Pertek 2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Pertek sonuçlarında Kemal Kılıçdaroğlu %74,3 ile birinci, Recep Tayyip Erdoğan %23,4 ile ikinci; fark 50,9 puan. Kemal Kılıçdaroğlu burada Türkiye ortalamasının (%45,1) 29,2 puan üstünde. 36 mahalle ve köy arasından 30'unda Kemal Kılıçdaroğlu önde. Kemal Kılıçdaroğlu en güçlü Yeniköy (%98,4); Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Ayazpınar Köyü (%94,3). Katılım %88,3 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Pertek 2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Pertek, Tunceli, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Pertek | Tunceli | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 5.672 | %74,3 | %80,3 | %45,1 | +29,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.787 | %23,4 | %16,2 | %49,2 | −25,8 |
| Sinan Oğan | 165 | %2,2 | %3,4 | %5,3 | −3,1 |
| Muharrem İnce | 13 | %0,2 | %0,1 | %0,4 | −0,2 |
Pertek seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 48 | 8.755 | 7.735 | %88,3 | 7.637 | 98 |
Pertek mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Kemal Kılıçdaroğlu | Recep Tayyip Erdoğan | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akdemir Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,3 | %10,3 | %98,2 | 170 |
| Ardıç Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,5 | %10,8 | %100,8 | 121 |
| Aşağıgülbahçe Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,3 | %4,5 | %89,0 | 100 |
| Ayazpınar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %3,6 | %94,3 | %84,8 | 165 |
| Ballıdut Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,7 | %11,4 | %109,4 | 32 |
| Beydamı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,5 | %5,4 | %99,0 | 96 |
| Bulgurtepe Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %32,6 | %63,0 | %95,8 | 48 |
| Camikebir Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,1 | %39,9 | %86,1 | 238 |
| Çakırbahçe Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,0 | %14,0 | %101,9 | 107 |
| Çukurca Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %8,1 | %90,7 | %80,7 | 109 |
| Demirsaban Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,5 | %7,0 | %94,7 | 75 |
| Dere Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,0 | %28,2 | %96,0 | 75 |
| Derebaşı Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,9 | %42,1 | %86,6 | 194 |
| Dereli Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %49,4 | %50,6 | %91,2 | 91 |
| Dorutay Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,7 | %9,2 | %97,9 | 188 |
| Elmakaşı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,4 | %3,6 | %96,0 | 173 |
| Geçityaka Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,6 | %12,4 | %105,1 | 118 |
| Gövdeli Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,3 | %6,7 | %100,0 | 15 |
| Günboğazı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,6 | %15,2 | %97,4 | 230 |
| İstiklal Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,5 | %22,5 | %83,4 | 3.279 |
| Kacarlar Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,4 | %2,6 | %92,9 | 168 |
| Kaledibi Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,6 | %32,3 | %80,6 | 494 |
| Koçpınar Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,0 | %23,0 | %84,7 | 236 |
| Kolankaya Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,8 | %15,2 | %117,9 | 28 |
| Konaklar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %5,2 | %89,6 | %86,5 | 156 |
| Korluca Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,3 | %20,7 | %83,3 | 36 |
| Mercimek Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,3 | %5,7 | %100,0 | 105 |
| Pınarlar Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,9 | %3,4 | %91,1 | 586 |
| Sağman Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %11,5 | %85,8 | %87,2 | 133 |
| Soğukpınar Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,0 | %27,2 | %86,7 | 638 |
| Söğütlütepe Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,7 | %5,3 | %95,1 | 61 |
| Tozkoparan Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,7 | %4,0 | %96,2 | 131 |
| Ulupınar Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,4 | %3,8 | %93,6 | 140 |
| Yeniköy | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,4 | %1,6 | %98,5 | 131 |
| Yukarıgülbahçe Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,0 | %10,0 | %110,9 | 46 |
| Yukarıyakabaşı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,0 | %2,3 | %102,4 | 42 |
İlgili sonuçlar