Sarıgöl 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Sarıgöl sonuçlarında MHP %56,1 ile birinci, İYİ Parti %38,9 ile ikinci; fark 17,1 puan. MHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%3,9) 52,1 puan üstünde. İYİ Parti 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %38,9 (+31,7 puan). 35 mahalle ve köy arasından 30'unda MHP önde. MHP en güçlü Beyharmanı Mahallesi (%86,8); İYİ Parti en güçlü Dadağlı Mahallesi (%61,6). Katılım %93,7 (30 büyükşehir %84,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Sarıgöl 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Sarıgöl, Manisa, 30 büyükşehir karşılaştırması| Parti | Oy | Sarıgöl | Manisa | 30 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|
| MHP | 13.943 | %56,1 | %52,8 | %3,9 | +52,1 |
| İYİ Parti | 9.683 | %38,9 | %38,1 | %7,3 | +31,7 |
| HDP | 455 | %1,8 | %4,3 | %3,2 | −1,3 |
| Saadet | 192 | %0,8 | %1,2 | %2,8 | −2,0 |
| DP | 190 | %0,8 | %1,4 | %0,7 | +0,0 |
| DSP | 164 | %0,7 | %0,8 | %1,2 | −0,5 |
| Vatan Partisi | 108 | %0,4 | %0,4 | %0,3 | +0,2 |
| BTP | 78 | %0,3 | %0,5 | %0,4 | −0,1 |
| TKP | 39 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | −0,0 |
| Bağımsızlar | 24 | %0,1 | %0,3 | %1,1 | −1,0 |
Sarıgöl seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 107 | 28.449 | 26.650 | %93,7 | 24.876 | 1.774 |
Sarıgöl mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | İYİ Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Afşar Mahallesi | MHP | %55,4 | %38,6 | %93,2 | 818 |
| Ahmetağa Mahallesi | MHP | %59,6 | %37,2 | %95,7 | 750 |
| Alemşahlı Mahallesi | MHP | %61,0 | %33,9 | %98,4 | 812 |
| Aşağı Koçaklar Mahallesi | MHP | %62,1 | %36,0 | %94,3 | 1.134 |
| Ayan Mahallesi | MHP | %46,5 | %44,4 | %89,1 | 1.891 |
| Bağlıca Mahallesi | İYİ Parti | %42,6 | %56,2 | %97,5 | 1.111 |
| Bahadırlar Mahallesi | İYİ Parti | %37,6 | %52,6 | %95,2 | 751 |
| Baharlar Mahallesi | MHP | %53,3 | %40,0 | %90,8 | 586 |
| Bereketli Mahallesi | MHP | %73,5 | %24,9 | %93,1 | 363 |
| Beyharmanı Mahallesi | MHP | %86,8 | %9,8 | %97,3 | 188 |
| Cumhuriyet Mahallesi | MHP | %45,2 | %43,8 | %90,7 | 2.204 |
| Çanakçı Mahallesi | MHP | %51,0 | %46,5 | %95,1 | 1.092 |
| Çavuşlar Mahallesi | İYİ Parti | %47,3 | %50,1 | %96,7 | 755 |
| Çimentepe Mahallesi | İYİ Parti | %42,8 | %52,8 | %94,8 | 671 |
| Dadağlı Mahallesi | İYİ Parti | %35,9 | %61,6 | %98,4 | 736 |
| Dindarlı Mahallesi | MHP | %56,1 | %40,8 | %95,8 | 996 |
| Doğuşlar Mahallesi | MHP | %68,0 | %28,0 | %119,0 | 21 |
| Emcelli Mahallesi | MHP | %60,9 | %31,6 | %96,6 | 704 |
| Güneydamları Mahallesi | MHP | %76,2 | %20,2 | %99,2 | 483 |
| Günyaka Mahallesi | MHP | %82,3 | %12,7 | %86,7 | 271 |
| Kahramanlar Mahallesi | MHP | %54,3 | %41,1 | %99,3 | 140 |
| Karacaali Mahallesi | MHP | %85,8 | %10,6 | %97,2 | 1.178 |
| Kızılçukur Mahallesi | MHP | %72,0 | %23,1 | %97,3 | 1.091 |
| Konak Mahallesi | MHP | %50,7 | %46,1 | %91,3 | 1.418 |
| Mimar Sinan Mahallesi | MHP | %52,4 | %43,8 | %88,7 | 1.738 |
| Özpınar Mahallesi | MHP | %53,0 | %43,8 | %94,8 | 485 |
| Selimiye Mahallesi | MHP | %64,7 | %29,1 | %98,9 | 541 |
| Sığırtmaçlı Mahallesi | MHP | %69,4 | %26,3 | %97,0 | 502 |
| Siteler Mahallesi | MHP | %52,6 | %41,4 | %88,5 | 2.506 |
| Şeyhdavutlar Mahallesi | MHP | %75,6 | %19,5 | %98,9 | 728 |
| Tırazlar Mahallesi | MHP | %53,4 | %43,3 | %91,3 | 999 |
| Yeniköy Mahallesi | MHP | %72,9 | %21,4 | %95,4 | 453 |
| Yeşiltepe Mahallesi | MHP | %67,0 | %23,0 | %91,9 | 123 |
| Yukarıkoçaklar Mahallesi | MHP | %55,1 | %40,8 | %98,7 | 151 |
| Ziyanlar Mahallesi | MHP | %67,3 | %30,8 | %96,6 | 59 |
İlgili sonuçlar