Doğanşar 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Doğanşar sonuçlarında AK Parti %39,6 ile birinci, MHP %35,4 ile ikinci; fark 4,2 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%42,7) 3,1 puan altında. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %35,4 (+27,3 puan). 32 mahalle ve köy arasından 19'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Avcıçayı Köyü (%90,3); MHP en güçlü Ortaköy (%61,3). Katılım %78,4 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Doğanşar 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Doğanşar, Sivas, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Doğanşar | Sivas | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 878 | %39,6 | %44,7 | %42,7 | −3,1 |
| MHP | 785 | %35,4 | %14,3 | %8,1 | +27,3 |
| Bağımsızlar | 348 | %15,7 | %1,0 | %0,3 | +15,4 |
| İYİ Parti | 82 | %3,7 | %2,1 | %7,3 | −3,6 |
| BBP | 36 | %1,6 | %21,4 | %1,9 | −0,3 |
| CHP | 35 | %1,6 | %14,4 | %28,6 | −27,0 |
| BTP | 29 | %1,3 | %0,3 | %0,3 | +1,0 |
| Saadet | 22 | %1,0 | %1,5 | %2,8 | −1,8 |
| Vatan Partisi | 2 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
Doğanşar seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 33 | 2.963 | 2.322 | %78,4 | 2.217 | 105 |
Doğanşar mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alanköy | AK Parti | %56,1 | %12,2 | %59,4 | 69 |
| Alazlı Köyü | MHP | %32,5 | %57,5 | %93,5 | 46 |
| Arslantaş Köyü | AK Parti | %72,0 | %4,0 | %54,2 | 48 |
| Avcıçayı Köyü | AK Parti | %90,3 | %6,5 | %44,3 | 70 |
| Başekin Köyü | MHP | %23,0 | %57,4 | %66,0 | 97 |
| Beşağaç Köyü | AK Parti | %45,1 | %45,1 | %68,4 | 76 |
| Boyalı Köyü | AK Parti | %65,8 | %15,8 | %55,9 | 68 |
| Camikebir Mahallesi | Bağımsızlar | %18,7 | %4,0 | %83,3 | 204 |
| Cinci Mahallesi | MHP | %28,7 | %45,1 | %80,0 | 370 |
| Çalıcı Köyü | MHP | %18,2 | %60,6 | %47,8 | 69 |
| Çatpınar Köyü | AK Parti | %51,4 | %28,8 | %82,4 | 278 |
| Çay Mahallesi | MHP | %33,9 | %38,6 | %85,8 | 155 |
| Darıkol Köyü | MHP | %31,3 | %43,8 | %97,1 | 35 |
| Devrişağa Mahallesi | MHP | %22,6 | %50,0 | %88,7 | 150 |
| Ekinciler Köyü | AK Parti | %59,4 | %34,4 | %89,7 | 39 |
| Eskiköy | AK Parti | %45,9 | %43,4 | %93,9 | 131 |
| Göçüköy | AK Parti | %79,2 | %8,3 | %78,8 | 33 |
| İçdere Köyü | AK Parti | %52,6 | %31,6 | %92,5 | 67 |
| Kale Mahallesi | MHP | %13,0 | %38,9 | %87,1 | 139 |
| Karkın Köyü | MHP | %35,5 | %41,9 | %58,3 | 60 |
| Kıpçak Köyü | AK Parti | %60,0 | %12,0 | %79,7 | 64 |
| Kozağaç Köyü | MHP | %30,4 | %39,1 | %77,4 | 31 |
| Kozlu Köyü | AK Parti | %38,8 | %24,5 | %82,3 | 62 |
| Okçulu Köyü | AK Parti | %65,1 | %22,2 | %95,5 | 67 |
| Ortaköy | MHP | %35,5 | %61,3 | %88,6 | 70 |
| Ömerağa Mahallesi | MHP | %19,4 | %59,7 | %85,8 | 176 |
| Sarısuvat Köyü | AK Parti | %69,7 | %22,7 | %91,7 | 72 |
| Söbüler Köyü | AK Parti | %50,0 | %17,5 | %50,0 | 84 |
| Tavza Köyü | AK Parti | %78,8 | %15,2 | %56,9 | 58 |
| Ütük Köyü | AK Parti | %62,1 | %31,0 | %96,7 | 30 |
| Yavşancık Köyü | AK Parti | %76,9 | %23,1 | %56,0 | 25 |
| Yeşilçukur Köyü | AK Parti | %70,0 | %30,0 | %50,0 | 20 |
İlgili sonuçlar