Ovacık 2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Ovacık sonuçlarında Kemal Kılıçdaroğlu %87,9 ile birinci, Recep Tayyip Erdoğan %8,7 ile ikinci; fark 79,2 puan. Kemal Kılıçdaroğlu burada Türkiye ortalamasının (%45,1) 42,8 puan üstünde. 33 mahalle ve köy arasından 33'ünde Kemal Kılıçdaroğlu önde. Kemal Kılıçdaroğlu en güçlü Ağaçpınar Köyü (%100,0); Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Adaköy (%24,4). Katılım %86,1 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Ovacık 2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Ovacık, Tunceli, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Ovacık | Tunceli | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4.190 | %87,9 | %80,3 | %45,1 | +42,8 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 416 | %8,7 | %16,2 | %49,2 | −40,5 |
| Sinan Oğan | 152 | %3,2 | %3,4 | %5,3 | −2,1 |
| Muharrem İnce | 8 | %0,2 | %0,1 | %0,4 | −0,2 |
Ovacık seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 41 | 5.591 | 4.815 | %86,1 | 4.766 | 49 |
Ovacık mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Kemal Kılıçdaroğlu | Recep Tayyip Erdoğan | Katılım | Seçmen |
|---|
| 94 Mahallesi Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,8 | %8,7 | %81,6 | 799 |
| Adaköy | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,0 | %24,4 | %159,6 | 57 |
| Ağaçpınar Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %100,0 | %0,0 | %92,3 | 26 |
| Aşağıtorunoba Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,1 | %6,7 | %95,2 | 189 |
| Bilgeç Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %100,0 | %0,0 | %166,7 | 9 |
| Burnak Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,5 | %7,0 | %105,5 | 55 |
| Buzlutepe Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,2 | %12,9 | %134,8 | 23 |
| Cevizlidere Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,5 | %0,0 | %108,8 | 34 |
| Çakmaklı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %99,1 | %0,0 | %85,0 | 127 |
| Çatköy | Kemal Kılıçdaroğlu | %100,0 | %0,0 | %104,5 | 22 |
| Çayüstü Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %100,0 | %0,0 | %105,3 | 19 |
| Eğripınar Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,8 | %0,5 | %83,6 | 220 |
| Eskigedik Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %100,0 | %0,0 | %129,4 | 17 |
| Güneykonak Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %99,4 | %0,6 | %84,7 | 203 |
| Hanuşağı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,1 | %3,4 | %103,5 | 86 |
| Işıkvuran Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %100,0 | %0,0 | %111,1 | 18 |
| Kandolar Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,6 | %22,7 | %78,0 | 1.488 |
| Karataş Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,7 | %18,2 | %122,2 | 18 |
| Karayonca Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,5 | %14,7 | %121,4 | 28 |
| Kızık Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,9 | %2,1 | %92,5 | 53 |
| Koyungölü Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %100,0 | %0,0 | %89,4 | 265 |
| Köseler Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %100,0 | %0,0 | %79,7 | 133 |
| Mollaaliler Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,8 | %3,2 | %96,9 | 32 |
| Paşadüzü Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %100,0 | %0,0 | %90,3 | 72 |
| Pulur Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,6 | %2,1 | %82,5 | 1.015 |
| Söğütlü Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,0 | %21,9 | %168,4 | 19 |
| Tatuşağı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,8 | %2,2 | %75,0 | 60 |
| Topuzlu Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %100,0 | %0,0 | %89,2 | 74 |
| Yaylagünü Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,5 | %16,5 | %126,5 | 68 |
| Yazıören Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,4 | %3,6 | %116,7 | 24 |
| Yenikonak Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %100,0 | %0,0 | %128,6 | 21 |
| Yeşilyazı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %99,3 | %0,7 | %76,0 | 192 |
| Ziyaret Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %100,0 | %0,0 | %93,6 | 125 |
İlgili sonuçlar