Sarayönü 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Sarayönü sonuçlarında Yeniden Refah %35,6 ile birinci, AK Parti %31,7 ile ikinci; fark 3,9 puan. Yeniden Refah burada Türkiye ortalamasının (%6,8) 28,9 puan üstünde. Bağımsızlar Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %24,0 (+23,1 puan). 26 mahalle ve köy arasından 3'ünde Yeniden Refah önde. Yeniden Refah en güçlü Ladik Mahallesi (%74,6); AK Parti en güçlü Karabıyık Mahallesi (%66,7). Katılım %88,5 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Sarayönü 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Sarayönü, Konya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Sarayönü | Konya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Yeniden Refah | 6.372 | %35,6 | %23,2 | %6,8 | +28,9 |
| AK Parti | 5.669 | %31,7 | %39,6 | %33,0 | −1,3 |
| Bağımsızlar | 4.290 | %24,0 | %1,1 | %0,9 | +23,1 |
| Saadet | 792 | %4,4 | %2,8 | %1,2 | +3,2 |
| DEVA Partisi | 279 | %1,6 | %0,5 | %0,4 | +1,2 |
| BTP | 210 | %1,2 | %0,3 | %0,3 | +0,9 |
| Zafer Partisi | 133 | %0,7 | %3,1 | %1,9 | −1,2 |
| DEM Parti | 63 | %0,4 | %1,6 | %5,4 | −5,1 |
| HÜDA PAR | 26 | %0,1 | %0,3 | %0,6 | −0,5 |
| DP | 23 | %0,1 | %1,0 | %0,4 | −0,3 |
| Millet | 19 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
Sarayönü seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 77 | 21.223 | 18.788 | %88,5 | 17.876 | 912 |
Sarayönü mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Yeniden Refah | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Bahçesaray Mahallesi | Yeniden Refah | %41,7 | %21,1 | %97,6 | 382 |
| Başhüyük Mahallesi | AK Parti | %5,8 | %34,0 | %80,4 | 627 |
| Batı İstasyon Mahallesi | AK Parti | %5,7 | %45,2 | %87,1 | 1.261 |
| Boyalı Mahallesi | AK Parti | %11,0 | %39,7 | %73,0 | 211 |
| Büyükzengi Mahallesi | Bağımsızlar | %20,8 | %27,3 | %108,2 | 73 |
| Çeşmelisebil Mahallesi | Bağımsızlar | %21,3 | %30,9 | %79,4 | 748 |
| Değirmenli Mahallesi | Bağımsızlar | %4,0 | %36,0 | %114,3 | 49 |
| Doğu İstasyon Mahallesi | AK Parti | %6,6 | %42,0 | %83,0 | 600 |
| Ertuğrul Mahallesi | AK Parti | %24,8 | %47,4 | %91,8 | 158 |
| Fatih Mahallesi | AK Parti | %6,4 | %40,7 | %87,7 | 916 |
| Gözlü Mahallesi | AK Parti | %7,4 | %43,2 | %94,6 | 891 |
| Hatip Mahallesi | Bağımsızlar | %8,2 | %33,0 | %88,1 | 647 |
| İnli Mahallesi | Bağımsızlar | %8,0 | %31,9 | %90,8 | 260 |
| Kadıoğlu Mahallesi | AK Parti | %13,0 | %58,1 | %70,4 | 615 |
| Karabıyık Mahallesi | AK Parti | %16,2 | %66,7 | %90,1 | 274 |
| Karatepe Mahallesi | AK Parti | %8,0 | %58,3 | %83,1 | 261 |
| Kayıören Mahallesi | AK Parti | %13,1 | %63,9 | %61,7 | 107 |
| Konar Mahallesi | AK Parti | %9,1 | %45,5 | %100,0 | 91 |
| Kurşunlu Mahallesi | Yeniden Refah | %61,2 | %28,2 | %95,0 | 725 |
| Kuyulusebil Mahallesi | Bağımsızlar | %14,2 | %35,6 | %88,2 | 306 |
| Ladik Mahallesi | Yeniden Refah | %74,6 | %17,3 | %92,1 | 7.365 |
| Özkent Mahallesi | AK Parti | %5,7 | %50,5 | %97,8 | 535 |
| Saraç Mahallesi | Bağımsızlar | %8,5 | %39,1 | %82,8 | 2.857 |
| Selimiye Mahallesi | Bağımsızlar | %9,1 | %39,7 | %103,1 | 130 |
| Yenicekaya Mahallesi | Bağımsızlar | %6,9 | %40,4 | %94,2 | 377 |
| Yukarı Mahallesi | Bağımsızlar | %5,7 | %39,6 | %87,1 | 757 |
İlgili sonuçlar