Cihanbeyli 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Cihanbeyli sonuçlarında CHP %46,3 ile birinci, AK Parti %38,7 ile ikinci; fark 7,6 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 10,5 puan üstünde. DEM Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %11,8 (+6,3 puan). 47 mahalle ve köy arasından 24'ünde CHP önde. CHP en güçlü Yeniceoba Mahallesi (%78,0); AK Parti en güçlü Beyliova Mahallesi (%93,0). Katılım %74,8 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Cihanbeyli 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Cihanbeyli, Konya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Cihanbeyli | Konya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 12.374 | %46,3 | %14,6 | %35,8 | +10,5 |
| AK Parti | 10.348 | %38,7 | %39,6 | %33,0 | +5,7 |
| DEM Parti | 3.142 | %11,8 | %1,6 | %5,4 | +6,3 |
| Zafer Partisi | 335 | %1,3 | %3,1 | %1,9 | −0,6 |
| DEVA Partisi | 236 | %0,9 | %0,5 | %0,4 | +0,5 |
| BTP | 153 | %0,6 | %0,3 | %0,3 | +0,3 |
| HÜDA PAR | 71 | %0,3 | %0,3 | %0,6 | −0,3 |
| HKP | 36 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| Millet | 16 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
Cihanbeyli seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 137 | 38.021 | 28.433 | %74,8 | 26.711 | 1.722 |
Cihanbeyli mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağabeyli Mahallesi | AK Parti | %24,5 | %72,6 | %96,7 | 545 |
| Ahirigüzel Mahallesi | CHP | %67,6 | %31,4 | %90,2 | 123 |
| Atçeken Mahallesi | CHP | %55,3 | %34,9 | %77,7 | 1.774 |
| Bahçelievler Mahallesi | CHP | %52,9 | %40,4 | %80,4 | 1.640 |
| Beyliova Mahallesi | AK Parti | %3,5 | %93,0 | %100,0 | 90 |
| Böğrüdelik Mahallesi | AK Parti | %27,1 | %66,2 | %89,0 | 337 |
| Bulduk Mahallesi | CHP | %63,2 | %12,5 | %36,4 | 1.052 |
| Büyükbeşkavak Mahallesi | DEM Parti | %20,7 | %32,3 | %76,3 | 918 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %47,5 | %41,0 | %77,5 | 2.537 |
| Çimen Mahallesi | AK Parti | %20,2 | %57,7 | %41,3 | 259 |
| Çöl Mahallesi | DEM Parti | %23,8 | %24,5 | %73,4 | 594 |
| Damlakuyu Mahallesi | AK Parti | %46,2 | %51,3 | %69,1 | 298 |
| Gemecik Mahallesi | CHP | %56,0 | %38,9 | %87,8 | 205 |
| Göktepe Mahallesi | CHP | %54,4 | %29,8 | %79,5 | 1.284 |
| Gölyazı Mahallesi | DEM Parti | %19,5 | %27,3 | %66,7 | 2.038 |
| Günyüzü Mahallesi | AK Parti | %11,2 | %80,2 | %89,2 | 1.427 |
| Hodoğlu Mahallesi | AK Parti | %28,0 | %69,6 | %92,8 | 500 |
| İnsuyu Mahallesi | AK Parti | %39,8 | %57,0 | %89,0 | 591 |
| Kale Mahallesi | CHP | %58,3 | %37,5 | %83,3 | 60 |
| Kandil Mahallesi | CHP | %36,7 | %34,4 | %83,8 | 1.217 |
| Karabağ Mahallesi | AK Parti | %43,6 | %53,8 | %88,4 | 1.916 |
| Karatepe Mahallesi | AK Parti | %46,8 | %50,0 | %85,7 | 266 |
| Karşıyaka Mahallesi | CHP | %58,4 | %34,1 | %79,2 | 1.489 |
| Kayı Mahallesi | AK Parti | %33,3 | %65,8 | %96,9 | 130 |
| Kelhasan Mahallesi | CHP | %40,9 | %22,8 | %36,8 | 693 |
| Kırkışla Mahallesi | AK Parti | %18,0 | %40,1 | %80,5 | 549 |
| Kocatepe Mahallesi | CHP | %54,8 | %22,6 | %93,9 | 33 |
| Korkmazlar Mahallesi | AK Parti | %31,4 | %39,2 | %62,0 | 92 |
| Köprübaşı Mahallesi | CHP | %50,5 | %34,6 | %74,3 | 2.360 |
| Kuşça Mahallesi | CHP | %58,1 | %27,1 | %54,1 | 987 |
| Küçükbeşkavak Mahallesi | CHP | %40,5 | %38,9 | %60,2 | 357 |
| Kütükuşağı Mahallesi | CHP | %55,0 | %32,1 | %54,2 | 984 |
| Mutlukonak Mahallesi | AK Parti | %23,4 | %55,3 | %88,4 | 69 |
| Pınarbaşı Mahallesi | CHP | %50,1 | %47,8 | %88,3 | 478 |
| Sağlık Mahallesi | CHP | %49,0 | %31,2 | %70,0 | 433 |
| Sığırcık Mahallesi | AK Parti | %45,5 | %47,7 | %92,9 | 99 |
| Taşpınar Mahallesi | CHP | %59,6 | %37,5 | %86,4 | 2.380 |
| Turanlar Mahallesi | CHP | %57,0 | %21,9 | %61,0 | 259 |
| Tüfekçipınar Mahallesi | AK Parti | %25,3 | %62,1 | %93,5 | 108 |
| Uzuncayayla Mahallesi | AK Parti | %33,3 | %62,7 | %83,3 | 96 |
| Üzerliktepe Mahallesi | CHP | %58,2 | %35,4 | %100,0 | 82 |
| Yapalı Mahallesi | AK Parti | %19,7 | %43,9 | %78,9 | 966 |
| Yeniceoba Mahallesi | CHP | %78,0 | %11,5 | %63,4 | 4.258 |
| Yeniyayla Mahallesi | CHP | %47,4 | %46,2 | %97,6 | 83 |
| Yeşilöz Mahallesi | CHP | %57,6 | %35,1 | %79,4 | 1.069 |
| Yünlükuyu Mahallesi | AK Parti | %20,4 | %69,4 | %82,3 | 62 |
| Zaferiye Mahallesi | AK Parti | %26,5 | %53,0 | %74,4 | 234 |
İlgili sonuçlar