İmranlı 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
İmranlı sonuçlarında CHP %44,6 ile birinci, AK Parti %30,5 ile ikinci; fark 14,1 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%28,6) 16,0 puan üstünde. Bağımsızlar Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %20,3 (+20,0 puan). 109 mahalle ve köy arasından 57'sinde CHP önde. CHP en güçlü Delice Köyü (%100,0); AK Parti en güçlü Türkkeşlik Köyü (%98,2). Katılım %81,1 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
İmranlı 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — İmranlı, Sivas, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | İmranlı | Sivas | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 2.879 | %44,6 | %14,4 | %28,6 | +16,0 |
| AK Parti | 1.969 | %30,5 | %44,7 | %42,7 | −12,2 |
| Bağımsızlar | 1.309 | %20,3 | %1,0 | %0,3 | +20,0 |
| BBP | 127 | %2,0 | %21,4 | %1,9 | +0,1 |
| BTP | 102 | %1,6 | %0,3 | %0,3 | +1,3 |
| Saadet | 53 | %0,8 | %1,5 | %2,8 | −2,0 |
| Vatan Partisi | 16 | %0,2 | %0,1 | %0,2 | +0,0 |
İmranlı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 112 | 8.259 | 6.694 | %81,1 | 6.455 | 239 |
İmranlı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçakale Köyü | Bağımsızlar | %8,3 | %0,0 | %109,1 | 11 |
| Akkaya Köyü | CHP | %82,1 | %3,6 | %90,3 | 31 |
| Alacahacı Köyü | Bağımsızlar | %23,5 | %0,0 | %70,8 | 24 |
| Altınca Köyü | CHP | %54,8 | %3,2 | %76,2 | 42 |
| Ardıçalan Köyü | AK Parti | %18,8 | %64,1 | %73,6 | 87 |
| Arık Köyü | CHP | %78,8 | %0,8 | %94,7 | 132 |
| Aşağıboğaz Köyü | Bağımsızlar | %35,2 | %0,0 | %96,6 | 58 |
| Aşağıçulha Köyü | CHP | %43,3 | %3,3 | %65,2 | 46 |
| Aşağışeyhli Köyü | AK Parti | %0,0 | %71,4 | %58,3 | 12 |
| Atlıca Köyü | Bağımsızlar | %40,6 | %3,1 | %74,4 | 43 |
| Avşar Köyü | Bağımsızlar | %17,1 | %14,6 | %69,5 | 59 |
| Aydın Köyü | Bağımsızlar | %11,8 | %5,9 | %53,1 | 32 |
| Aydoğan Köyü | CHP | %48,5 | %9,1 | %66,0 | 50 |
| Bağyazı Köyü | Bağımsızlar | %40,0 | %10,0 | %58,8 | 17 |
| Bahadun Köyü | AK Parti | %40,0 | %40,0 | %50,0 | 30 |
| Bahtiyar Köyü | AK Parti | %4,8 | %78,6 | %95,5 | 44 |
| Bardaklı Köyü | CHP | %65,7 | %22,9 | %97,3 | 37 |
| Başlıca Köyü | CHP | %81,3 | %6,3 | %55,2 | 29 |
| Becek Köyü | Bağımsızlar | %12,5 | %25,0 | %55,2 | 29 |
| Beğendik Köyü | CHP | %85,5 | %10,1 | %93,5 | 77 |
| Boğanak Köyü | Bağımsızlar | %13,3 | %2,2 | %93,8 | 48 |
| Boğazören Köyü | CHP | %69,1 | %6,5 | %90,6 | 139 |
