | %40,0 | %90,4 | 208 |
| Aliçopehlivan Köyü | AK Parti | %33,5 | %37,4 | %86,7 | 1.522 |
| Balabancık Köyü | CHP | %62,0 | %17,5 | %91,4 | 408 |
| Bayrambey Mahallesi | CHP | %48,7 | %27,1 | %86,4 | 891 |
| Bozkurt Mahallesi | CHP | %48,2 | %26,4 | %88,2 | 1.744 |
| Esetçe-Atatürk Mahallesi | AK Parti | %35,6 | %49,0 | %95,2 | 610 |
| Esetçe-Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %35,7 | %49,4 | %92,1 | 597 |
| Esetçe-Kurtuluş Mahallesi | AK Parti | %38,1 | %46,4 | %98,0 | 511 |
| Hacı Köyü | AK Parti | %34,9 | %40,6 | %90,3 | 1.038 |
| Hıdırköy | CHP | %56,9 | %22,4 | %88,1 | 201 |
| İbriktepe Köyü | CHP | %56,5 | %28,8 | %87,5 | 1.144 |
| Kapucu Mahallesi | CHP | %42,8 | %31,7 | %86,2 | 831 |
| Karaağaç Köyü | CHP | %41,0 | %32,0 | %89,9 | 208 |
| Kocahıdır Köyü | AK Parti | %36,9 | %42,6 | %91,2 | 841 |
| Korucu Köyü | CHP | %45,0 | %31,1 | %89,2 | 352 |
| Koyuntepe Köyü | CHP | %42,1 | %25,4 | %83,5 | 860 |
| Köprü Mahallesi | CHP | %41,7 | %38,7 | %89,8 | 1.510 |
| Kumdere Köyü | CHP | %38,0 | %31,3 | %91,3 | 712 |
| Küçükdoğanca Köyü | AK Parti | %31,1 | %43,3 | %95,9 | 98 |
| Paşaköy | CHP | %59,1 | %14,9 | %87,2 | 862 |
| Pazardere Köyü | AK Parti | %27,5 | %56,8 | %93,0 | 430 |
| Saraç İlyas Mahallesi | CHP | %41,1 | %38,7 | %86,2 | 883 |
| Sarıcaali Köyü | CHP | %42,1 | %30,0 | %89,2 | 584 |
| Sarpdere Köyü | CHP | %50,9 | %33,6 | %93,9 | 376 |
| Sultan Köyü | CHP | %43,1 | %27,3 | %87,9 | 1.107 |
| Tevfikiye Köyü | CHP | %59,5 | %14,4 | %92,0 | 174 |
| Turpçular Köyü | CHP | %64,8 | %17,5 | %91,5 | 555 |
| Yapıldak Köyü | CHP | %49,8 | %29,5 | %90,8 | 327 |
| Yenikarpuzlu-Fevzi Çakmak Mahallesi | AK Parti | %34,2 | %47,0 | %90,6 | 832 |
| Yenikarpuzlu-Gazi Mahallesi | AK Parti | %40,1 | %40,8 | %91,6 | 934 |
| Yenikarpuzlu-İnönü Mahallesi | CHP | %42,7 | %39,6 | %92,7 | 634 |
İlgili sonuçlar