Uzunköprü 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları
Uzunköprü sonuçlarında CHP %48,3 ile birinci, AK Parti %25,7 ile ikinci; fark 22,6 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%22,6) 25,7 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %18,1 (+8,0 puan). 73 mahalle ve köy arasından 59'unda CHP önde. CHP en güçlü Yeniköy Mahallesi (%85,0); AK Parti en güçlü Aşçıoğlu Mahallesi (%67,8). Katılım %89,0 (Türkiye %88,0).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Uzunköprü 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları — Uzunköprü, Edirne, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Uzunköprü | Edirne | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 20.451 | %48,3 | %46,0 | %22,6 | +25,7 |
| AK Parti | 10.883 | %25,7 | %27,5 | %41,6 | −15,9 |
| İYİ Parti | 7.663 | %18,1 | %15,9 | %10,1 | +8,0 |
| MHP | 1.666 | %3,9 | %4,9 | %11,0 | −7,1 |
| HDP | 679 | %1,6 | %3,3 | %11,5 | −9,9 |
| Saadet | 320 | %0,8 | %1,0 | %1,3 | −0,6 |
| Vatan Partisi | 165 | %0,4 | %0,3 | %0,2 | +0,2 |
| HÜDA PAR | 130 | %0,3 | %0,2 | %0,3 | −0,0 |
| Bağımsızlar | 28 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
Uzunköprü seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 165 | 49.249 | 43.851 | %89,0 | 42.347 | 1.504 |
Uzunköprü mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alıç Köyü | CHP | %65,4 | %13,1 | %90,9 | 220 |
| Altınyazı Köyü | CHP | %51,2 | %24,8 | %90,1 | 284 |
| Aslıhan Köyü | CHP | %51,4 | %25,8 | %94,3 | 495 |
| Aşçıoğlu Mahallesi | AK Parti | %17,3 | %67,8 | %82,8 | 2.211 |
| Atatürk Mahallesi | CHP | %50,7 | %22,3 | %90,1 | 3.669 |
| Balaban Köyü | CHP | %65,9 | %9,9 | %90,6 | 341 |
| Balabankoru Köyü | İYİ Parti | %34,8 | %21,7 | %95,8 | 334 |
| Başağıl Köyü | CHP | %55,0 | %12,9 | %92,7 | 315 |
| Bayramlı Köyü | CHP | %62,2 | %18,2 | %89,0 | 344 |
| Beykonağı Köyü | CHP | %51,5 | %32,0 | %95,6 | 114 |
| Bıldır Köyü | İYİ Parti | %31,7 | %23,6 | %89,9 | 139 |
| Büyük Şehsuvarbey Mahallesi | CHP | %51,4 | %19,0 | %89,5 | 2.771 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %46,3 | %21,9 | %87,8 | 4.123 |
| Çakmakköy | CHP | %66,0 | %9,9 | %87,1 | 249 |
| Çalıköy | CHP | %64,6 | %19,0 | %91,8 | 257 |
| Çavuşlu Köyü | CHP | %47,3 | %34,2 | %87,5 | 305 |
| Çiftlikköy | CHP | %60,0 | %18,1 | %93,4 | 181 |
| Çobanpınarı Köyü | CHP | %77,5 | %11,3 | %96,1 | 77 |
| Çöpköy Mahallesi | CHP | %54,1 | %27,8 | %88,0 | 981 |
| Danişment Köyü | AK Parti | %24,0 | %31,3 | %93,7 | 237 |
| Değirmenci Köyü | CHP | %53,2 | %23,1 | %87,4 | 261 |
| Demirtaş Mahallesi | AK Parti | %35,2 | %40,2 | %85,5 | 249 |
| Dereköy | CHP | %71,8 | %11,5 | %92,2 | 615 |
| Elmalı Köyü | AK Parti | %32,4 | %46,7 | %84,8 | 547 |
| Eskiköy | CHP | %68,9 | %14,4 | %91,6 | 202 |
| Gazihalil Köyü | CHP | %43,6 | %26,3 | %86,8 | 167 |