| Borular Köyü | CHP | %43,6 | %2,6 | %65,0 | 60 |
| Bulgurluk Köyü | Bağımsızlar | %30,8 | %0,0 | %61,9 | 21 |
| Celaldamı Köyü | Bağımsızlar | %0,0 | %9,1 | %91,7 | 12 |
| Cerit Köyü | Bağımsızlar | %33,3 | %3,3 | %66,3 | 92 |
| Çalıyurt Köyü | Bağımsızlar | %21,7 | %13,0 | %69,7 | 33 |
| Çarşıbaşı Mahallesi | AK Parti | %32,3 | %54,0 | %91,5 | 283 |
| Çukuryurt Köyü | AK Parti | %32,8 | %64,1 | %65,1 | 106 |
| Dağyurdu Köyü | CHP | %74,6 | %11,3 | %86,9 | 84 |
| Darıseki Köyü | CHP | %72,4 | %0,0 | %95,1 | 81 |
| Delice Köyü | CHP | %100,0 | %0,0 | %71,3 | 108 |
| Demirtaş Köyü | Bağımsızlar | %43,5 | %2,9 | %88,2 | 85 |
| Dereköy | CHP | %92,3 | %7,7 | %38,2 | 34 |
| Doğançal Köyü | CHP | %69,2 | %0,0 | %86,7 | 45 |
| Durcan Mahallesi | AK Parti | %11,8 | %78,0 | %80,8 | 172 |
| Ekincik Köyü | CHP | %70,0 | %30,0 | %66,7 | 30 |
| Erdemşah Köyü | AK Parti | %12,5 | %50,0 | %47,1 | 17 |
| Eskidere Köyü | AK Parti | %39,3 | %51,8 | %84,8 | 66 |
| Eskikapumahmut Köyü | CHP | %63,9 | %1,4 | %94,0 | 83 |
| Eskikeşlik Köyü | CHP | %60,0 | %22,2 | %82,7 | 110 |
| Gelenli Köyü | CHP | %75,0 | %11,1 | %84,1 | 44 |
| Gelintarla Köyü | AK Parti | %16,0 | %60,0 | %104,2 | 24 |
| Gökçebel Köyü | CHP | %50,0 | %0,0 | %73,2 | 71 |
| Gökdere Köyü | CHP | %91,7 | %0,0 | %57,1 | 21 |
| Görünmezkale Köyü | CHP | %57,6 | %3,0 | %86,8 | 38 |
| Güven Köyü | AK Parti | %31,3 | %37,5 | %91,7 | 36 |
| Haliller Köyü | Bağımsızlar | %40,9 | %4,5 | %68,8 | 32 |
| Kapukaya Köyü | CHP | %80,6 | %3,6 | %75,1 | 185 |
| Kapumahmut Köyü | Bağımsızlar | %8,6 | %1,7 | %92,2 | 129 |
| Karaboğaz Köyü | AK Parti | %7,0 | %92,0 | %83,3 | 120 |
| Karacahisar Köyü | CHP | %84,8 | %12,1 | %74,5 | 47 |
| Karacaören Köyü | CHP | %58,8 | %1,2 | %80,0 | 110 |
| Karaçayır Köyü | CHP | %44,4 | %11,1 | %66,7 | 27 |
| Karahüseyin Köyü | Bağımsızlar | %0,0 | %26,3 | %46,3 | 41 |
| Karapınar Köyü | AK Parti | %22,2 | %77,8 | %94,7 | 38 |
| Karataş Köyü | CHP | %83,9 | %1,6 | %78,0 | 82 |
| Karatekin Mahallesi | AK Parti | %17,1 | %62,2 | %84,1 | 302 |
| Karlık Köyü | CHP | %78,6 | %4,8 | %97,8 | 45 |
| Karşıyaka Mahallesi | CHP | %46,8 | %38,4 | %83,2 | 722 |
| Kasaplar Köyü | CHP | %64,0 | %8,0 | %88,5 | 87 |
| Kavalcık Köyü | CHP | %83,3 | %5,6 | %52,8 | 36 |
| Kemreli Köyü | Bağımsızlar | %25,0 | %16,7 | %46,2 | 26 |
| Kerimoğlu Köyü | CHP | %38,1 | %4,8 | %43,1 | 51 |
| Kevenli Köyü | CHP | %56,3 | %12,5 | %69,6 | 23 |
| Kılıçköy | CHP | %77,1 | %3,6 | %87,8 | 164 |
