Demirci 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Demirci sonuçlarında MHP %65,3 ile birinci, İYİ Parti %29,5 ile ikinci; fark 35,8 puan. MHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%3,9) 61,3 puan üstünde. İYİ Parti 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %29,5 (+22,3 puan). 101 mahalle ve köy arasından 100'ünde MHP önde. MHP en güçlü Kayaköy Mahallesi (%96,9); İYİ Parti en güçlü Küpeler Mahallesi (%46,0). Katılım %91,8 (30 büyükşehir %84,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Demirci 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Demirci, Manisa, 30 büyükşehir karşılaştırması| Parti | Oy | Demirci | Manisa | 30 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|
| MHP | 16.788 | %65,3 | %52,8 | %3,9 | +61,3 |
| İYİ Parti | 7.591 | %29,5 | %38,1 | %7,3 | +22,3 |
| Saadet | 409 | %1,6 | %1,2 | %2,8 | −1,2 |
| DP | 362 | %1,4 | %1,4 | %0,7 | +0,7 |
| Vatan Partisi | 141 | %0,5 | %0,4 | %0,3 | +0,3 |
| HDP | 138 | %0,5 | %4,3 | %3,2 | −2,6 |
| DSP | 96 | %0,4 | %0,8 | %1,2 | −0,8 |
| TKP | 79 | %0,3 | %0,3 | %0,2 | +0,1 |
| BTP | 76 | %0,3 | %0,5 | %0,4 | −0,1 |
| Bağımsızlar | 40 | %0,2 | %0,3 | %1,1 | −1,0 |
Demirci seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 143 | 30.339 | 27.853 | %91,8 | 25.720 | 2.133 |
Demirci mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | İYİ Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ahatlar Mahallesi | MHP | %50,2 | %31,3 | %91,8 | 245 |
| Ahmetler Mahallesi | MHP | %72,5 | %19,3 | %97,7 | 387 |
| Akdere Mahallesi | MHP | %71,1 | %19,7 | %92,1 | 89 |
| Akıncılar Mahallesi | MHP | %58,5 | %38,4 | %83,6 | 1.898 |
| Alaağaç Mahallesi | MHP | %60,7 | %33,6 | %93,5 | 184 |
| Armutlu Mahallesi | MHP | %61,2 | %28,2 | %98,1 | 103 |
| Ayvaalan Mahallesi | MHP | %68,9 | %24,8 | %96,1 | 308 |
| Azizbey Mahallesi | MHP | %66,7 | %22,2 | %84,7 | 111 |
| Bahçeler Mahallesi | MHP | %59,9 | %38,3 | %89,1 | 412 |
| Bardakçı Mahallesi | MHP | %96,1 | %3,0 | %97,0 | 367 |
| Bayramşah Mahallesi | MHP | %68,5 | %20,4 | %100,0 | 60 |
| Beyazıt Mahallesi | MHP | %63,1 | %32,3 | %88,8 | 1.845 |
| Boyacık Mahallesi | MHP | %77,2 | %17,1 | %96,1 | 282 |
| Bozçatlı Mahallesi | MHP | %66,0 | %28,3 | %95,5 | 112 |
| Bozköy Mahallesi | MHP | %51,7 | %34,5 | %100,0 | 30 |
| Büyükkıran Mahallesi | MHP | %81,2 | %9,4 | %92,9 | 98 |
| Camii Atik Mahallesi | MHP | %53,0 | %37,3 | %95,7 | 92 |
| Cumhuriyet Mahallesi | MHP | %61,1 | %33,8 | %86,6 | 846 |
