Havsa 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları
Havsa sonuçlarında CHP %46,6 ile birinci, AK Parti %24,9 ile ikinci; fark 21,6 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%22,6) 23,9 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %17,7 (+7,7 puan). 28 mahalle ve köy arasından 26'sında CHP önde. CHP en güçlü Musulca Köyü (%85,8); AK Parti en güçlü Osmanlı Köyü (%65,8). Katılım %91,0 (Türkiye %88,0).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Havsa 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları — Havsa, Edirne, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Havsa | Edirne | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 6.487 | %46,6 | %46,0 | %22,6 | +23,9 |
| AK Parti | 3.472 | %24,9 | %27,5 | %41,6 | −16,6 |
| İYİ Parti | 2.470 | %17,7 | %15,9 | %10,1 | +7,7 |
| MHP | 637 | %4,6 | %4,9 | %11,0 | −6,4 |
| HDP | 381 | %2,7 | %3,3 | %11,5 | −8,8 |
| Saadet | 236 | %1,7 | %1,0 | %1,3 | +0,3 |
| Vatan Partisi | 56 | %0,4 | %0,3 | %0,2 | +0,2 |
| HÜDA PAR | 43 | %0,3 | %0,2 | %0,3 | −0,0 |
| Bağımsızlar | 14 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
Havsa seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 54 | 15.815 | 14.384 | %91,0 | 13.930 | 454 |
Havsa mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abalar Köyü | CHP | %38,9 | %21,3 | %90,6 | 980 |
| Arpaç Köyü | CHP | %60,3 | %14,6 | %94,4 | 266 |
| Azatlı Köyü | CHP | %55,6 | %22,0 | %93,3 | 659 |
| Bakışlar Köyü | CHP | %64,9 | %8,2 | %89,3 | 206 |
| Bostanlı Köyü | CHP | %47,7 | %25,2 | %87,3 | 126 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %45,1 | %25,3 | %89,1 | 2.890 |
| Çukurköy | CHP | %53,1 | %12,8 | %95,4 | 238 |
| Habiller Köyü | AK Parti | %17,6 | %58,0 | %88,8 | 206 |
| Hacıgazi Mahallesi | CHP | %41,6 | %22,7 | %91,4 | 979 |
| Hacıisa Mahallesi | CHP | %53,7 | %20,7 | %92,8 | 459 |
| Hasköy | CHP | %56,6 | %20,1 | %92,6 | 526 |
| Helvacı Mahallesi | CHP | %43,8 | %18,2 | %95,3 | 274 |
| Kabaağaç Köyü | CHP | %61,7 | %16,0 | %93,3 | 193 |
| Köseömer Köyü | CHP | %48,3 | %22,6 | %87,0 | 284 |
| Kulubalık Köyü | CHP | %58,0 | %17,3 | %90,9 | 186 |
| Kuzucu Köyü | CHP | %45,4 | %13,1 | %90,8 | 260 |
| Musulca Köyü | CHP | %85,8 | %5,3 | %92,5 | 268 |
| Naipyusuf Köyü | CHP | %58,3 | %17,5 | %95,3 | 405 |
| Necatiye Köyü | CHP | %47,6 | %26,6 | %91,1 | 519 |
| Oğulpaşa Köyü | CHP | %42,7 | %27,2 | %86,8 | 785 |
| Osmanlı Köyü | AK Parti | %8,7 | %65,8 | %92,3 | 944 |
| Söğütlüdere Köyü | CHP | %73,4 | %17,2 | %90,9 | 187 |
| Şerbettar Köyü | CHP | %56,4 | %18,3 | %88,2 | 669 |
| Tahal Köyü | CHP | %71,6 | %5,9 | %93,1 | 188 |
| Taptık Köyü | CHP | %73,7 | %7,7 | %93,1 | 418 |
| Varoş Mahallesi | CHP | %43,9 | %26,6 | %89,7 | 989 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %43,7 | %29,8 | %93,4 | 1.103 |
| Yolageldi Köyü | CHP | %38,1 | %22,6 | %90,5 | 608 |
İlgili sonuçlar