| Kılıçlar Köyü | Bağımsızlar | %41,5 | %4,9 | %91,1 | 45 |
| Kızılırmak Mahallesi | AK Parti | %32,2 | %46,6 | %83,8 | 548 |
| Kızılmezraa Köyü | CHP | %47,2 | %5,6 | %94,9 | 39 |
| Kızıltepe Köyü | CHP | %56,0 | %6,0 | %68,5 | 73 |
| Koçgediği Köyü | CHP | %58,8 | %5,9 | %75,6 | 45 |
| Koruköy | Bağımsızlar | %28,0 | %0,0 | %59,5 | 42 |
| Koyunkaya Köyü | CHP | %69,8 | %11,3 | %86,9 | 61 |
| Körabbas Köyü | Bağımsızlar | %0,0 | %5,9 | %89,5 | 19 |
| Kuzköy | CHP | %95,8 | %0,0 | %34,3 | 70 |
| Madenköy | CHP | %68,7 | %3,0 | %69,7 | 145 |
| Ortakdaracık Köyü | Bağımsızlar | %11,5 | %0,0 | %78,8 | 33 |
| Ortaköy | CHP | %47,7 | %18,2 | %75,0 | 60 |
| Piredede Köyü | CHP | %58,3 | %41,7 | %92,9 | 14 |
| Refik Köyü | AK Parti | %6,3 | %75,0 | %55,2 | 29 |
| Sandal Köyü | Bağımsızlar | %35,5 | %3,2 | %97,0 | 33 |
| Sinek Köyü | CHP | %53,1 | %29,7 | %98,5 | 67 |
| Söğütlü Köyü | Bağımsızlar | %0,0 | %12,5 | %106,7 | 15 |
| Taşdelen Köyü | Bağımsızlar | %0,0 | %7,7 | %76,5 | 17 |
| Taşlıca Köyü | CHP | %66,7 | %0,0 | %90,5 | 21 |
| Toklucak Köyü | CHP | %86,3 | %5,9 | %93,4 | 61 |
| Topallar Köyü | CHP | %63,6 | %0,0 | %84,6 | 13 |
| Toptaş Köyü | CHP | %94,4 | %0,0 | %78,3 | 23 |
| Tuzözü Köyü | AK Parti | %17,6 | %50,0 | %79,1 | 43 |
| Türkkeşlik Köyü | AK Parti | %1,1 | %98,2 | %84,5 | 328 |
| Türkyenice Köyü | CHP | %43,8 | %14,6 | %88,9 | 54 |
| Uyanık Köyü | AK Parti | %1,3 | %94,7 | %81,1 | 95 |
| Uzuntemür Köyü | CHP | %69,6 | %17,4 | %51,1 | 45 |
| Valituncel Mahallesi | AK Parti | %33,3 | %53,1 | %80,4 | 260 |
| Yakayeri Köyü | Bağımsızlar | %12,5 | %12,5 | %80,0 | 10 |
| Yapraklıpınar Köyü | CHP | %100,0 | %0,0 | %88,9 | 9 |
| Yaylacık Mahallesi | CHP | %70,4 | %7,4 | %100,0 | 30 |
| Yazıkavak Köyü | Bağımsızlar | %33,3 | %9,5 | %55,3 | 38 |
| Yazılı Köyü | CHP | %100,0 | %0,0 | %78,9 | 19 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %28,8 | %65,8 | %92,0 | 88 |
| Yenidoğan Mahallesi | AK Parti | %20,5 | %74,4 | %84,8 | 145 |
| Yenikent Köyü | AK Parti | %29,0 | %61,3 | %86,5 | 37 |
| Yeniköy | AK Parti | %20,0 | %50,0 | %55,6 | 18 |
| Yoncabayırı Köyü | CHP | %66,2 | %9,6 | %92,7 | 150 |
| Yozyatağı Köyü | CHP | %89,6 | %1,9 | %96,4 | 112 |
| Yukarıboğaz Köyü | CHP | %71,9 | %6,3 | %72,7 | 44 |
| Yukarıçulha Köyü | Bağımsızlar | %35,3 | %17,6 | %43,9 | 41 |
| Yünören Köyü | CHP | %44,7 | %23,4 | %88,7 | 53 |
| Yürektaşı Köyü | CHP | %50,0 | %0,0 | %100,0 | 67 |
İlgili sonuçlar