| Çağıllar Mahallesi | MHP | %87,7 | %11,0 | %101,3 | 76 |
| Çamköy Mahallesi | MHP | %50,4 | %41,3 | %96,5 | 142 |
| Çamlıca Mahallesi | MHP | %63,2 | %34,6 | %92,1 | 697 |
| Çanakçı Mahallesi | MHP | %74,1 | %24,3 | %98,8 | 257 |
| Çandır Mahallesi | MHP | %69,9 | %21,8 | %92,1 | 164 |
| Çardaklı Mahallesi | MHP | %66,7 | %33,3 | %100,0 | 58 |
| Çataloluk Mahallesi | MHP | %60,2 | %34,5 | %95,3 | 253 |
| Danişmentler Mahallesi | MHP | %61,7 | %22,1 | %96,8 | 186 |
| Demirci Mahallesi | MHP | %71,7 | %17,3 | %97,2 | 217 |
| Doktor Mehmet Akarsu Mahallesi | MHP | %63,2 | %33,8 | %90,0 | 936 |
| Durhasan Mahallesi | MHP | %51,8 | %45,5 | %92,8 | 360 |
| Elek Mahallesi | MHP | %77,7 | %16,1 | %99,2 | 121 |
| Esenyurt Mahallesi | MHP | %79,4 | %19,1 | %96,3 | 297 |
| Eskihisar Mahallesi | MHP | %72,7 | %15,2 | %100,0 | 71 |
| Fatih Mahallesi | MHP | %70,9 | %26,8 | %87,7 | 745 |
| Gömeçler Mahallesi | MHP | %48,1 | %45,9 | %100,0 | 142 |
| Gümele Mahallesi | MHP | %86,9 | %10,6 | %91,8 | 231 |
| Gürçeşme Mahallesi | MHP | %68,5 | %29,6 | %90,8 | 65 |
| Güveli Mahallesi | MHP | %52,7 | %38,8 | %97,2 | 145 |
| Hacıbaba Mahallesi | MHP | %64,7 | %31,2 | %91,6 | 190 |
| Hacıhamza Mahallesi | MHP | %53,0 | %44,1 | %85,5 | 807 |
| Hacıhasan Mahallesi | MHP | %59,2 | %36,8 | %85,1 | 242 |
| Hacıtürbek Mahallesi | MHP | %63,3 | %34,5 | %93,7 | 205 |
| Hırkalı Mahallesi | MHP | %79,7 | %14,3 | %92,4 | 238 |
| Hoşçalar Mahallesi | MHP | %71,8 | %19,2 | %95,2 | 248 |
| Hüdük Mahallesi | MHP | %66,1 | %27,8 | %95,4 | 195 |
| Iklıkçı Mahallesi | MHP | %90,9 | %6,1 | %91,9 | 37 |
| İcikler Mahallesi | MHP | %54,1 | %40,4 | %89,3 | 1.007 |
| İçhisar Mahallesi | MHP | %66,4 | %28,5 | %92,2 | 294 |
| İmceler Mahallesi | MHP | %85,1 | %12,2 | %96,6 | 87 |
| İmrenler Mahallesi | MHP | %79,5 | %16,6 | %98,3 | 236 |
| İrişler Mahallesi | MHP | %47,6 | %43,3 | %89,2 | 203 |
| İsmailler Mahallesi | MHP | %74,0 | %18,0 | %100,0 | 52 |
| Karaisalar Mahallesi | MHP | %73,4 | %14,1 | %98,5 | 66 |
| Kargınışıklar Mahallesi | MHP | %56,3 | %35,3 | %90,4 | 635 |
| Kasımfakı Mahallesi | MHP | %57,1 | %39,4 | %83,2 | 541 |
| Kayaköy Mahallesi | MHP | %96,9 | %0,0 | %94,3 | 35 |
| Kayranokçular Mahallesi | MHP | %91,3 | %4,3 | %121,1 | 19 |
| Kazancı Mahallesi | MHP | %82,2 | %12,9 | %94,3 | 123 |
| Kerpiçlik Mahallesi | MHP | %80,5 | %15,1 | %94,1 | 290 |
| Kılavuzlar Mahallesi | MHP | %71,3 | %22,7 | %94,5 | 587 |
