Kızılırmak 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
Kızılırmak sonuçlarında MHP %46,6 ile birinci, AK Parti %34,8 ile ikinci; fark 11,8 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%9,9) 36,7 puan üstünde. 29 mahalle ve köy arasından 14'ünde MHP önde. MHP en güçlü Yukarıalagöz Köyü (%71,3); AK Parti en güçlü Aşağıovacık Köyü (%65,9). Katılım %89,7 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kızılırmak 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Kızılırmak, Çankırı, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Kızılırmak | Çankırı | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| MHP | 2.411 | %46,6 | %31,1 | %9,9 | +36,7 |
| AK Parti | 1.800 | %34,8 | %41,7 | %34,9 | −0,1 |
| İYİ Parti | 538 | %10,4 | %18,1 | %9,8 | +0,6 |
| BBP | 99 | %1,9 | %1,0 | %1,0 | +0,9 |
| Yeniden Refah | 92 | %1,8 | %3,0 | %2,8 | −1,1 |
| Zafer Partisi | 51 | %1,0 | %1,5 | %2,3 | −1,3 |
| Yeşil Sol Parti | 20 | %0,4 | %0,3 | %8,8 | −8,4 |
| Memleket | 19 | %0,4 | %0,5 | %0,9 | −0,6 |
| AP | 16 | %0,3 | %0,3 | %0,2 | +0,1 |
| ANAP | 16 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| TİP | 8 | %0,2 | %0,2 | %1,7 | −1,6 |
| HAK-PAR | 8 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Vatan Partisi | 8 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| SOL Parti | 4 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| Genç Parti | 3 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,2 |
| Millet | 2 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| YP | 2 | %0,0 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| TKH | 2 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| HKP | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| TKP | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| Milli Yol | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,0 | −0,0 |
Kızılırmak seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 33 | 5.866 | 5.263 | %89,7 | 5.169 | 94 |
Kızılırmak mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aşağıalagöz Köyü | MHP | %50,5 | %37,5 | %92,3 | 234 |
| Aşağıovacık Köyü | AK Parti | %22,4 | %65,9 | %98,9 | 88 |
| Bayanpınar Köyü | İYİ Parti | %14,5 | %32,7 | %91,7 | 60 |
| Bostanlı Köyü | AK Parti | %36,4 | %52,7 | %84,6 | 130 |
| Boyacıoğlu Köyü | AK Parti | %28,3 | %30,4 | %72,5 | 69 |
| Büyükbahçeli Köyü | İYİ Parti | %15,0 | %27,5 | %108,1 | 37 |
| Cacıklar Köyü | AK Parti | %34,7 | %46,5 | %98,0 | 147 |
| Güneykışla Köyü | MHP | %60,5 | %19,7 | %90,6 | 85 |
| Hacılar Köyü | MHP | %55,2 | %31,7 | %88,4 | 258 |
| Halaçlı Köyü | AK Parti | %31,9 | %52,1 | %93,0 | 157 |
| Hüseyinli Mahallesi | MHP | %39,9 | %31,3 | %88,7 | 230 |
| Kahyalı Köyü | AK Parti | %24,7 | %50,6 | %82,1 | 201 |
| Kapaklı Köyü | İYİ Parti | %16,3 | %30,2 | %89,8 | 49 |
| Karadibek Köyü | AK Parti | %25,0 | %48,8 | %93,2 | 88 |
| Karallı Köyü | MHP | %43,5 | %39,7 | %98,9 | 272 |
| Karamürsel Köyü | MHP | %40,6 | %23,1 | %88,0 | 191 |
| Karaömer Köyü | MHP | %39,4 | %24,2 | %84,8 | 79 |
| Kavlaklı Köyü | MHP | %61,6 | %24,5 | %89,3 | 243 |
| Kemallı Köyü | MHP | %69,3 | %25,0 | %88,4 | 241 |
| Korçullu Köyü | AK Parti | %43,6 | %45,6 | %91,2 | 227 |
| Kuzeykışla Köyü | MHP | %62,4 | %25,7 | %91,4 | 128 |
| Osmanlı Mahallesi | MHP | %44,1 | %33,9 | %85,7 | 546 |
| Sakarca Köyü | AK Parti | %33,3 | %47,9 | %97,5 | 120 |
| Saraycık Köyü | AK Parti | %31,5 | %46,3 | %82,1 | 67 |
| Tepealagöz Köyü | AK Parti | %36,4 | %47,0 | %91,6 | 166 |
| Tımarlı Köyü | MHP | %68,2 | %20,0 | %94,9 | 273 |
| Yeni Mahallesi | MHP | %44,4 | %35,6 | %85,3 | 939 |
| Yeniyapan Köyü | AK Parti | %10,9 | %37,0 | %93,9 | 49 |
| Yukarıalagöz Köyü | MHP | %71,3 | %22,1 | %93,3 | 492 |
İlgili sonuçlar