Tunceli Merkez 2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Tunceli Merkez sonuçlarında Kemal Kılıçdaroğlu %84,8 ile birinci, Recep Tayyip Erdoğan %11,3 ile ikinci; fark 73,5 puan. Kemal Kılıçdaroğlu burada Türkiye ortalamasının (%45,1) 39,7 puan üstünde. 33 mahalle ve köy arasından 33'ünde Kemal Kılıçdaroğlu önde. Kemal Kılıçdaroğlu en güçlü Dikenli Köyü (%100,0); Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Sarıtaş Köyü (%37,8). Katılım %87,3 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Tunceli Merkez 2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Tunceli Merkez, Tunceli, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Tunceli Merkez | Tunceli | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 21.259 | %84,8 | %80,3 | %45,1 | +39,7 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.841 | %11,3 | %16,2 | %49,2 | −37,9 |
| Sinan Oğan | 954 | %3,8 | %3,4 | %5,3 | −1,5 |
| Muharrem İnce | 18 | %0,1 | %0,1 | %0,4 | −0,3 |
Tunceli Merkez seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 106 | 28.962 | 25.273 | %87,3 | 25.072 | 201 |
Tunceli Merkez mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Kemal Kılıçdaroğlu | Recep Tayyip Erdoğan | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aktuluk Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,4 | %14,7 | %86,3 | 780 |
| Alibaba Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,0 | %1,9 | %83,6 | 1.678 |
| Atadoğdu Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,3 | %1,7 | %95,1 | 61 |
| Atatürk Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,2 | %16,0 | %87,6 | 13.878 |
| Başakçı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,5 | %9,1 | %90,1 | 233 |
| Batman Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,3 | %0,9 | %93,5 | 123 |
| Böğürtlen Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,4 | %2,9 | %92,8 | 263 |
| Buğulu Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,8 | %18,1 | %96,0 | 150 |
| Burmageçit Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,5 | %11,4 | %82,9 | 474 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,6 | %7,7 | %85,6 | 4.120 |
| Demirkapı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,2 | %5,1 | %97,9 | 140 |
| Dikenli Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %100,0 | %0,0 | %93,8 | 16 |
| Eğriyamaç Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 30 |
| Esentepe Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,2 | %1,7 | %85,6 | 834 |
| Geyiksuyu Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,8 | %28,9 | %87,3 | 480 |
| Gökçek Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,8 | %3,3 | %88,1 | 412 |
| Gözen Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 13 |
| Güleç Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,0 | %10,3 | %98,6 | 140 |
| İsmet İnönü Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,5 | %1,4 | %86,7 | 833 |
| Kanoğlu Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %100,0 | %0,0 | %95,1 | 61 |
| Karşılar Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,2 | %17,7 | %101,3 | 78 |
| Kocakoç Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,4 | %5,4 | %92,6 | 565 |
| Kopuzlar Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,4 | %1,6 | %89,0 | 145 |
| Köklüce Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,7 | %0,0 | %100,0 | 44 |
| Moğultay Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,4 | %5,8 | %83,1 | 2.099 |
| Okurlar Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,8 | %5,5 | %94,1 | 135 |
| Pınar Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %100,0 | %0,0 | %113,3 | 15 |
| Sarıtaş Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,8 | %37,8 | %125,0 | 60 |
| Suvat Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,0 | %18,6 | %130,4 | 112 |
| Tahtköy | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,9 | %7,1 | %140,0 | 10 |
| Tüllük Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,1 | %11,8 | %88,3 | 214 |
| Yeni Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,3 | %2,2 | %82,8 | 675 |
| Yolkonak Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,0 | %7,8 | %98,9 | 91 |
İlgili sonuçlar