Akören 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Akören sonuçlarında MHP %34,4 ile birinci, Yeniden Refah %33,7 ile ikinci; fark 0,7 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%6,0) 28,5 puan üstünde. Yeniden Refah Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %33,7 (+26,9 puan). 14 mahalle ve köy arasından 6'sında MHP önde. MHP en güçlü Karahüyük Mahallesi (%55,0); Yeniden Refah en güçlü Belkuyu Mahallesi (%51,1). Katılım %90,9 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Akören 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Akören, Konya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Akören | Konya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| MHP | 1.309 | %34,4 | %4,5 | %6,0 | +28,5 |
| Yeniden Refah | 1.282 | %33,7 | %23,2 | %6,8 | +26,9 |
| Büyük Birlik | 958 | %25,2 | %3,1 | %1,2 | +24,0 |
| İYİ Parti | 126 | %3,3 | %3,4 | %4,6 | −1,3 |
| Zafer Partisi | 75 | %2,0 | %3,1 | %1,9 | +0,1 |
| Saadet | 26 | %0,7 | %2,8 | %1,2 | −0,5 |
| Millet | 11 | %0,3 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
| DEVA Partisi | 8 | %0,2 | %0,5 | %0,4 | −0,2 |
| BTP | 6 | %0,2 | %0,3 | %0,3 | −0,1 |
| HÜDA PAR | 1 | %0,0 | %0,3 | %0,6 | −0,6 |
| Gelecek Partisi | 1 | %0,0 | %0,2 | %0,1 | −0,1 |
Akören seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 20 | 4.397 | 3.997 | %90,9 | 3.803 | 194 |
Akören mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | Yeniden Refah | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağalar Mahallesi | Yeniden Refah | %30,4 | %31,8 | %86,6 | 732 |
| Ahmediye Mahallesi | MHP | %54,4 | %29,4 | %101,4 | 69 |
| Alanköy Mahallesi | MHP | %41,0 | %37,3 | %93,9 | 231 |
| Avdan Mahallesi | Yeniden Refah | %24,8 | %36,3 | %88,9 | 566 |
| Belkuyu Mahallesi | Yeniden Refah | %31,3 | %51,1 | %97,0 | 199 |
| Çatören Mahallesi | MHP | %45,7 | %24,7 | %94,7 | 206 |
| Dutlu Mahallesi | Büyük Birlik | %15,9 | %36,4 | %109,1 | 44 |
| Hacılar Mahallesi | Yeniden Refah | %28,4 | %32,5 | %94,4 | 195 |
| Karahüyük Mahallesi | MHP | %55,0 | %36,4 | %85,7 | 265 |
| Kayasu Mahallesi | MHP | %34,8 | %29,8 | %95,3 | 425 |
| Orhaniye Mahallesi | Yeniden Refah | %30,3 | %40,4 | %90,6 | 213 |
| Süleymaniye Mahallesi | MHP | %45,2 | %43,0 | %99,3 | 137 |
| Tülce Mahallesi | Yeniden Refah | %32,1 | %34,8 | %88,9 | 575 |
| Yeni Mahallesi | Büyük Birlik | %35,1 | %24,7 | %89,1 | 540 |
İlgili sonuçlar