Nazımiye 2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Nazımiye sonuçlarında Kemal Kılıçdaroğlu %86,1 ile birinci, Recep Tayyip Erdoğan %9,2 ile ikinci; fark 76,9 puan. Kemal Kılıçdaroğlu burada Türkiye ortalamasının (%45,1) 41,0 puan üstünde. 18 mahalle ve köy arasından 18'inde Kemal Kılıçdaroğlu önde. Kemal Kılıçdaroğlu en güçlü Güneycik Köyü (%100,0); Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Yiğitler Köyü (%31,4). Katılım %89,8 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Nazımiye 2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Nazımiye, Tunceli, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Nazımiye | Tunceli | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.038 | %86,1 | %80,3 | %45,1 | +41,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 217 | %9,2 | %16,2 | %49,2 | −40,1 |
| Sinan Oğan | 110 | %4,6 | %3,4 | %5,3 | −0,6 |
| Muharrem İnce | 2 | %0,1 | %0,1 | %0,4 | −0,3 |
Nazımiye seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 21 | 2.669 | 2.397 | %89,8 | 2.367 | 30 |
Nazımiye mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Kemal Kılıçdaroğlu | Recep Tayyip Erdoğan | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aşağıdoluca Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,1 | %3,7 | %84,3 | 415 |
| Ballıca Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,9 | %11,5 | %103,3 | 60 |
| Bostanlı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,7 | %11,1 | %106,7 | 60 |
| Büyükyurt Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,4 | %15,9 | %113,5 | 74 |
| Çevrecik Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,1 | %1,9 | %100,0 | 53 |
| Dereova Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,6 | %7,3 | %92,4 | 211 |
| Geriş Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,0 | %2,0 | %84,1 | 63 |
| Güneycik Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %100,0 | %0,0 | %103,0 | 33 |
| Günlüce Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,7 | %16,2 | %125,0 | 60 |
| Güzelpınar Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,8 | %3,2 | %98,5 | 65 |
| Kapıbaşı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,1 | %5,9 | %113,3 | 15 |
| Kılköy | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,2 | %18,5 | %90,0 | 60 |
| Merkez Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,7 | %9,0 | %79,5 | 1.117 |
| Sapköy | Kemal Kılıçdaroğlu | %100,0 | %0,0 | %97,7 | 44 |
| Sarıyayla Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,3 | %10,9 | %109,9 | 161 |
| Turnayolu Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,8 | %2,2 | %97,8 | 46 |
| Yazgeldi Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,3 | %20,4 | %125,0 | 40 |
| Yiğitler Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,7 | %31,4 | %96,7 | 92 |
İlgili sonuçlar