| Kışlak Mahallesi | MHP | %76,5 | %22,1 | %84,7 | 249 |
| Kovancı Mahallesi | MHP | %73,4 | %18,8 | %99,3 | 134 |
| Köylüce Mahallesi | MHP | %67,8 | %23,0 | %97,3 | 264 |
| Kulalar Mahallesi | MHP | %73,1 | %22,5 | %96,8 | 499 |
| Kuzeyir Mahallesi | MHP | %76,5 | %19,4 | %96,4 | 196 |
| Kuzuköy Mahallesi | MHP | %73,9 | %17,4 | %96,8 | 251 |
| Küçükkıran Mahallesi | MHP | %65,0 | %29,1 | %98,4 | 122 |
| Küçükoba Mahallesi | MHP | %57,8 | %34,9 | %96,7 | 90 |
| Küpeler Mahallesi | İYİ Parti | %44,4 | %46,0 | %99,3 | 406 |
| Mahmutlar Mahallesi | MHP | %72,9 | %23,8 | %96,2 | 733 |
| Marmaracık Mahallesi | MHP | %61,2 | %30,2 | %94,8 | 134 |
| Mezitler Mahallesi | MHP | %51,0 | %42,3 | %92,9 | 168 |
| Minnetler Mahallesi | MHP | %55,6 | %39,9 | %92,8 | 627 |
| Mithatpaşa Mahallesi | MHP | %54,1 | %39,7 | %85,1 | 518 |
| Öksüzlü Mahallesi | MHP | %79,6 | %17,0 | %97,5 | 162 |
| Ören Mahallesi | MHP | %77,1 | %18,2 | %96,7 | 242 |
| Örücüler Mahallesi | MHP | %79,3 | %19,5 | %102,4 | 83 |
| Pazar Mahallesi | MHP | %65,3 | %29,2 | %85,4 | 355 |
| Rahmanlar Mahallesi | MHP | %87,2 | %10,4 | %94,8 | 135 |
| Sağnıç Mahallesi | MHP | %70,5 | %21,3 | %99,3 | 410 |
| Sayık Mahallesi | MHP | %64,8 | %28,7 | %97,3 | 295 |
| Secaattin Mahallesi | MHP | %56,8 | %39,3 | %83,6 | 525 |
| Serçeler Mahallesi | MHP | %54,2 | %34,0 | %96,1 | 281 |
| Sevişler Mahallesi | MHP | %58,6 | %31,8 | %98,0 | 253 |
| Sinan Mahallesi | MHP | %75,0 | %22,3 | %89,2 | 176 |
| Sofular Mahallesi | MHP | %66,4 | %29,5 | %86,9 | 344 |
| Söğütçük Mahallesi | MHP | %80,8 | %16,4 | %95,3 | 362 |
| Şehreküstü Mahallesi | MHP | %62,0 | %34,3 | %86,6 | 583 |
| Talas Mahallesi | MHP | %71,4 | %24,2 | %100,0 | 98 |
| Taşokçular Mahallesi | MHP | %56,9 | %31,0 | %98,3 | 59 |
| Tekeler Mahallesi | MHP | %79,8 | %14,8 | %92,5 | 239 |
| Teperik Mahallesi | MHP | %76,4 | %15,3 | %98,8 | 85 |
| Ulacık Mahallesi | MHP | %57,8 | %35,4 | %96,9 | 360 |
| Üşümüş Mahallesi | MHP | %66,3 | %27,6 | %90,3 | 237 |
| Yağmur Mahallesi | MHP | %74,2 | %23,6 | %85,8 | 219 |
| Yarbasan Mahallesi | MHP | %68,1 | %21,5 | %97,4 | 230 |
| Yavaşlar Mahallesi | MHP | %66,2 | %26,2 | %91,5 | 82 |
| Yenice Mahallesi | MHP | %61,9 | %32,4 | %91,7 | 516 |
| Yeşildere Mahallesi | MHP | %54,5 | %39,6 | %96,8 | 248 |
| Yeşiloba Mahallesi | MHP | %70,2 | %27,7 | %98,5 | 195 |
| Yiğenler Mahallesi | MHP | %94,3 | %1,9 | %95,2 | 62 |
| Yiğitler Mahallesi | MHP | %73,4 | %17,2 | %100,7 | 143 |
İlgili sonuçlar