Yapraklı 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
Yapraklı sonuçlarında AK Parti %54,4 ile birinci, MHP %30,7 ile ikinci; fark 23,8 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%34,9) 19,5 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %30,7 (+20,7 puan). 44 mahalle ve köy arasından 39'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Ayvaköy (%87,3); MHP en güçlü Balıbıdık Köyü (%52,1). Katılım %87,0 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Yapraklı 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Yapraklı, Çankırı, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Yapraklı | Çankırı | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 3.033 | %54,4 | %41,7 | %34,9 | +19,5 |
| MHP | 1.709 | %30,7 | %31,1 | %9,9 | +20,7 |
| İYİ Parti | 461 | %8,3 | %18,1 | %9,8 | −1,5 |
| Yeniden Refah | 117 | %2,1 | %3,0 | %2,8 | −0,7 |
| BBP | 64 | %1,1 | %1,0 | %1,0 | +0,2 |
| Zafer Partisi | 35 | %0,6 | %1,5 | %2,3 | −1,6 |
| ANAP | 16 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| Memleket | 9 | %0,2 | %0,5 | %0,9 | −0,8 |
| AP | 8 | %0,1 | %0,3 | %0,2 | −0,1 |
| Millet | 8 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Yeşil Sol Parti | 7 | %0,1 | %0,3 | %8,8 | −8,7 |
| TKP | 7 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Vatan Partisi | 6 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| SOL Parti | 6 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| HKP | 6 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| HAK-PAR | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Genç Parti | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| Milli Yol | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| TİP | 2 | %0,0 | %0,2 | %1,7 | −1,7 |
| YP | 2 | %0,0 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| TKH | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
Yapraklı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 46 | 6.535 | 5.687 | %87,0 | 5.573 | 114 |
Yapraklı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akyazı Mahallesi | AK Parti | %59,3 | %32,1 | %92,9 | 156 |
| Aşağı Mahallesi | AK Parti | %46,6 | %29,7 | %79,1 | 560 |
| Aşağıöz Köyü | MHP | %46,5 | %50,2 | %83,5 | 261 |
| Ayseki Köyü | AK Parti | %56,2 | %35,8 | %87,7 | 163 |
| Ayvaköy | AK Parti | %87,3 | %10,9 | %88,7 | 124 |
| Bademçay Köyü | AK Parti | %68,3 | %22,0 | %84,0 | 50 |
| Balıbıdık Köyü | MHP | %30,3 | %52,1 | %99,2 | 122 |
| Belibedir Köyü | AK Parti | %58,2 | %27,3 | %91,8 | 61 |
| Buğay Köyü | AK Parti | %65,7 | %20,0 | %98,1 | 107 |
| Buluca Köyü | AK Parti | %45,7 | %34,3 | %79,5 | 44 |
| Büyükakseki Köyü | AK Parti | %50,0 | %33,9 | %96,0 | 126 |
| Camikebir Mahallesi | AK Parti | %45,4 | %38,4 | %85,5 | 276 |
| Çakırlar Köyü | AK Parti | %62,3 | %29,0 | %88,4 | 86 |
| Çevrecik Köyü | MHP | %30,6 | %43,5 | %96,9 | 65 |
| Çiçekköy | AK Parti | %70,4 | %13,6 | %91,1 | 90 |
| Davutlar Köyü | AK Parti | %52,9 | %31,6 | %90,9 | 154 |
| Doğanbey Köyü | MHP | %30,4 | %35,4 | %87,1 | 93 |
| Gürmeç Köyü | AK Parti | %63,3 | %30,0 | %100,0 | 30 |
| İğdir Mahallesi | AK Parti | %42,6 | %23,0 | %92,6 | 68 |
| İkizören Köyü | AK Parti | %58,2 | %25,3 | %90,5 | 190 |
| Karacaözü Köyü | AK Parti | %54,3 | %28,3 | %93,5 | 139 |
| Kavak Mahallesi | AK Parti | %51,7 | %28,3 | %80,8 | 266 |
| Kayacık Köyü | AK Parti | %45,1 | %13,7 | %96,3 | 54 |
| Kaymaz Köyü | AK Parti | %62,9 | %22,9 | %90,9 | 77 |
| Kıvcak Köyü | AK Parti | %58,6 | %30,0 | %98,6 | 73 |
| Kirliakça Köyü | AK Parti | %63,8 | %27,5 | %100,0 | 69 |
| Kullar Köyü | AK Parti | %51,3 | %32,8 | %88,1 | 135 |
| Müsellim Köyü | AK Parti | %51,4 | %37,9 | %89,9 | 199 |
| Ovacık Köyü | AK Parti | %75,8 | %18,8 | %97,7 | 384 |
| Sarıkaya Köyü | AK Parti | %44,2 | %30,8 | %84,4 | 256 |
| Sazcığaz Köyü | AK Parti | %54,2 | %25,0 | %102,1 | 47 |
| Sofuoğlu Köyü | AK Parti | %62,8 | %28,2 | %93,0 | 86 |
| Subaşı Köyü | AK Parti | %62,0 | %28,0 | %91,7 | 109 |
| Şeyh Osman Köyü | AK Parti | %52,7 | %35,7 | %92,4 | 197 |
| Topuzsaray Köyü | AK Parti | %65,7 | %21,7 | %96,3 | 217 |
| Yakadere Köyü | AK Parti | %72,5 | %22,5 | %96,4 | 84 |
| Yakaköy | AK Parti | %59,3 | %22,0 | %93,9 | 66 |
| Yamaçbaşı Köyü | AK Parti | %81,8 | %18,2 | %97,1 | 35 |
| Yenice Köyü | AK Parti | %70,3 | %20,3 | %94,0 | 84 |
| Yeşilyayla Köyü | AK Parti | %55,2 | %31,0 | %93,5 | 31 |
| Yukarı Mahallesi | MHP | %37,4 | %38,8 | %84,7 | 170 |
| Yukarıöz Köyü | AK Parti | %46,5 | %40,5 | %60,8 | 625 |
| Yüklü Köyü | AK Parti | %50,4 | %32,3 | %91,0 | 255 |
| Zekeriyaköy | AK Parti | %43,8 | %31,3 | %94,1 | 51 |
İlgili sonuçlar