Derebucak 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Derebucak sonuçlarında AK Parti %45,6 ile birinci, Bağımsızlar %44,0 ile ikinci; fark 1,6 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%33,0) 12,6 puan üstünde. Bağımsızlar Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %44,0 (+43,0 puan). 12 mahalle ve köy arasından 9'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Kenankuyu Mahallesi (%71,4); Bağımsızlar en güçlü Göynem Mahallesi (%81,2). Katılım %76,6 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Derebucak 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Derebucak, Konya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Derebucak | Konya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 1.557 | %45,6 | %39,6 | %33,0 | +12,6 |
| Bağımsızlar | 1.501 | %44,0 | %1,1 | %0,9 | +43,0 |
| Yeniden Refah | 146 | %4,3 | %23,2 | %6,8 | −2,5 |
| BTP | 70 | %2,1 | %0,3 | %0,3 | +1,8 |
| Saadet | 60 | %1,8 | %2,8 | %1,2 | +0,6 |
| Zafer Partisi | 23 | %0,7 | %3,1 | %1,9 | −1,2 |
| DEVA Partisi | 20 | %0,6 | %0,5 | %0,4 | +0,2 |
| Milli Yol | 19 | %0,6 | %0,1 | %0,0 | +0,5 |
| HÜDA PAR | 11 | %0,3 | %0,3 | %0,6 | −0,3 |
| Millet | 7 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
Derebucak seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 21 | 4.903 | 3.757 | %76,6 | 3.414 | 343 |
Derebucak mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | Bağımsızlar | Katılım | Seçmen |
|---|
| Çamlık Mahallesi | AK Parti | %47,0 | %44,1 | %83,1 | 815 |
| Durak Mahallesi | AK Parti | %44,9 | %24,2 | %83,3 | 251 |
| Gencek Mahallesi | Bağımsızlar | %43,7 | %44,2 | %86,4 | 743 |
| Göynem Mahallesi | Bağımsızlar | %15,2 | %81,2 | %66,9 | 731 |
| Kenankuyu Mahallesi | AK Parti | %71,4 | %18,0 | %59,2 | 306 |
| Musalla Mahallesi | AK Parti | %50,8 | %33,7 | %68,4 | 294 |
| Pınarbaşı Mahallesi | Bağımsızlar | %39,9 | %55,2 | %88,1 | 496 |
| Sarayönü Mahallesi | AK Parti | %67,6 | %24,6 | %60,9 | 455 |
| Taşlıpınar Mahallesi | AK Parti | %58,5 | %29,5 | %94,0 | 218 |
| Tepearası Mahallesi | AK Parti | %53,9 | %33,0 | %91,8 | 146 |
| Uğurlu Mahallesi | AK Parti | %51,5 | %36,4 | %98,6 | 74 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %59,0 | %26,3 | %62,0 | 374 |
İlgili sonuçlar