Atkaracalar 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
Atkaracalar sonuçlarında AK Parti %54,4 ile birinci, MHP %22,8 ile ikinci; fark 31,6 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%34,9) 19,5 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %22,8 (+12,9 puan). 19 mahalle ve köy arasından 19'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Kükürt Köyü (%80,2); MHP en güçlü Eyüpözü Köyü (%41,9). Katılım %85,6 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Atkaracalar 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Atkaracalar, Çankırı, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Atkaracalar | Çankırı | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 1.498 | %54,4 | %41,7 | %34,9 | +19,5 |
| MHP | 628 | %22,8 | %31,1 | %9,9 | +12,9 |
| İYİ Parti | 435 | %15,8 | %18,1 | %9,8 | +6,0 |
| Yeniden Refah | 43 | %1,6 | %3,0 | %2,8 | −1,3 |
| Zafer Partisi | 37 | %1,3 | %1,5 | %2,3 | −0,9 |
| BBP | 23 | %0,8 | %1,0 | %1,0 | −0,1 |
| Memleket | 11 | %0,4 | %0,5 | %0,9 | −0,5 |
| AP | 11 | %0,4 | %0,3 | %0,2 | +0,2 |
| Yeşil Sol Parti | 10 | %0,4 | %0,3 | %8,8 | −8,4 |
| TİP | 8 | %0,3 | %0,2 | %1,7 | −1,4 |
| ANAP | 8 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| Millet | 8 | %0,3 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
| Genç Parti | 4 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| SOL Parti | 3 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Milli Yol | 2 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| HAK-PAR | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Vatan Partisi | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| YP | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| TKP | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| TKH | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Atkaracalar seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 20 | 3.287 | 2.813 | %85,6 | 2.753 | 60 |
Atkaracalar mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Budakpınar Köyü | AK Parti | %56,8 | %27,3 | %86,5 | 104 |
| Çardaklı-Bozkuş Mahallesi | AK Parti | %44,1 | %29,6 | %88,6 | 175 |
| Çardaklı-Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %58,7 | %17,4 | %93,2 | 132 |
| Çardaklı-Hürriyet Mahallesi | AK Parti | %64,3 | %17,6 | %85,7 | 259 |
| Çardaklı-Mustafa Kemal Mahallesi | AK Parti | %50,5 | %33,0 | %86,7 | 113 |
| Çardaklı-Nevzat Ayaz Mahallesi | AK Parti | %58,2 | %19,9 | %76,9 | 260 |
| Demirli Köyü | AK Parti | %74,0 | %16,0 | %80,6 | 67 |
| Eyüpözü Köyü | AK Parti | %46,8 | %41,9 | %93,9 | 66 |
| Gazibey Mahallesi | AK Parti | %50,9 | %24,0 | %84,0 | 599 |
| Hoca Mahallesi | AK Parti | %44,7 | %24,5 | %78,9 | 123 |
| Hüyükköy | AK Parti | %59,6 | %22,1 | %84,4 | 128 |
| Ilıpınar Mahallesi | AK Parti | %66,3 | %14,9 | %87,1 | 116 |
| İlker Mahallesi | AK Parti | %47,1 | %25,3 | %86,2 | 349 |
| Kıran Mahallesi | AK Parti | %46,1 | %21,9 | %84,5 | 373 |
| Kızılibrik Köyü | AK Parti | %58,7 | %17,4 | %100,0 | 48 |
| Kükürt Köyü | AK Parti | %80,2 | %5,0 | %87,2 | 141 |
| Mollaosman Mahallesi | AK Parti | %46,9 | %29,2 | %92,2 | 128 |
| Susuz Köyü | AK Parti | %76,7 | %16,3 | %89,6 | 48 |
| Yakalı Köyü | AK Parti | %54,0 | %38,0 | %89,7 | 58 |
İlgili sonuçlar