Bayramören 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
Bayramören sonuçlarında AK Parti %60,7 ile birinci, MHP %19,8 ile ikinci; fark 40,9 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%34,9) 25,7 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %19,8 (+9,8 puan). 30 mahalle ve köy arasından 29'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Yaylatepesi Köyü (%97,4); MHP en güçlü İncekaya Köyü (%40,3). Katılım %86,1 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Bayramören 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Bayramören, Çankırı, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Bayramören | Çankırı | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 1.108 | %60,7 | %41,7 | %34,9 | +25,7 |
| MHP | 361 | %19,8 | %31,1 | %9,9 | +9,8 |
| İYİ Parti | 241 | %13,2 | %18,1 | %9,8 | +3,4 |
| Yeniden Refah | 31 | %1,7 | %3,0 | %2,8 | −1,1 |
| Zafer Partisi | 14 | %0,8 | %1,5 | %2,3 | −1,5 |
| BBP | 11 | %0,6 | %1,0 | %1,0 | −0,4 |
| ANAP | 9 | %0,5 | %0,2 | %0,1 | +0,4 |
| AP | 7 | %0,4 | %0,3 | %0,2 | +0,2 |
| Memleket | 5 | %0,3 | %0,5 | %0,9 | −0,7 |
| HAK-PAR | 4 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Vatan Partisi | 4 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| TİP | 3 | %0,2 | %0,2 | %1,7 | −1,6 |
| Yeşil Sol Parti | 2 | %0,1 | %0,3 | %8,8 | −8,7 |
| Genç Parti | 2 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| SOL Parti | 2 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| YP | 2 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| HKP | 2 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| TKH | 2 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,1 |
| Millet | 1 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Milli Yol | 1 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
Bayramören seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 30 | 2.190 | 1.885 | %86,1 | 1.826 | 59 |
Bayramören mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akgüney Köyü | AK Parti | %52,0 | %20,0 | %92,9 | 28 |
| Akseki Köyü | AK Parti | %71,8 | %5,1 | %88,6 | 44 |
| Boğazkaya Köyü | AK Parti | %65,0 | %10,0 | %95,7 | 23 |
| Çakırbağ Köyü | AK Parti | %58,1 | %20,9 | %82,7 | 52 |
| Çayırcık Köyü | AK Parti | %76,0 | %16,0 | %89,7 | 29 |
| Dalkoz Köyü | AK Parti | %54,2 | %20,5 | %81,7 | 104 |
| Dereköy | AK Parti | %71,4 | %14,3 | %107,4 | 27 |
| Dolaşlar Köyü | AK Parti | %52,0 | %32,0 | %80,2 | 96 |
| Erenler Köyü | AK Parti | %60,2 | %24,1 | %84,8 | 132 |
| Feriz Köyü | AK Parti | %45,8 | %25,0 | %85,7 | 28 |
| Göynükören Köyü | AK Parti | %70,2 | %7,4 | %85,0 | 120 |
| Harmancık Köyü | AK Parti | %83,1 | %1,5 | %88,2 | 76 |
| İncekaya Köyü | AK Parti | %45,8 | %40,3 | %97,5 | 81 |
| Karakuzu Köyü | AK Parti | %77,1 | %16,2 | %86,3 | 124 |
| Karataş Köyü | AK Parti | %76,5 | %11,8 | %82,8 | 64 |
| Kavakköy | AK Parti | %50,0 | %37,1 | %91,1 | 79 |
| Koçlu Köyü | AK Parti | %80,0 | %10,0 | %83,7 | 86 |
| Köprülübey Mahallesi | AK Parti | %59,5 | %21,4 | %86,0 | 50 |
| Merkez Mahallesi | İYİ Parti | %33,5 | %18,8 | %74,5 | 235 |
| Oluklu Köyü | AK Parti | %56,7 | %28,3 | %88,4 | 69 |
| Oymaağaç Köyü | AK Parti | %77,3 | %11,4 | %77,6 | 58 |
| Sarıkaya Köyü | AK Parti | %74,1 | %11,1 | %93,1 | 29 |
| Topçu Köyü | AK Parti | %57,6 | %28,8 | %90,9 | 66 |
| Ulumelan Köyü | AK Parti | %64,5 | %21,0 | %78,0 | 82 |
| Üçgazi Köyü | AK Parti | %45,9 | %29,7 | %90,9 | 44 |
| Yaylatepesi Köyü | AK Parti | %97,4 | %2,6 | %102,7 | 37 |
| Yazıören Köyü | AK Parti | %67,3 | %18,4 | %98,1 | 52 |
| Yurtpınar Köyü | AK Parti | %47,6 | %21,4 | %107,7 | 39 |
| Yusufoğlu Köyü | AK Parti | %74,7 | %11,1 | %92,6 | 108 |
| Zübeyde Hanım Mahallesi | AK Parti | %41,0 | %32,0 | %81,3 | 128 |
İlgili sonuçlar