Gölmarmara 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Gölmarmara sonuçlarında MHP %53,6 ile birinci, İYİ Parti %27,3 ile ikinci; fark 26,3 puan. MHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%3,9) 49,7 puan üstünde. İYİ Parti 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %27,3 (+20,0 puan). 21 mahalle ve köy arasından 18'inde MHP önde. MHP en güçlü Ayanlar Mahallesi (%93,1); İYİ Parti en güçlü Hacıveliler Mahallesi (%46,3). Katılım %92,2 (30 büyükşehir %84,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Gölmarmara 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Gölmarmara, Manisa, 30 büyükşehir karşılaştırması| Parti | Oy | Gölmarmara | Manisa | 30 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|
| MHP | 5.298 | %53,6 | %52,8 | %3,9 | +49,7 |
| İYİ Parti | 2.699 | %27,3 | %38,1 | %7,3 | +20,0 |
| HDP | 1.559 | %15,8 | %4,3 | %3,2 | +12,6 |
| DP | 93 | %0,9 | %1,4 | %0,7 | +0,2 |
| DSP | 66 | %0,7 | %0,8 | %1,2 | −0,5 |
| Saadet | 63 | %0,6 | %1,2 | %2,8 | −2,1 |
| Vatan Partisi | 36 | %0,4 | %0,4 | %0,3 | +0,1 |
| Bağımsızlar | 35 | %0,4 | %0,3 | %1,1 | −0,8 |
| TKP | 18 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | +0,0 |
| BTP | 17 | %0,2 | %0,5 | %0,4 | −0,2 |
Gölmarmara seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 46 | 11.495 | 10.604 | %92,2 | 9.884 | 720 |
Gölmarmara mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | İYİ Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Atatürk Mahallesi | MHP | %56,7 | %37,4 | %90,7 | 2.572 |
| Ayanlar Mahallesi | MHP | %93,1 | %3,8 | %99,3 | 137 |
| Beyler Mahallesi | MHP | %86,7 | %10,5 | %100,0 | 196 |
| Çamköy Mahallesi | MHP | %70,9 | %23,9 | %97,0 | 132 |
| Çömlekçi Mahallesi | MHP | %54,7 | %39,6 | %96,9 | 129 |
| Değnekler Mahallesi | MHP | %92,2 | %5,2 | %97,1 | 451 |
| Eski Camii Mahallesi | MHP | %44,0 | %39,4 | %89,6 | 738 |
| Hacıbaştanlar Mahallesi | MHP | %74,7 | %18,1 | %101,1 | 92 |
| Hacıveliler Mahallesi | İYİ Parti | %43,9 | %46,3 | %100,0 | 217 |
| Hıroğlu Mahallesi | MHP | %64,4 | %34,2 | %91,1 | 90 |
| İhsaniye Mahallesi | MHP | %51,6 | %34,5 | %89,4 | 1.149 |
| İsmetpaşa Mahallesi | HDP | %32,1 | %22,2 | %89,3 | 1.238 |
| Kayaaltı Mahallesi | MHP | %64,6 | %28,0 | %96,4 | 275 |
| Kayapınar Mahallesi | HDP | %26,8 | %12,7 | %90,1 | 886 |
| Kılcanlar Mahallesi | MHP | %69,4 | %25,0 | %95,1 | 82 |
| Ozanca Mahallesi | MHP | %53,1 | %7,5 | %94,6 | 1.235 |
| Taşkuyucak Mahallesi | MHP | %81,0 | %13,9 | %96,0 | 352 |
| Tiyenli Mahallesi | MHP | %52,5 | %42,7 | %96,4 | 450 |
| Yeni Camii Mahallesi | MHP | %50,8 | %39,1 | %91,0 | 719 |
| Yeniköy Mahallesi | MHP | %60,5 | %37,2 | %91,8 | 306 |
| Yunuslar Mahallesi | MHP | %72,7 | %18,2 | %95,9 | 49 |
İlgili sonuçlar