Güneysınır 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Güneysınır sonuçlarında AK Parti %35,7 ile birinci, Yeniden Refah %34,1 ile ikinci; fark 1,5 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%33,0) 2,6 puan üstünde. Yeniden Refah Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %34,1 (+27,4 puan). 18 mahalle ve köy arasından 8'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Örenboyalı Mahallesi (%57,0); Yeniden Refah en güçlü Karasınır Mahallesi (%65,0). Katılım %89,1 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Güneysınır 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Güneysınır, Konya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Güneysınır | Konya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.128 | %35,7 | %39,6 | %33,0 | +2,6 |
| Yeniden Refah | 2.037 | %34,1 | %23,2 | %6,8 | +27,4 |
| Büyük Birlik | 1.645 | %27,6 | %3,1 | %1,2 | +26,4 |
| Saadet | 72 | %1,2 | %2,8 | %1,2 | +0,0 |
| İYİ Parti | 28 | %0,5 | %3,4 | %4,6 | −4,1 |
| Zafer Partisi | 25 | %0,4 | %3,1 | %1,9 | −1,5 |
| BTP | 16 | %0,3 | %0,3 | %0,3 | −0,0 |
| DEVA Partisi | 9 | %0,2 | %0,5 | %0,4 | −0,2 |
| HÜDA PAR | 3 | %0,1 | %0,3 | %0,6 | −0,5 |
| Millet | 2 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| DP | 1 | %0,0 | %1,0 | %0,4 | −0,4 |
Güneysınır seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 30 | 7.066 | 6.293 | %89,1 | 5.966 | 327 |
Güneysınır mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | Yeniden Refah | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağras Mahallesi | Yeniden Refah | %34,4 | %49,8 | %94,3 | 244 |
| Avcıtepe Mahallesi | Yeniden Refah | %36,4 | %38,2 | %103,6 | 56 |
| Aydoğmuş Mahallesi | Yeniden Refah | %29,9 | %52,8 | %92,0 | 237 |
| Bardas Mahallesi | Yeniden Refah | %34,1 | %36,1 | %94,0 | 447 |
| Durayda Mahallesi | AK Parti | %55,6 | %25,4 | %91,5 | 235 |
| Emirhan Mahallesi | Yeniden Refah | %32,1 | %56,6 | %90,2 | 61 |
| Güneybağ Mahallesi | AK Parti | %50,6 | %5,5 | %87,0 | 1.437 |
| Gürağaç Mahallesi | Büyük Birlik | %25,8 | %24,5 | %94,6 | 1.004 |
| Habiller Mahallesi | AK Parti | %53,8 | %35,0 | %86,5 | 141 |
| Karasınır Mahallesi | Yeniden Refah | %17,2 | %65,0 | %82,9 | 1.576 |
| Kayaağzı Mahallesi | AK Parti | %55,7 | %28,2 | %86,6 | 217 |
| Kızılöz Mahallesi | AK Parti | %48,7 | %15,9 | %97,5 | 238 |
| Kurukavak Mahallesi | AK Parti | %50,0 | %28,0 | %89,5 | 57 |
| Mehmet Ali Mahallesi | Yeniden Refah | %30,1 | %46,9 | %96,1 | 228 |
| Mevlana Mahallesi | Yeniden Refah | %31,9 | %37,4 | %83,1 | 449 |
| Ömeroğlu Mahallesi | Büyük Birlik | %39,7 | %15,4 | %83,9 | 118 |
| Örenboyalı Mahallesi | AK Parti | %57,0 | %29,7 | %97,1 | 138 |
| Sarıhacı Mahallesi | AK Parti | %50,6 | %39,0 | %94,0 | 183 |
İlgili sonuçlar