Meriç 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları
Meriç sonuçlarında CHP %46,4 ile birinci, AK Parti %32,2 ile ikinci; fark 14,3 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%22,6) 23,8 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %14,0 (+4,0 puan). 27 mahalle ve köy arasından 22'sinde CHP önde. CHP en güçlü Akıncılar Köyü (%78,8); AK Parti en güçlü Kavaklı Köyü (%80,1). Katılım %86,9 (Türkiye %88,0).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Meriç 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları — Meriç, Edirne, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Meriç | Edirne | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 4.521 | %46,4 | %46,0 | %22,6 | +23,8 |
| AK Parti | 3.131 | %32,2 | %27,5 | %41,6 | −9,4 |
| İYİ Parti | 1.368 | %14,0 | %15,9 | %10,1 | +4,0 |
| MHP | 349 | %3,6 | %4,9 | %11,0 | −7,4 |
| HDP | 119 | %1,2 | %3,3 | %11,5 | −10,3 |
| Saadet | 71 | %0,7 | %1,0 | %1,3 | −0,6 |
| HÜDA PAR | 45 | %0,5 | %0,2 | %0,3 | +0,1 |
| Vatan Partisi | 43 | %0,4 | %0,3 | %0,2 | +0,2 |
| Bağımsızlar | 7 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
Meriç seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 43 | 11.788 | 10.249 | %86,9 | 9.737 | 512 |
Meriç mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adasarhanlı Köyü | CHP | %40,9 | %34,0 | %85,1 | 852 |
| Akçadam Köyü | CHP | %69,9 | %17,0 | %85,6 | 369 |
| Akıncılar Köyü | CHP | %78,8 | %3,8 | %94,3 | 87 |
| Alibey Köyü | CHP | %40,6 | %15,4 | %84,2 | 215 |
| B.doğanca Mahallesi | CHP | %48,7 | %30,4 | %83,6 | 1.843 |
| Büyükaltıağaç Köyü | CHP | %52,7 | %16,1 | %85,5 | 559 |
| Hasırcıarnavutköy | AK Parti | %8,7 | %78,6 | %86,5 | 393 |
| K. Doğanca Mahallesi | CHP | %64,6 | %17,2 | %93,3 | 225 |
| Kadıdondurma Köyü | CHP | %60,9 | %20,4 | %87,1 | 595 |
| Karahamza Köyü | CHP | %51,6 | %32,3 | %90,7 | 108 |
| Karayusuflu Köyü | AK Parti | %33,7 | %40,9 | %79,5 | 268 |
| Kavaklı Köyü | AK Parti | %7,2 | %80,1 | %91,3 | 356 |
| Küçükaltıağaç Köyü | CHP | %49,2 | %21,8 | %87,5 | 240 |
| Küpdere Köyü | CHP | %50,0 | %17,4 | %92,6 | 108 |
| Küplü-Gazi Mahallesi | CHP | %45,7 | %36,9 | %85,8 | 1.084 |
| Küplü-Merkez Mahallesi | AK Parti | %35,1 | %44,5 | %83,6 | 978 |
| Nasuhbey Köyü | CHP | %72,8 | %9,7 | %90,3 | 237 |
| Olacak Köyü | CHP | %37,2 | %30,3 | %89,5 | 171 |
| Paşayenice Köyü | AK Parti | %12,2 | %58,1 | %93,9 | 82 |
| Rahmanca Köyü | CHP | %67,2 | %14,2 | %89,7 | 242 |
| Saatağacı Köyü | CHP | %50,0 | %24,5 | %85,9 | 128 |
| Seren Köyü | CHP | %65,8 | %20,4 | %84,6 | 292 |
| Subaşı-İzzet Paşa Mahallesi | CHP | %39,1 | %36,0 | %92,3 | 1.019 |
| Subaşı-Şehit Mehmet Aydın Mahallesi | CHP | %53,9 | %28,2 | %91,3 | 644 |
| Umurca Köyü | CHP | %70,9 | %18,4 | %88,2 | 263 |
| Yakupbey Köyü | CHP | %51,2 | %20,8 | %95,4 | 131 |
| Yenicegörice Köyü | CHP | %42,1 | %24,7 | %87,0 | 299 |
İlgili sonuçlar