| Gazimehmet Köyü | CHP | %49,5 | %23,8 | %90,9 | 243 |
| Gemici Köyü | CHP | %62,6 | %20,9 | %89,2 | 158 |
| Habib Hoca Mahallesi | CHP | %50,4 | %20,3 | %90,3 | 2.482 |
| Halise Hatun Mahallesi | CHP | %52,3 | %18,8 | %88,9 | 1.708 |
| Hamidiye Köyü | CHP | %52,2 | %35,5 | %84,8 | 231 |
| Hamitli Köyü | CHP | %54,0 | %12,2 | %88,8 | 312 |
| Harmanlı Köyü | AK Parti | %39,2 | %44,0 | %91,2 | 701 |
| Hasanpınar Köyü | CHP | %50,8 | %33,3 | %89,9 | 398 |
| Kadıköy | CHP | %44,4 | %35,3 | %88,0 | 183 |
| Karabürçek Köyü | CHP | %53,0 | %20,4 | %93,1 | 303 |
| Karapınar Köyü | AK Parti | %29,3 | %39,4 | %94,1 | 408 |
| Karayayla Köyü | CHP | %40,1 | %39,5 | %88,1 | 193 |
| Kavacık Köyü | CHP | %46,9 | %19,3 | %92,6 | 633 |
| Kavak Mahallesi | CHP | %49,4 | %26,8 | %86,9 | 1.567 |
| Kavakayazma Köyü | İYİ Parti | %34,0 | %24,3 | %91,2 | 159 |
| Kırcasalih-Balaban Mahallesi | CHP | %74,8 | %10,7 | %93,4 | 319 |
| Kırcasalih-Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %46,1 | %20,6 | %92,4 | 958 |
| Kırcasalih-İstiklal Mahallesi | CHP | %37,9 | %32,4 | %90,3 | 496 |
| Kırcasalih-Okullar Mahallesi | CHP | %51,4 | %21,5 | %90,9 | 725 |
| Kırkkavak Köyü | CHP | %46,0 | %29,7 | %89,8 | 449 |
| Kırköy | CHP | %37,5 | %21,0 | %92,9 | 211 |
| Kiremitçisalih Köyü | CHP | %53,4 | %25,4 | %86,5 | 379 |
| Kurdu Köyü | AK Parti | %15,7 | %49,7 | %91,5 | 211 |
| Kurtbey Köyü | CHP | %56,5 | %16,0 | %89,6 | 1.211 |
| Kurttepe Köyü | CHP | %50,0 | %31,1 | %95,0 | 80 |
| Küçük Şehsuvarbey Mahallesi | AK Parti | %31,4 | %51,6 | %88,8 | 401 |
| Maksutlu Köyü | AK Parti | %21,1 | %55,4 | %88,3 | 343 |
| Malkoçköy | CHP | %54,7 | %17,9 | %91,4 | 347 |
| Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi | CHP | %39,8 | %31,7 | %89,6 | 1.452 |
| Mescit Mahallesi | AK Parti | %33,2 | %42,6 | %82,7 | 3.291 |
| Meşeli Köyü | İYİ Parti | %34,9 | %14,5 | %93,8 | 96 |
| Muhacirkadı Köyü | CHP | %52,4 | %33,3 | %92,6 | 242 |
| Muradiye Cami Mahallesi | CHP | %49,4 | %18,9 | %86,7 | 967 |
| Muradiye Mahallesi | CHP | %55,3 | %16,2 | %89,1 | 2.241 |
| Ömerbey Köyü | CHP | %48,2 | %15,3 | %86,6 | 202 |
| Rızaefendi Mahallesi | CHP | %52,0 | %17,1 | %87,2 | 1.367 |
| Saçlımüsellim Köyü | CHP | %33,8 | %33,8 | %92,0 | 87 |
| Salarlı Köyü | CHP | %36,1 | %30,6 | %91,5 | 599 |
| Sazlımalkoç Köyü | CHP | %71,4 | %15,0 | %93,5 | 323 |
| Sığırcılı Köyü | CHP | %51,6 | %20,3 | %92,0 | 213 |
| Sipahi Köyü | CHP | %46,7 | %31,1 | %91,8 | 257 |
| Sultanşah Köyü | CHP | %62,3 | %16,0 | %91,8 | 195 |
| Süleymaniye Köyü | CHP | %75,4 | %10,0 | %92,8 | 442 |
| Turnacı Köyü | CHP | %50,0 | %25,8 | %90,9 | 219 |
| Türkobası Köyü | CHP | %67,4 | %14,2 | %92,8 | 208 |
| Yağmurca Köyü | CHP | %66,6 | %16,7 | %94,7 | 586 |
| Yeniköy Mahallesi | CHP | %85,0 | %7,0 | %93,6 | 765 |
İlgili sonuçlar